ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Проблем с миризма в обувките!

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Проблем с миризма в обувките!
Автор Съобщение
petarpstone



Регистриран на: 21 Дек 2010
Мнения: 182
Местожителство: Провадия

Мнение Проблем с миризма в обувките! Отговорете с цитат
Как се справяте с тоя проблем (след дълги преходи - се появява Sad ).
Обувките са добри - The North Face - DHAULAGIRI II GTX
Идея за някакъв препатат който ще свърши работа без да увреди мембраната?

_________________
ТПД "Орлови скали"
http://www.orloviskali.eu
Вто Дек 21, 2010 6:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
viachi



Регистриран на: 11 Дек 2009
Мнения: 59
Местожителство: Монтана

Мнение Отговорете с цитат
Аз имах добър ефект със стелките на трезета. Вървяха си с обувките: едни жълто - зелени, ароматизирани. доста време изкараха, направо ми беше кеф да си мириша обувките Very Happy .
Питай в Намасте.
Вто Дек 21, 2010 6:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
milen_kb



Регистриран на: 14 Авг 2010
Мнения: 85
Местожителство: София, Габрово

Мнение Отговорете с цитат
Според мен си зависи и от обувката, също и от чорапите. Аз преди ходих, как да кажа с по-неспециализирани обувки и чорапи за туризъм, и имаше миризма. Сега след като смених нямам проблем, но не съм сигурен дали от чорапите или обувките е Smile
Вто Дек 21, 2010 11:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
petarpstone



Регистриран на: 21 Дек 2010
Мнения: 182
Местожителство: Провадия

Мнение Отговорете с цитат
И обувките и чорапите ми са качествени - там е проблема Sad (fuse - Power Cool)

_________________
ТПД "Орлови скали"
http://www.orloviskali.eu
Сря Дек 22, 2010 9:33 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
radi



Регистриран на: 01 Дек 2009
Мнения: 681
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
Трудно се избягва при обувки с лоша вентилация. Смяна на чорапите с миене на краката помага много.
Обувки с мека текстилна подплата, нали? И кишаво време?
Сря Дек 22, 2010 10:27 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
JimBoj



Регистриран на: 21 Юли 2009
Мнения: 157

Мнение Отговорете с цитат
тук е разисквано:

http://planina.e-psylon.net/viewtopic.php?t=1140&highlight=%EC%E8%F0%E8%E7%EC%E0+%EE%E1%F3%E2%EA%E8
Сря Дек 22, 2010 10:29 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
georgiperov80



Регистриран на: 22 Дек 2010
Мнения: 5

Мнение Отговорете с цитат
Мога да ти препоръчам два варианта, които работят. Единият е да сложиш сода за хляб в обувките докато не ги носиш, а другия е да ги намажеш с формалин, гарантирано след като се махне миризмата на веществото, спират да миришат.
Сря Дек 22, 2010 2:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
petarpstone



Регистриран на: 21 Дек 2010
Мнения: 182
Местожителство: Провадия

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря за съветите Very Happy

_________________
ТПД "Орлови скали"
http://www.orloviskali.eu
Вто Апр 19, 2011 10:11 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
petarpstone написа:
И обувките и чорапите ми са качествени - там е проблема Sad (fuse - Power Cool)

Зарежи изкуственяците човек - и там е част от проблема. Тия твоите са 54% Polyester /Coolmax®/, 26% Acryl, 15% Polyamid, 5% Para-aramid
Пробвай с чорапи с най-висок процент съдържание на вълна.
Аз ходя целогодишно с едни и същи вълнени туристически чорапи.
Вълната е незаменима - и аз не очаквах, ама е така Wink

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Вто Апр 19, 2011 10:49 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
petarpstone



Регистриран на: 21 Дек 2010
Мнения: 182
Местожителство: Провадия

Мнение Отговорете с цитат
То това го знам отдавна Very Happy (повече от 15 години обикалям из планините и ползвам предимно вълнени чорапи).
Но реших да пробвам новите технологии (за тя точно това пише - че не задържат миризма и тн. Very Happy ).
Явно ще си карам със старите технологии Exclamation

_________________
ТПД "Орлови скали"
http://www.orloviskali.eu
Вто Апр 19, 2011 11:44 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
mediator37



Регистриран на: 14 Сеп 2010
Мнения: 198
Местожителство: Русе

Мнение Отговорете с цитат
Ако ползваш стелки, които вадиш и переш да речем на 15-20 дни и ако сменяш чорапите всичко е наред. Вероятна причина може да е ако си натъпкал поради небрежност чипика със смачкани буболечки, листа и др. и по вътрешните ъгли да върви активен процес на почвообразуване и хумификация. Но дори и тогава няма причина да мирише една обувка чак толкова. Като друг вариант и причина да не е гъбички по краката. Гъбички се появяват ако дълго време си лекувал нещо с антибиотици. Гъбички всеки ги носи и има в кръвта си, но при спаднал имунитет колониите избуяват. При това положение спасение няма. Просто вкарвай чипика в голяма наилонова торба и я връзвай, по хижите няма да има недоволни, ако това те притеснява и е подтекст на кахъра ти. В края на краищата не отиваме в Лувъра. Какво толкова като мирише чипика- изнасяш го навън пред спалното в торбичка и това е .
Мисля освен това, че носенето на вълнен чорап на бос крак е грешка. И аз нося вълнени чорапи, но като втори чифт, защото вълната не попива потта. Първият ми чифт са 100% памучни да попиват потта. Ако си ходил само с вълнени , потта е минавала през тях и е просмуквала в чипика директ драйв. Целогодишно и зиме и лете ходя с памучни чорапи, мия стъпалата по 3 пъти на ден и мога да представя табаните си на конкурс за бебешко дупе- от първо до трето място гаранция. Тайната е памучни чорапи като първи чифт. тра-ла-ла Дишай дълбоко! - лицензионни такси за патента не събирам.
Вто Апр 19, 2011 9:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
petarpstone



Регистриран на: 21 Дек 2010
Мнения: 182
Местожителство: Провадия

Мнение Отговорете с цитат
mediator37 написа:
Ако ползваш стелки, които вадиш и переш да речем на 15-20 дни и ако сменяш чорапите всичко е наред. Вероятна причина може да е ако си натъпкал поради небрежност чипика със смачкани буболечки, листа и др. и по вътрешните ъгли да върви активен процес на почвообразуване и хумификация. Но дори и тогава няма причина да мирише една обувка чак толкова. Като друг вариант и причина да не е гъбички по краката. Гъбички се появяват ако дълго време си лекувал нещо с антибиотици. Гъбички всеки ги носи и има в кръвта си, но при спаднал имунитет колониите избуяват. При това положение спасение няма. Просто вкарвай чипика в голяма наилонова торба и я връзвай, по хижите няма да има недоволни, ако това те притеснява и е подтекст на кахъра ти. В края на краищата не отиваме в Лувъра. Какво толкова като мирише чипика- изнасяш го навън пред спалното в торбичка и това е .
Мисля освен това, че носенето на вълнен чорап на бос крак е грешка. И аз нося вълнени чорапи, но като втори чифт, защото вълната не попива потта. Първият ми чифт са 100% памучни да попиват потта. Ако си ходил само с вълнени , потта е минавала през тях и е просмуквала в чипика директ драйв. Целогодишно и зиме и лете ходя с памучни чорапи, мия стъпалата по 3 пъти на ден и мога да представя табаните си на конкурс за бебешко дупе- от първо до трето място гаранция. Тайната е памучни чорапи като първи чифт. тра-ла-ла Дишай дълбоко! - лицензионни такси за патента не събирам.


А де - също като втори чифт нося вълнените (не мога да ги нося на бос крак - боде ми Very Happy ). Когато съм с вълнени и памучни нямам проблем - проблема се появи като реших да нося "високо технологични " чорапи Smile .!!!

_________________
ТПД "Орлови скали"
http://www.orloviskali.eu
Сря Апр 20, 2011 1:10 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov