ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
КОМ-ЕМИНЕ
Иди на страница Предишна  1, 2, 3
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Предишната тема
Следващата тема
КОМ-ЕМИНЕ
Автор Съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Ком - Емине Отговорете с цитат
Fly_Pinko написа:
Аз мисля да го премина заедно с баща ми. Аз съм на 26 , а баща ми на 66 , както Мечо пух. Не виждам защо да не стане, независимо от годините. Трябва мотивация и голямо желание, другото е малко тренинг. Не знам само дали не е по-удачно да се тръгне с групата на БТС... Само дето с голям брой хоря сигурно е по-трудно сработването си мисля,но пък по-добре да сме с опитен водач,минавал скоро маршрута. Предлагам,ако искате да се организираме за тренировъчни преходи за ден-два-три, кой колкото може през някой уикенд,да кажем след месец-два,като се спопли малко времето.

Да си в напреднала възраст има едно предимство-като пенсионер,цяло лято си свободен и можеш
да избереш времето за тръгване.Обаче има ред други недостатъци,няма да ги изброявам,но ще кажа,че
най-важния недостатък е физическата недостатъчност.Затова не бих тръгнал с група от 30 човека.Ако тръгна,това ще е с група от 5-6 човека.И те са много,но се случва някой да се откаже,така че..........
За тренировките всеки да се подготвя,но хората с които ще тръгна,ще се съберем през м.Май в центъра
на България,например около връх Ботев.А сега,в края на Март и Април ще опозная по-добре Източна
Стара Планина.Ако има желаещи могат да участвуват.Там се греши най-много.

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Пет Мар 11, 2011 4:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Fly_Pinko



Регистриран на: 19 Дек 2009
Мнения: 7
Местожителство: Правец

Мнение Отговорете с цитат
Съгласна съм напълно , Мечо Пух. С баща ми миналата година ходихме на Мусала и на други места. Той има добра подготовка.Цял живот е по планините,даже през 1987г. с един негов приятел минават 7-те първенци на България (Ботев, Руен, Черни връх, Мусала, Вихрен, Богдан, Персенк) за...48 часа ! Така че в него не се съмнявам да не издържи,а и той сам си казва, че ще слезе или на Кашана или на Бузлуджа. Мисля да се пробваме. А за групата 30 човека- кофти е малко,но поне ще сме с опитен водач и няма да имаме проблем в източната част.

_________________
Не оцелява най-добрият, а най-приспособимият !
Пон Мар 14, 2011 9:37 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
boris_borisov



Регистриран на: 23 Ное 2010
Мнения: 616

Мнение Re: Ком - Емине Отговорете с цитат
meco puh написа:
А сега,в края на Март и Април ще опозная по-добре Източна
Стара Планина.Ако има желаещи могат да участвуват.Там се греши най-много.


Не бих казал, че в източната част има проблем с ориентирането. Това е един мит, останал от миналото, който си предъвкваме постоянно, но който просто не отговаря на истината. В действителност трудните за ориентиране места не са повече, отколкото в останалата част на маршрута. Пък и вече има толкова пътеписи в нета и дори цялостен трак на маршрута (за ползващите GPS), че не е трудно човек да се подготви предварително и да не допусне най-честите грешки по пътя. Има обаче един участък, в който миналите го през 2010-та бая се озориха заради гъстите къпинаци и други трънливи. Става дума за отсечката между горско стопанство "Елешница" и Ришкия проход. Някакви 15-ина км са, но са си проблем, и то голям. Поради това има идея тази пролет някой уикенд да се съберем и да прочистим една пътека през къпините. Все още няма твърда дата за мероприятието, но е желателно да стане преди лятото, за да могат после всички минаващи маршрута да се възползват от тази пътека. Някакви идеи, някой желаещ да се включи в работата или с каквото може да е полезен?
Пон Мар 14, 2011 12:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Kom-Emine Отговорете с цитат
Казах,че не бих тръгнал с голяма група,тъй като знам ,че ще стане като Сабина и Жоро.Някъде ще решат да се возят с превоз и аз трябва да се откажа от похода или да продължа сам.Ето,това е проблема
Когато минахме Ком-Емине,петимата искаха да се возим от Върбишкия проход до Ришкия.Предложих им,
те да отидат с автобус,аз ще го мина пеш.Сутринта всички тръгнаха с мен.Или ще го мина целия преход
пеш,или ще се прибера под сянка в къщи.Сто метра да се возя,това означава един цирей в здраво тяло.
Няма да го мина за да се хваля,а за да докажа на себе си,че все още съм здрав,за собствено удоволствие.
За хвалене,други да ме хвалят.Маршрута ми е познат,но не мога да кажа,че няма да греша.Колкото и
да знаеш,не можеш да кажеш,че си безгрешен.Малките грешки лесно се поправят.
И още нещо.Няма да бързам,не съм на 20 г.Ще си правя удоволствето.Между 22-24 дни.
Определете дата, аз ще участвувам в почистването.

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Пон Мар 14, 2011 12:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kalcho



Регистриран на: 13 Фев 2014
Мнения: 47

Мнение Отговорете с цитат
Ами...да споделя и аз нещо за пръв път, иначе отдавна наблюдавам форума и ми е много интересен, и много си скитосвам и аз по горите, нашите ме научиха като малък на любов към природата. Пиша го тук, защото не ми се отваря нова тема да товаря форума за няколко линка, но все пак да ви запозная и с моето преминаване по Пътеката, пък може на някой и да му е от полза. Досега не съм го споделял, защото не е цялото, до Ришки проход е, там спряхме Smile. Мислех да го мина отново докрая, не все не ми стига времето. Засега това, пък като го мина цялото, пак...
На някой ако му се чете, ето:

https://plus.google.com/u/0/photos/105598059516233954441/albums/6043620015006249745
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1822077924419.83456.1614335579&type=1&l=5ba8eee282
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1823063949069.83503.1614335579&type=1&l=14117ead04


Последната промяна е направена от kalcho на Вто Авг 05, 2014 9:10 am; мнението е било променяно общо 1 път
Пон Авг 04, 2014 11:44 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Tito



Регистриран на: 22 Юни 2011
Мнения: 856

Мнение Отговорете с цитат
На мен ми се чете, но не дава Wink Фейсбук линковете дават само профила ти, а пикасата ме реже, че съм нямал права да разглеждам албума. Ще трябва да ги направиш публични. От тази година ли е прехода?

_________________
От Ком до Емине 2012
Ком-Емине GPS трак
Вто Авг 05, 2014 12:55 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kalcho



Регистриран на: 13 Фев 2014
Мнения: 47

Мнение Отговорете с цитат
Моя грешка, сори Smile. Нещо съм объркал линковете. Сега май вече може. Не е от сега, от 2011г. е.
Вто Авг 05, 2014 9:12 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Stefak



Регистриран на: 09 Мар 2011
Мнения: 282
Местожителство: Видин

Мнение Отговорете с цитат
http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=4408258
Сря Ное 05, 2014 4:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
packo packov



Регистриран на: 04 Юли 2013
Мнения: 1219
Местожителство: 144 м денивелация под и на 580 м или 10 мин от Витоша 100

Мнение Отговорете с цитат
Stefak написа:
http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=4408258


Ебати сензацията дето стана, една ученичка на стринка ми. Чудо голямо...

Да хейтна аз на мой рд, днес съм яхнал метлата.
Ама верно, не е кой знае какво, инак добро послание към младежта, евала, ма не сичко е цветя и рози Smile

_________________
Не мога да спра.
http://ke-2013.blogspot.com/
Чет Ное 06, 2014 10:09 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kom



Регистриран на: 18 Апр 2013
Мнения: 50
Местожителство: София

Мнение От Ком до Емине по билото на Стара планина Отговорете с цитат
Здравейте,

Вчера се е появил онлайн целия документален филм за Ком-Емине на Никола. Предполагам, че повечето от вас са го гледали на кино, но лично аз се радвам на възможността да си го преглеждам пак от време на време.

http://planinar.org/%D0%BE%D1%82-%D0%BA%D0%BE%D0%BC-%D0%B4%D0%BE-%D0%B5%D0%BC%D0%B8%D0%BD%D0%B5-%D0%BF%D0%BE-%D0%B1%D0%B8%D0%BB%D0%BE%D1%82%D0%BE-%D0%BD%D0%B0-%D1%81%D1%82%D0%B0%D1%80%D0%B0-%D0%BF%D0%BB%D0%B0%D0%BD/

Извинявам се ако вече е качено в друга тема на форума.

_________________
Любимият ми връх Ком
Пон Ное 17, 2014 9:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3
Страница 3 от 3

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov