ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Всичко за планинското бягане
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Спортни прояви Предишната тема
Следващата тема
Всичко за планинското бягане
Автор Съобщение
dobber



Регистриран на: 04 Дек 2009
Мнения: 244

Мнение Всичко за планинското бягане Отговорете с цитат
Привет,
Понеже не видях отделна тема за този тип бягане, реших да създам такава и да инициирам дискусия. Предлагам тук да пишем всичко свързано с този спорт - маршрути, тренировки, състезания и други.

Ето и моят въпрос към по-запознатите:

След 1-2 седмици ще се проведе първото за годината състезание по планинско бягане на Витоша - "Кумата - IV-ти мемориал "Кипра Данаилова", за жалост не намирам никъде информациа - дали хора, които не тренират в клуб (и не са членове на БФЛА) могат да участват, какъв е маршрута и какви са контролните времена.
Аз никога не съм бил атлет и никога не съм бил в спортен клуб, започнах да тичам за здраве и развих заниманията си до планинско бягане. Целта ми е да докарам до края на маршрута преди края на контролното време.
Пон Мар 21, 2011 4:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
roadrunner



Регистриран на: 21 Дек 2008
Мнения: 20

Мнение Отговорете с цитат
Най-добре е да питаш организатора. Вероятно ще ти трябва предсъстезателен мед.преглед.
0882477599 – Димитър Кисьов
Пон Мар 21, 2011 5:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dobber



Регистриран на: 04 Дек 2009
Мнения: 244

Мнение Отговорете с цитат
Току що се чух с него.
На 3ти април, в 12 часа е старта на състезанието, като сборен пункт е хижа Борова Гора. Може да участват всички желаещи, дори тези които не са в клубове. Една обиколка е 2 километра, като в различните възрастови групи (и по желание) се правят различен брои обиколки.

Дано съм свободен точно тогава, за да участвам и аз Smile
Пон Мар 21, 2011 5:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dobber



Регистриран на: 04 Дек 2009
Мнения: 244

Мнение Отговорете с цитат
The lightest step
A film about trail running. Inspiration for runners.
http://www.youtube.com/watch?v=ujyPAIKzyc8
Пет Мар 25, 2011 5:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
boris_borisov



Регистриран на: 23 Ное 2010
Мнения: 613

Мнение Отговорете с цитат
Ще бъде интересно и полезно запознатите с този вид бягане да споделят кои са най-подходящите модели обувки за практикуване на тоя спорт, къде и на каква цена могат да се намерят в България? Аз в момента съм в процес на търсене на такива, но по магазините във Враца и Монтана (т.е. в моя край) нещо не мога да намеря, а и продавачите/ките май не са много в час, като ги пита човек за маратонки за бягане по пресечен терен... От нета видях добри отзиви за модела Trabuco на Asics, ама и цената им си я бива - около 140 лв. Някакви други предложения или идеи?
Пет Мар 25, 2011 10:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dobber



Регистриран на: 04 Дек 2009
Мнения: 244

Мнение Отговорете с цитат
Аз от скоро тичам в планината и имам само един чифт досега. За жалост, най-евтините които съм виждал са около 110-120 лв. Ако пък искаш да са ти водонепроницаеми, цените се вдигат с около 50-60 лв.
Разгледай Саломон, особено когато правят разпродажба на модели от миналата година. Ако ти се намери твоя номер са на доста добра цена. В София Sad
Пет Мар 25, 2011 11:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
hvanigorata



Регистриран на: 23 Юни 2010
Мнения: 69
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Asics правят едни от най-най обувките за бягане, включително и за планинско. Разгледай им моделите. Може да пробваш (в София имат много магазини) и да си поръчаш онлайн Laughing

_________________
http://hvanigorata.com
Нед Мар 27, 2011 4:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя AIM Адрес
maratonec



Регистриран на: 08 Юни 2010
Мнения: 74
Местожителство: Австралия

Мнение Отговорете с цитат
Като за начало най-обикновени маратонки ще свършат работа. Аз обикновено тичам с маратонки за шосе в планината, като единствения проблем е че се износват и късат по-бързо от специализираните за планинско тичане. Иначе почти всяка марка има модел за trail running - Salomon, Asics и т.н.т. Според мен водонепроницаеми не си заслужава - само ще ти се спарват краката, а и са по-тежки.
Сря Мар 30, 2011 1:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
dobber



Регистриран на: 04 Дек 2009
Мнения: 244

Мнение Отговорете с цитат
Репорт на 500км - Salomon XA PRO 3D ULTRA - Използвана 99% само за тичане. Много добре съм се грижил за тях.

50км на асфалт.
150-200км по леки планински пътеки.
200-250км на стадион и парк.
150-200км в/след дъжд и кал до коленете. Даже и 50 км върху сняг.

Чудесни маратонки за ТИЧАНЕ в лека планина. Досега нямам никакви поражения по краката, въпреки камъните, водите и тн. Не миришат, лесно се мият и бързо съхнат. В смесен терен се държат прекрасно, като досега не са ми приплъзвали никога, независимо от реките покрити с листа и камъни. Проблем обаче е преминаването на чисто скални, мокри участъци, където подметката не държи.

Появиха се следи от накъсване на мембраната на езика, заради търкането със стегнатата връзка. Като изключим това, след измиване изглеждат като почти нови.
Сря Мар 30, 2011 2:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
W_sjankata



Регистриран на: 12 Ное 2007
Мнения: 345
Местожителство: Sofia

Мнение За надписите из планината?...??? Отговорете с цитат
Гледам участниците в темата са информирани на тема планинско бягане, та да ги питам знаят ли кой е олигофрена /без извинение/, изпонаписал анатеми по всички маршрути за планинско бягане, та и по други подобни. С удоволствие бих позабърсал от надписите с него самия. Не е възможно никой да не е засичал поне жеднъж това ПРОСТО парче да драска по пътеките.
А иначе поздрави!
Сря Мар 30, 2011 3:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
То тоя НАВСЯКЪДЕ се е разписал

под Мусала, по спирките в мега забити селца... по едно време му снимах творенията, от любопитство да видя къде е минал и мацал, но накрая ми писна.
Сря Мар 30, 2011 3:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
albena :-)



Регистриран на: 16 Яну 2009
Мнения: 700

Мнение Отговорете с цитат
да споделите маршрути из Витоша?
Сря Мар 30, 2011 7:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
cholla



Регистриран на: 18 Юни 2010
Мнения: 93
Местожителство: планета Земя

Мнение Отговорете с цитат
Хватката е да ти се бяга.
В тубата има много инфо за бягане по пресечен терен, техники, тренировъчни програми, обувки и от сорта.
http://www.youtube.com/watch?v=bi0_sYun4n0&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=ygizN71CAP0&feature=related

Борка - Саломонките по горе са едни от лидерите, ако ти се налага да избираш между тях и Асикса, съветвам те да избереш Саломона.

_________________
www.senseofbulgaria.org
Чет Мар 31, 2011 9:28 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dobber



Регистриран на: 04 Дек 2009
Мнения: 244

Мнение Отговорете с цитат
Ако ви е първо тичане в планината, препоръчвам леките и широки пътеки на обиколната на Витоша. По-специално - От паркинга на Драгалевски лифт до паркинга за Боянски водопад. В двете посоки е точно 10км, а денивилацията е около 150-200 метра (много малка). За сметка на това си има рекички, камъни и леки баирчета, така че да свикнете с терена, преди да се метнете на сериозни изкачвания.
Ето и описание: http://mtb-bg.com/index.php/trails/routes/16-ar018

Плюсовете са, че е най-близка до града, паркираш колата и започваш да тичаш. Ако си ранобуден и близко, можеш спокойно и сутрин преди работа да го правиш.
Чет Мар 31, 2011 11:36 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
albena :-)



Регистриран на: 16 Яну 2009
Мнения: 700

Мнение Отговорете с цитат
@ Dobber: Благодаря, ще ги разгледам Smile 10 км е добре

Тичах из парка, но посления път много кучета, много нещо и ми стана страшничко. Радвам се, че се отвори такава тема. За първи път тичах през януари в Родопите и взе че ми хареса много
Чет Мар 31, 2011 2:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Спортни прояви Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Страница 1 от 6

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov