ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Въпрос за ползването на трак-овете

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Предишната тема
Следващата тема
Въпрос за ползването на трак-овете
Автор Съобщение
primatin



Регистриран на: 11 Яну 2011
Мнения: 3

Мнение Въпрос за ползването на трак-овете Отговорете с цитат
Здравейте Smile
Нов съм и не съм сигурен, но мисля, че тук трябва да задам въпроса си.
Разглеждах трак-овете и реших да използвам няколко от тях за разходки събота и неделя............но уви. Или аз нещо не правя както трябва или не стават за моят апарат.
Молбата ми е ако може подробно да ми обясните къде да поставя трак-а и след това как да го пусна през апарата за да започна да следвам маршрута.
Апарата ми е Nokia N97 mini с Garmin Mobile XT 5.00.50
Пробвах през РС-то да сложа трак-а в папка GPX, но след това като го търся в телефона не го намирам.
Благодаря предварително на отзовалите се Smile
Пет Апр 01, 2011 11:49 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ilio



Регистриран на: 01 Апр 2010
Мнения: 52

Мнение трак Отговорете с цитат
Здравей,
Повечето файлове които са в нета са с разширение *.gdb.
Аз отварям съответния *.gdb - файл със MapSource и там има едно бутонче "send to device".
Моят уред е Garmin Etrex Vista.
Поздрави.[/i]

_________________
В планината лоша ракия, грозна жена и неприятно време - няма!
Skype:iliyan.markov
Пет Апр 01, 2011 4:46 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
primatin



Регистриран на: 11 Яну 2011
Мнения: 3

Мнение Отговорете с цитат
Това добре. Изтеглих и инсталирах Mapsource и интуитивно се ориентирах какво трябва да се направи. Но споделете как да го накарам примерно от София да ме закара до гара Бов и след това да ме прекара през трак-а за Бовска Скакля ако имам такъв (дестинациите са примерни) Ето това ако ми се изясни всичко ще е наред Wink Или ако не може така както съм го описал поне да споделите как да го пускам трака за да мога поне него да следвам и да виждам къде и как се движа.
Пет Апр 01, 2011 5:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Да се оставяш в планината на ГПС-а да те води по трак (рутиране) хич не е добра идея.
Ползвай го просто като електронна карта, на която машинката автоматично нанася положението ти. Оттам нататъка имаш глава на раменете сам да решиш в коя посока да потеглиш.

Ако оставиш мисленето за посоката да го прави машинката, рано или късно ще влезеш в беля.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пет Апр 01, 2011 8:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov