ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Набиране на доброволци за разчистване на пътека от Ком-Емине
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Доброволчески дейности Предишната тема
Следващата тема
Набиране на доброволци за разчистване на пътека от Ком-Емине
Автор Съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
Да cholla, и в двете групи имаше по един фотоапарат. Не зная те колко снимки са правили, но моите са малко. От губи търси, за снимки много време не остана. Но колкото са, ще ги покажа тук понататък. Дано другите да са направили повече. cholla, можеш ли да си спомниш след Голямата нива по асфалта ли слезе на юг или по маркировката продължи. По асфалта се слиза на юг до едно камионно обръщало (асфалта вече е почти чакълен път). Изкачва се на изток до беседка с хубава чешма и се продължава на север почти до връх Байрака, по чер път. Идеален път за велотуристи. Само при спускане от Голямата нива надолу има разрушен мост, с голяма скорост да не се забие човек долу.

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Чет Апр 28, 2011 5:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bourbonman



Регистриран на: 30 Яну 2011
Мнения: 16
Местожителство: Шумен

Мнение Отговорете с цитат
Имаше, включително и аз, но понеже моя беше много стар и голям, ме досрамя да си го извадя пред другите. (за фотоапарата говоря) Rolling Eyes
Чет Апр 28, 2011 5:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Браво на вас Very Happy
Можете ли да начертаете прецизно по карта откъде сте минали ? Ако се сформира група за премаркиране да е ясно къде е трасето ...

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Чет Апр 28, 2011 6:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
dido, няма нищо за чертане,тъй като пътя е начертан и сме вървели само по начертаното. Само преди скалите топалкая пресякохме направо.Не слязохме по пътя и после да се изкачваме. Ще го начертая понататък. Минахме по следата на топографската карта на GARMIN. A що се отнася за маркирането, ако се събере група, аз ще се опитам пак да бъда там.

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Чет Апр 28, 2011 7:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Балкана



Регистриран на: 28 Юни 2010
Мнения: 162
Местожителство: на душата завинаги на Балкана-тялото днеска тук утре там..

Мнение Мисията... Отговорете с цитат
Здравейте!
Поздравления за успешната мисия.Ще бъде хубаво да направите подробен разбор, да не повтарям писалите преди мен....
Маркировката за участъка споменат от meco puh е обновена само по този способ с лентичките или опреснявахте старата такава с боя?
Какво е състоянието в останалия участък по който преминаха Борката и bourbonman .
meco puh - това за загубата на "личното оръжие" се наказва с две бири и порция кебапчета.....
Този участък ли беше най-проблемния относно маркировка и растителност в източната част..
ОСЗ
Чет Апр 28, 2011 7:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Балкана



Регистриран на: 28 Юни 2010
Мнения: 162
Местожителство: на душата завинаги на Балкана-тялото днеска тук утре там..

Мнение Мисията... Отговорете с цитат
Здравейте!
Поздравления за успешната мисия.Ще бъде хубаво да направите подробен разбор, да не повтарям писалите преди мен....
Маркировката за участъка споменат от meco puh е обновена само по този способ с лентичките или опреснявахте старата такава с боя?
Какво е състоянието в останалия участък по който преминаха Борката и bourbonman .
meco puh - това за загубата на "личното оръжие" се наказва с две бири и порция кебапчета.....
Този участък ли беше най-проблемния относно маркировка и растителност в източната част..
ОСЗ
Чет Апр 28, 2011 7:10 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
boris_borisov



Регистриран на: 23 Ное 2010
Мнения: 613

Мнение Отговорете с цитат
Как стояха нещата през моя поглед?
Малко след 6 ч сутринта слизам от влака на гара Шумен. Наско (bourbonman) и Мечо (казва се Мехмед, ама цял живот му викат Мечо, образ безподобен, де да имаше повечко такива!) ме чакат. Мечо си е оставил ладата на паркинга на гарата, като е карал без документи, ама късно се бил усетилSmile Взима си той раницата и брадвичката и тръгваме тримата. Наблизо е Дидо, който ни чака с неговата Вектра. Запознаваме се и потегляме. След малко Дидо се усеща, че и неговите документи ги няма. Връщаме се да си ги вземе. После тръгваме към разклонението за с.Риш, където имаме среща с Васко от Сливен. Той с Голф-чето ни чака по уреченото време. Тръгваме по Ришкия проход, докато стигнем мястото, където излиза маркировката от запад. Пада се при табелите за областите Шумен и Бургас. Там се разделяме, както сме се разбрали – двама тръгват на запад, другите трима продължават до горското и оттам на изток. Среща – където се срещнем. Аз съм сред тримата. С Наско и Дидо минаваме през Риш, Тушевица, Бяла река и оттам по чакълест път покрай река Елешница се насочваме към горското стопанство. Не се наложи да трамбоваме пеш, пътя се оказа проходим за вектрата. Към осем и половина сме вече там. За наша радост заварваме един горски и го разпитваме за маршрута. Каза той каквото знаеше, ама не запомних и не разбрах много. Видяхме откъде излиза и пътя откъм Върбишкия проход. Пада се от север на горското и там се пресича река Елешница, има и чешма. Оставяме вектрата там без много ясна идея как ще си я вземем после и тръгваме по маркиран път на изток. По него неотдавна е минал булдозер и сега пътя е чист и равен. След малко стигаме до разклонение и поемаме вляво с идеята, че десния път се отдалечава от билото, което виждаме северно от нас, а ние не искаме това. Връзваме и бели лентички, с които да улесним другите след нас. После стигаме до река. Няма как да минем без събуване, водата е над нивото на подметките. Наско предлага той да се събуе и да пренесе останалите. Саможертвата му ме трогва, но се съгласявам най-вече поради факта, че аз съм най-хилав от тримата. Все пак си казвам, че следващия непременно ще съм аз. Не се наложиSmile Пренесе ни той и продължихме. След малко стигаме до ново разклонение. Нагоре и вляво намираме маркировка, връзваме панделка и продължаваме.По пътя и само по пътя. Булдозерът го е почистил добре. Маркировката е сравнително добра, трудно е да се сбърка. След някое време стигаме до широка поляна, откъдето тръгват много пътища в различни посоки. Има и две табели с надпис „вода”. Според едната чешмата е на 100 м, според другата – на 150 м, има и графично пояснение къде е точно. Оставих другите при две пейки и тръгнах да търся водата. Намирам я на около 150 крачки надолу по асфалтовия път, пада се долу вдясно, хубава чешма си е, само дето не тече от чучурката, а блика някъде отдолу. Това, заедно с борбата с къпините, които обграждат плътно чешмата, ме отказва от идеята да си напълня шишенцата. Връщам се при другите и вадим провизиите за закуска. Разучаваме картата и стигаме до извода, че се намираме на Голямата нива. После поемаме на север по маркировката, която се изкачва към билото и вече има какво да се чисти по пътеката, макар и не много. Наско върви с мотиката и прекопава къпините, Дидо след него ги реже с ножиците, а аз отзад ги насичам на дребно с мачететоSmile Местим паднали на пътеката дървета. Стигнали близо до билото, вървим южно от него на изток по обрасъл с къпини път, в единия край на който личи ясна пътека. Маркировката е по по-дебелите дървета встрани от пътя. Къпините са ниски, ние убиваме тези, които се опитват да превземат пътеката. На доста места има локви, които заобикаляме. На едно място, при паднало загнило дърво, струи водица, която Наско ни съветва да не пием. Несвикнал да се движа без вода или с малко такава из непознат район, пренебрегвам съвета му и си пълня шишенцето. Вкусът й не е лош, напивам се доволно и продължаваме все по пътя, без отклонение. По някое време стигаме до десен завой на пътя в едно ниско място, където маркировката завива рязко вляво по едно дере нагоре. Газим в шума до над глезените и сечем млади издънки, растящи по предполагаемата пътека и закриващи маркировката по дърветата. В дерето има вода и на едно място, където тя се стича с дебела струйка, пак се напивам доволно и пълня шишето. Излизаме в горния край на дерето, където маркировката е малко противоречива, но се оправяме бързо и тръгваме по посока на Байряка. Преди него се завива наляво и се излиза на билото, като се върви по пътека. Малко по-надолу се натъкваме на titi (Васко) и Мечо. Събрахме се, както се казва. Снимки, разяснения за пътя, Мечо си е загубил брадвичката. Оттук нататък тя няма да му трябва, ние сме изчистили. Решаваме, че ще продължим както досега – ние на изток, те на запад. Дидо и Васко си разменят ключовете от колите и се уговаряме те, след като стигнат горското, да вземат вектрата и да дойдат на Ришкия проход. Те ни уверяват, че нататък маркировката е лоша и ще си имаме проблеми. На нас не ни се вярва много, дотук си беше добра. Спускаме се надолу, маркировка си има. Излизаме на път с рядка маркировка. Васко е връзвал парчета от найлонови торбички на възлови места и това ни помага да не сбъркаме. Като цяло тук трябва да се внимава доста, а ще е полезно да се поднови маркировката и марките да са по на често. След време излизаме на хубав и широк коларски път. Мислим си, че оттук насетне ще е скучно, той ще ни изкара на Рижкия проход. Сядаме за обяд или по-скоро следобедна закуска. После поемаме по пътя. На едно място забелязвам, че маркировката се отбива вляво по стръмна пътечка. Слизаме по нея и пак излизаме на пътя, съкратили сме една серпентина. Долу ни очаква нова изненада – маркировката се отбива от хубавия черен път вляво и нагоре по затревена пътечка. Тръгваме по нея и след малко следва ново двайсе – завой на 90 градуса вдясно по много стръмна пътека нагоре. Това трябва да е било качването на Голям Дебелец. Маркировка има, пътека – тук-там. Ходим, ходим, ходим и излизаме на малка билна полянка, откъдето се открива хубава гледка към скалите на Ришкия проход, както и на цялото поле северно от Балкана, ведно със селцата по него. Продължаваме по ръбчето надолу, като много ни помагат и парченцата найлон, вързани от Васко. На едно място губим маркировката, спираме се и се чудим какво да правим. Разумът надделява, връщаме се нагоре по баира, намираме си и пътеката, и маркировката. Тя ни води надолу, където пак се губи. Има обаче червена стрелка на едно дърво, сочеща път, изсечен по стръмния склон. Пътят след малко свършва, маркировка няма, ние сме по средата на стръмен баир сред гората. Дидо остава на място, Наско тръгва надолу, а аз катеря баира нагоре към билото, търсим маркировката. Преди да съм стигнал до билото, Наско свирна отдолу, открил е пътека в ниското. Почвам да слизам, а то стръмно и се пързаля, на няколко пъти полягам по шумата. Събираме се долу и намираме тръба, излизаща от земята, от която шурти с голям дебит студена и бистра планинска водица. Напиваме се, пълним съдовете и поемаме нататък. Стигаме до широко място с изсечени дървета, без маркировка и с пътища във всички посоки. Спираме и се чудим. Наско сочи едно дере на юг, накъдето шестото чувство му подсказва, че трябва да тръгнем. За съжаление се доверяваме на други чувства и тръгваме на изток по дърварски пътища, които свършват и се озоваваме в гората без път, нито пътека. Катерим се нагоре през шумата, настроението е зле. Някъде горе излизаме на нещо като път, обрасъл и неизползван отдавна. Над него – стръмна стена от скали. Тръгваме да заобикаляме. Пътят свършва при скален сипей. Слизаме по камъните и тръгваме пак през гората. На едно място спираме за почивка и разбор. Според Наско сме тръгнали да заобикаляме връх Малък Дебелец от север, вместо от юг. Прав беше, убедих се в това, след като се прибрах на другия ден вкъщи и погледнах руската карта. Ама грешката вече беше допусната, трябваше да си доизпием горчивата чаша. Поехме пак през гората и тръгнахме да слизаме по едно било с бяло-черно-бяла маркировка. Усещахме близостта на прохода, но не излизахме на него. Най-после стигнахме до хубав земен път, за който вече бяхме сигурни, че излиза на прохода, чувахме рева на колите. Тук-там по него имаше и червена маркировка, но нарядко. На един ляв завой отново допускаме грешка. Тръгваме по малко използван, затревен път, със следи от автомобил по него. След 100-200 метра посоката му вече не ни харесва и тръгваме наляво по друг път, на който намираме нещо като кладенци, в които има тръби и кранове (врътки). За щастие объркването ни не е фатално и пак си излизаме на хубавия път, който ни извежда до шосето на Ришкия проход при Голф-а на Васко. Ура, стигнахме! В тоя момент и Мечо ми звъни по телефона, стигнали и те до горското, взели вектрата и пътуват към нас. След 20-ина минути се събираме пак. Мисията е успешна, всички са доволни. Взимаме си Мечо и поемаме към Шумен. Той първоначално имаше мерак да спи на горското при Елешница и на другия ден да продължи към Котел, ама се отказал по две причини: първо, оня, горския, с когото ние говорихме сутринта, забравил да му остави ключа от стопанството на мястото, където се бяхме разбрали да го остави, и второ, Мечо не видял на това горско да има ток, на който да може да си зареди джипиеса. Така че си тръгна с нас, а Васко си пое към Сливен. Веднага след тръгването Дидо установява, че от колата тече масло. Продължаваме си, но малко преди Шумен спираме на една отбивка и установяваме, че масло в колата вече няма. Следва обади се на приятел за помощ. Помощта пристига, сипваме мазната течност и стигаме благополучно. Вземаме си довиждане с Дидо и Наско и двамата с Мечо тръгваме към гарата. Той си взима ладичката и поема към вкъщи без документи и със свито сърце от тревога да не го спрат катаджиите, каквито имаше доволно много по пътищата през този ден. Аз пък си взимам билет за нощния влак, отбивам се в едно кафене наблизо, където изпивам едно „Шуменско” и умирам на една пейка в чакалнята на гарата. Будя се по някое време, чакалнята празна, а моя влак стои на първи коловоз и тръгва след 3 минути. Мятам се бързо вътре и си отпътувам за вкъщи.

Обобщение: Маркировката в посока запад-изток в началото е добра, след Байряка не толкова и определено ще е добре да се освежи и сгъсти. Пътят като цяло е чист и не е по-лош от други участъци на Ком-Емине. Само отсечката от Голямата нива до преди Байряка е застрашена от къпинясване, ако не се поддържа. Според Мечо има възможност тази цялата отсечка да бъде избегната, като се заобиколи с дъга от юг по пътища, накрая дори асфалтови. Той, изглежда, е записал трак на тоя път, и ако някой разбиращ му окаже техническа помощ, той ще го сподели с нас. По отношение на инструментите за почистване на пътеки, се оказа, че мотиката и ножицата за клони са по-продуктивни от мачетето. Аз лично не си взех брадвичката, но си мисля, че при такъв характер на заплевеляването (къпини и издънки) тя също не е подходяща.

Снимки правих, не много, защото в гората няма много за снимане, но колкото има, ще ги пусна скоро.
Чет Апр 28, 2011 7:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
boris_borisov



Регистриран на: 23 Ное 2010
Мнения: 613

Мнение Отговорете с цитат
Обещаните снимки са тук:
http://chelopek.snimka.bg/mountain/eleshnica-rishki-prohod.588719.23241493.big

Само моля да обърнете внимание, че трябва да се разглеждат в обратен ред (от снимка 13 до снимка 1), за да се спази хронологията за деня. Не знам защо тая snimka.bg така ги качи и ми омръзна да се боря с нея...Sad
Чет Апр 28, 2011 8:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mikesli



Регистриран на: 28 Мар 2011
Мнения: 509
Местожителство: Сливен

Мнение Отговорете с цитат
Браво, мноого добре сте се справили!!! Съжалявам, че нямаше как да участвам в делнечен ден, още повече е имало колега от Сливен с който можеше да разделим пътя....Но за маркирането съм готов, когато кажете без Гергьов ден и 24 май. Не разбирам много от бои, но за сметка на това имам 2 GPS-a /не за кола/ и мога да работя с тях. Wink
Сега, докато са пресни спомените ви, се постарайте да начертаете карта на трасето по което сте навързали лентички. Ето ви една карта - скрийншот от гармин-мапсорс . Трасето в розово е от OFRM 5.40 за гармин, а синьото и маркираните кръстовища са от трака в тази статия. От постовете, които прочетох ако съм разбрал правилно, едната група е минала през вр. Малък Дебелец, другата го е подсякла северно а маркираното трасе го подсича южно. Вероятно през върха е зимния маржрут по КЕ стандарта. Пиша всичко това за да се внимава при маркирането, все пак е международен маршрут.
Някъде стана дума, че Мечо е записал маршрут и търси помощ ===> да включи GPS-a към компютър /USB интерфейс/ и да свали всички файли от папка Garmin\GPX. После може да ги гледа с Garmin Mapsource. Ще ви е необходима и карта - ето тук има безплатни
Чет Апр 28, 2011 9:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
boris_borisov



Регистриран на: 23 Ное 2010
Мнения: 613

Мнение Отговорете с цитат
Честно казано, малко ми е трудно да се ориентирам по тая карта с трака... Става въпрос за участъка около Байряка и след него до Голям Дебелец. До Байряка е почти невъзможно да се объркаш, пътя е един, с маркировка и нашите лентички. После движението е само в гора, пресичат се пътища, пътеки, не можеш му хвана края... Но движейки се от запад на изток, проблемът не е голям, иска се само внимание. Ние и тримата бяхме там за пръв път и не се объркахме (евала на Васко и Мечо, на тях им е било доста по-трудно и пак са се оправили!). От мястото, означено с Voda 13, до мястото Х.58 (края на червената линия) имам детайлни спомени и тракът ми изглежда съвсем верен и по маркировката. На руската карта, точно над Х.58 има означен водоизточник (вдхр.) - мисля, че това е водата от последната (или първатаSmile ) ми снимка. Там е сечището, за което споменах, от което ние тръгнахме през гората, къде по път, къде без, да заобикаляме Малък Дебелец от север и което ни беше най-сериозната грешка за целия ден.
Ако се организирате за премаркиране на трасето (аз няма да мога да дойда, за съжаление) и се движите от запад на изток, още повече въоръжени с джипиеси и наличните тракове, не мисля, че ще имате каквито и да било проблеми.
Колкото до варианта на Мечо от Голямата нива до Байряка да се заобиколи по асфалтов път, изглежда много примамливо за велосипедист, но не ги виждам тия пътища на руската карта, ма...а му! Rolling Eyes
Чет Апр 28, 2011 10:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
cholla



Регистриран на: 18 Юни 2010
Мнения: 93
Местожителство: планета Земя

Мнение Отговорете с цитат
MecoPuh, чета твоят и на Борката разказите, гледам и снимките, и пусто не успявам да се локализирам. От горското тръгнах точно по пътя към който гледа човека от снимка#13(на изток). Това което наричате "Голяма Нива" , ми е напълно непознато за съжаление.
От твоят разказ:
Цитат:
След Байряка пътеката се отклонявала по един сух дол. Не видяхме знака, тъй като нямаше такъв, вървяхме по старата жълта маркировка, а тя след 15 минути изчезна. Кръгом и напред. От седлото на Байряка тръгнахме надолу. По това сухо дере се върви много трудно, а и GPSa сочи, че трябва да се върви по пътя надолу. Малко трудно, но се изкачихме на пътя. Слязохме при чешмичка и беседка.

Ако съм прав(в което се съмнявам) и това са същите чешма с беседка, където сложих край на мъките си, то от там се спуснах южно по пътечки от дърварите, излезнах на черен коларски път, който ме отведе в с.Каменско. Асфалта започна след селото, по спомен. За всеки случай слагам и
линк с Руската карта и моят трак, ако успееш да се ориентираш спрямо него какви съм ги вършил.

_________________
www.senseofbulgaria.org

Последната промяна е направена от cholla на Чет Апр 28, 2011 11:22 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Чет Апр 28, 2011 10:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
След това ходене (чистене и разузнаване) първо трябва да благодаря на един от петимата велосипедисти на България, преминали по Ком-Емине, а именно Борис Борисов, затова, че организира това мероприятие. Благодаря и на Наско, Васко и Дидо, тези добри момчета. Това е то туризма. Свързва хора всякакви, без разлика на пол, възраст,характер,етнос и т.н, прави ги приятели завинаги.
mikesli, ще ви запозная с пътеката по която сме минали, ще ви представя и снимки, но без да бързаме. Ако бях бързал, до сега щях да стигна до по-добрия свят. Нека първо аз да асимилирам нещата, после всички ще имат възможост да се запознаят с тях. Пътеката по която минахме с Васко, (който за мене е голям турист,с голяма душа), съвпада от Ришкия проход до Байряка с твоята следа от представената карта с много малки изключения. От Байряка до Голямата нива моята препоръка към велосипедистите е, да тръгнат от Голямата нива по асфалта надолу. За 10 минути ще бъдат на обръщалото за камиони. След най-много още час са на Байряка. Лично аз, на Ком-Емине,ако стигна до там, ще мина по същия маршрут.
Какво следва от Байряка до Риш? Следва да се маркира.Ще има да се мотаете като пилета в калчища, ако нямате GPS. Предлагайте дати, и само тези, които имат желание да участвуват. Ние се движихме изключително по маркировката и ще е лесно за повторно минаване.

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Чет Апр 28, 2011 11:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
boris_borisov



Регистриран на: 23 Ное 2010
Мнения: 613

Мнение Отговорете с цитат
Иване, аз съм безсилен да отговоря на въпроса ти. Според мен твоя трак се покрива напълно с трака на ония двете момчета до оня връх, на който пише, че е висок 765,3 м. И също според мен Голямата нива е онова голо място точно в средата на картата ти, под което пише г.Топалкая 735.4. Ако е така, няма начин да не си минал оттам. Може просто в бързането да си го видял и запомнил по друг начин... Rolling Eyes
Чет Апр 28, 2011 11:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
cholla



Регистриран на: 18 Юни 2010
Мнения: 93
Местожителство: планета Земя

Мнение Отговорете с цитат
Eм объркан съм и аз... от горското до отказването ми не съм имал и 10 м. почивка от къпините. През цялото време се движех всред тях, а темпото ми беше сравнимо с това на куца гъсеница. Ако това там е голямата нива, от снимките не изглежда да е имало къпини миналата година Confused Този у-к го обявявам за КомЕминският триъгилник(подобие на Бермудският) с тази разлика, че хората оцеляват и после...

Както и да е важното е, че вече има пусната следа от единят до др.край. Ако се събирате за маркировка мисля, че е добре да бъде през почивните дни, така ще могат да се присъединят повече хора.

ПП. Сега погледнах по-отблизо следата и съм убеден, че тази гола местност няма как да е поляната. Малко след нея се вижда безуспешният ми опит да се прехвърля на билната

_________________
www.senseofbulgaria.org
Чет Апр 28, 2011 11:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
Еее, браво дружина Cool

Чак ме амбицирахте да дойда да мажа с боя при премаркирането, ако се сметне за уместно. Все още мисля, че БТС трябва да се произнесе по тоя въпрос, колкото и да са разграден двор Rolling Eyes
Пет Апр 29, 2011 12:11 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Доброволчески дейности Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Следваща
Страница 4 от 10

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov