ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Житен режим на проф. Дънов

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Предишната тема
Следващата тема
Житен режим на проф. Дънов
Автор Съобщение
sunrise



Регистриран на: 21 Яну 2011
Мнения: 54

Мнение Житен режим на проф. Дънов Отговорете с цитат
От утре започва житният режим на проф. Петър Дънов. Чрез него се пречиства както тялото, така душата. Прави се винаги през месец февруари, но може и в последните дни на януари, ако се съобразим с Луната.

Включва 100 гр. жито на ден, 3 ябълки и 9 ореха . Вечер накисвате в съдинка житото с около 2 чаши вряла вода и я захлупвате (може и в термос) . хубаво е ябълките да се ядат 30 мин. преди другата храна. аз хапвам първо ябълката, след 30 мин. орехите, след още 30 житцето. от ябълката малко се огладнява, но пък орехите засищат добре. целият режим включва 10 дни и около 5 дни захранване със супа от картофи, моркови и лук - зеленчуците не се режат. през целия период се пие само ИЗВОРНА вода(не минерална), може да се подслажда с мед и малко лимон, аз лично слагам и в житото мед, но е по-добре медът да се приема с лъжичка поставена на небцето. хубаво е водата да бъде топла.

На първата сутрин от режима, демек утре, преди да се започне приемането на храна се казва: " Моля ти се, Господи, приеми ме в лечебницата на природата за 10 дни. " .. хубаво е преди да се изяде ябълката да се гледа няколко минути, да благодарите на дървото, което ни е дарило с този плод. ако събирате семките, може да ги заровите в почвата, като признателност към Майката Природа. Черупките на орехите може да ги заровите на някое чисто местенце сред природата.

През целия режим трябва да бъдем много положителни, да не допускаме никакви лоши мисли в съзнанието си, да съзерцаваме слънцето и да се радваме на даровете на природата. Не трябва да се насилвате да изкарате докрай режима, много зависи от физическото и психическото ви състояние.

Поздрави и успех!

_________________
дори да обиколим света в търсене на красотата, не я ли носим в себе си, не ще я открием..
Сря Фев 02, 2011 10:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mjjmiro



Регистриран на: 04 Авг 2010
Мнения: 59

Мнение Отговорете с цитат
... и как е режима, не се сипят похвални слова?!
Пон Фев 07, 2011 10:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
sunrise



Регистриран на: 21 Яну 2011
Мнения: 54

Мнение Отговорете с цитат
хахаха, май никой не се интересува от пречистване!

_________________
дори да обиколим света в търсене на красотата, не я ли носим в себе си, не ще я открием..
Вто Фев 08, 2011 1:21 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ferdi_mruvkata



Регистриран на: 27 Авг 2009
Мнения: 640

Мнение Отговорете с цитат
sunrise написа:
хахаха, май никой не се интересува от пречистване!


тея шамански рецепти сме ги чували Smile Можеш ли да обясниш защо точно тоя режим пречиства, какво пречиства и как точно се пречиства , това което ще се пречиства ?!
Вто Фев 08, 2011 11:57 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
sunrise



Регистриран на: 21 Яну 2011
Мнения: 54

Мнение Отговорете с цитат
ferdi_mruvkata написа:
sunrise написа:
хахаха, май никой не се интересува от пречистване!


тея шамански рецепти сме ги чували Smile Можеш ли да обясниш защо точно тоя режим пречиства, какво пречиства и как точно се пречиства , това което ще се пречиства ?!


Житният режим може да се прави за постигане на някои добродетели: смирение, кротост, въздържание, милосърдие, благост, търпение и др. Може да се прави за влизане в някое учебно заведение, за успешно завършване на образование, за създаване на дом и за излизане от някои трудни положения в живота.
На 5-тия ден организмът започва да обновява клетките си...

Мога да дам и още сведения, но надали толкова живо Ви интересуват ШАМАНСКИТЕ РЕЦЕПТИ , г-н Ферди_мръвката.

_________________
дори да обиколим света в търсене на красотата, не я ли носим в себе си, не ще я открием..
Вто Фев 08, 2011 4:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ferdi_mruvkata



Регистриран на: 27 Авг 2009
Мнения: 640

Мнение Отговорете с цитат
sunrise написа:
ferdi_mruvkata написа:
sunrise написа:
хахаха, май никой не се интересува от пречистване!


тея шамански рецепти сме ги чували Smile Можеш ли да обясниш защо точно тоя режим пречиства, какво пречиства и как точно се пречиства , това което ще се пречиства ?!


Житният режим може да се прави за постигане на някои добродетели: смирение, кротост, въздържание, милосърдие, благост, търпение и др. Може да се прави за влизане в някое учебно заведение, за успешно завършване на образование, за създаване на дом и за излизане от някои трудни положения в живота.
На 5-тия ден организмът започва да обновява клетките си...

Мога да дам и още сведения, но надали толкова живо Ви интересуват ШАМАНСКИТЕ РЕЦЕПТИ , г-н Ферди_мръвката.


Умишлено използвах това определение за да те провокирам. Не се сърди Wink
Аз също се интересувам от разни хранителни режими и методи, но ги гледам по от към научната страна. Та ми беше какво става като ядеш тези неща там по горе споменати. Принципно комбинацията е почти такава каквато казват и дофторите да се яде.
Останалите работи които са в рецептата - или си ги осъзнал и ги чустваш постоянно!! или са пълни глупости да си говориш щотото ще се пречистиш . . .нещо от рода на енергийните камъни на езерата . . . Качват се хората с лифта за да почустват няква енергия ?!? Ма там няма ТЕЦ.

Та идеята - като правиш хранителен режим търсиш полза върху тялото?!
Вто Фев 08, 2011 5:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
sunrise



Регистриран на: 21 Яну 2011
Мнения: 54

Мнение Отговорете с цитат
разбира се, че не се сърдя Very Happy не знаех, че шрифтът, който използвах е толкова ГРАМАДЕН.
като цяло е хубаво, веднъж-два пъти в годината да изчистваш организма си от всички токсини. пък и чрез този режим се отслабва доста. но като цяло трябва да имаш голяма воля и стимул, защото навсякъде дебнат съблазми за хапване, а ти си ял само 100 гр. жито (мамка му), а от ябълките още повече се огладнява... после върви бъди позитивен и се наслаждавай на живота, когато не можеш да заспиш от глад. Very Happy ( рамките на шегата, разбира се. )
въпреки всички диети, режими и чудесии съм се убедила, че ако не поддържаш тялото си във форма и не подбираш, с подобаващо внимание, какво си хапваш ПОСТОЯННО, искам да кажа НЕПРЕКЪСНАТО, няма никакъв смисъл да се насилваш било за 10 дни, или за 110 да се прочистиш.
ежедневието ни понякога ни принуждава да хапнем нещо бързичко, но не е казано, че задължително трябва да бъде пица или мазен бургер. един плод, зеленчук ще ти дадат същата енергия и ще подпомогнат метаболизма ти.
и всичките тия меса пълни с антибиотици, с които пълнят горките животинки преди да ги убият.. не ям месо от около 8-9 месеца и се чувствам прекрасно.. но както и да е, нещо много се разписах.
до скоро.

_________________
дори да обиколим света в търсене на красотата, не я ли носим в себе си, не ще я открием..
Сря Фев 09, 2011 2:12 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ggattov



Регистриран на: 16 Юли 2008
Мнения: 302
Местожителство: София

Мнение Ч Отговорете с цитат
Здравей

не искам да приемаш мението ми като заяждане, не е това целта ми! Но първо за "професор" Дънов, кога и по какво е бил професор? Smile На такива хора като него евала им правя само за едно, че намират начин да използват способностите и лидерските си качества да контролират определена група от хора..... за това е голям, от там нататък няма да коментирам нищо SmileSmile

За хрането само за едно си прав, че човек трабва да внимава какво да яде постоянно, а твойта диета за прочистване е свързана със споменатото от мен по-горе за конторла Smile

Та като не ядеш месо от 8-9 месеца, въпроса ми е 100% вегетарианец ли си? Смисъл не ядеш нито риба, нито всякакви изделия от животински произход като мляко, кашкавал и т.н. Или караш само на зеленчуци, плодове и зарзават, защото познавам доста 100% вегетарианци, който си съсипаха здравето.
Крайностите не са добри..... Човешкия организъм е устроен така, че има нужда от всичко, включително и животински мазнини, но има значение кои, и конкретно много по-добре за организма е да се ядът определни меса, отколкото само кашкавал сирене и т.н., но както и де е....


Последната промяна е направена от ggattov на Пет Фев 11, 2011 9:56 am; мнението е било променяно общо 1 път
Чет Фев 10, 2011 11:19 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ferdi_mruvkata



Регистриран на: 27 Авг 2009
Мнения: 640

Мнение Re: Ч Отговорете с цитат
ggattov написа:
и т.н., но както и де е....


точно така. в днешно време има супер много информация, изследвания и т.н. Малко несериозно е някой шаман да каже "ще ядеш само ябълкови семки" и ти да правиш това. А това дето не се ядат изобщо животински храни се викаше май веганство. И заприличваш на чаршаф Smile

Един сигурен начин за пречистване: хвани маршрутката до Рибарица, хачи се на вр. вежен и после след през Ехо за един ден. гарантирам ти че накрая няма да ти пука дали чдеш свинска мас, чипс или жито Wink
Пет Фев 11, 2011 12:01 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
sunrise



Регистриран на: 21 Яну 2011
Мнения: 54

Мнение Отговорете с цитат
по-скоро лакто-вегетарианец, но си хапвам и яйца понякога и риба съм яла, но не знам как се казва средното, пекто-вегетарианец е това с рибата, въпреки че самата дума ВЕГЕТАРИАНЕЦ не ми звучи правилно и избягвам да я използвам.
не ям месо (телешко, свинско, пилешко, конско...... етц. ) , но не се ограничавам с другите продукти и знам какво е полезно в определени граници.
що се отнася до вежен - ехо, чакам ви в тетевен и тръгваме! Smile)))

_________________
дори да обиколим света в търсене на красотата, не я ли носим в себе си, не ще я открием..
Пет Фев 11, 2011 11:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Todor



Регистриран на: 03 Юни 2009
Мнения: 1161

Мнение Отговорете с цитат
Пол Брек е загинал при нещастен случай със сърф на 96г. възраст. Лидия Ковачева също живя не малко.
Въобще не искам да споря с никого - просто искам да изживея с кеф отпуснатите ми 120г.
Пет Мар 04, 2011 1:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Todor



Регистриран на: 03 Юни 2009
Мнения: 1161

Мнение Отговорете с цитат
illegal написа:
Всеки има право да яде, каквото иска и колкото иска! Важно е как се чувстваш! Едно момче в песесе форума запита, къде може да намери обувки с изкуствени материи и го скъсаха от подигравки! За това вече избягвам да влизам и коментирам! Суровоядството е нещо ценно ако го постигнеш, просто си променяш много неща в тялото! Октомври месец тежах 107 кг. понеже имах разни проблеми, сега съм 95, само като спрях пиенето и яденето късно вечер! Естествено, че въртя велоергометър и ходя до Трай Дянко и обратно от вкъщи, което е 10 км и го правя през ден! Хубаво е да се пият сутрин 2-3 чая, които до обяд ти изкарват много токсини! Преди три дни пих бира и малко попреядох и ми беше зле 1 ден! Та думата ми е, че като си вкараш тялото в определен режим, после с неправилно хранене може да го изкараш от равновесие! Естествено, като ходиш 10 часа по чукарите може и да се разтрепериш от изчерпаните захари, но всичко е въпрос на свикване и настройка на организма! Нещата не стават бързо, но съм забелязал примерно, когато една седмица не консумирам млечни произведения и месо ставам по жив и концентриран, но идва един момент, в който ти се яде месо, яйца и мазнотия и точно това е момента, който оплесква нещата! То освен хранителни режими ти трябва и психична настройка и раздвижване на някои позаспали жлези в мозъка! Работата е комплексна и се радвам, че има хора, които търсят алтернативи! Всеки избира това, което е добре за него!


Нещо такова имам предвид. Просто не искам да споря с тези, които твърдят, че са абсолютно здрави и жизнени с 50 % наднормено тегло, с тези на които цигарите и алкохола "не им вредят".... и въобще - уморил съм се от спорове .... нека се самоубиват както си искат, само дето не искам да ги издържам в социалистическата система за здравно осигуряване. Никакво "безплатно"! Всеки да се застрахова!
Пет Мар 04, 2011 2:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov