ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Мнение за обувки ALPINA ?

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Мнение за обувки ALPINA ?
Автор Съобщение
d.panayotov



Регистриран на: 19 Апр 2011
Мнения: 40
Местожителство: София, жк.Младост

Мнение Мнение за обувки ALPINA ? Отговорете с цитат
И такаа. Изчетох всички теми за обувки във форума. Като цяло останах с впечатлението, че повечето хора са доволни от марката ALPINA, та реших да видя какви модели имат. Видях модела, от линка по-долу. Някой има ли впечатления. По-добро ли от Литос-кия вариянт Lytos Sherpa, който разисквах в една друга тема. Видях, че е цяло парче кожа, което май е от полза когато става въпрос за водонепромукаемост. Тази обувка подходяща ли е за пролетно-летния сезон, да не е тежка и запарваща? мембраната SYMPATEX конкурентна ли е на Gore-tex? Кожата по-добре ли е от моделите с различните видове плат със сложни имена Very Happy?

http://www.zonasportbg.com/index.php?m=320&lang=1&category=220&pc=215&dom=1937&prodid=106&col=1

Това мисля, че обувката от официалния сайт- http://www.alpina.si/en/izdelki/sport_10_11/trekking/hiking/?v=dovre
Чет Май 05, 2011 12:08 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
lubitel



Регистриран на: 06 Фев 2008
Мнения: 468
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Аз съм много доволен от обувките "Алпина". Вече навъртяха доста километри по високите части на Пирин и Рила и се представят много добре. Интересното е, че фирмата дава гаранция само един месец.
Предполагам, че моделът, който си си избрал, няма да е тежък, тъй като кожата е 2 мм. Относно мембраната и подметката не мога да правя сравнения, но нямам забележки.
Моите са трисезонни, с 2.8 мм кожа и са по-тежки, но се свиква. Сега, обувайки старите летни "Лова ренегат" (2 мм. кожа), имам чувството, че съм с маратонки... Laughing .
Успех и приятно ходене.
П.П. Аз, лично, предпочитам кожените и то без шевове.
П.П.П. След малко тръгвам за Добринище и утре ще разходя алпинките....
Редакция - това са моите


Последната промяна е направена от lubitel на Чет Май 05, 2011 9:20 am; мнението е било променяно общо 1 път
Чет Май 05, 2011 9:04 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
purulent



Регистриран на: 12 Яну 2011
Мнения: 16

Мнение Отговорете с цитат
Аз имам модела agile на тази марка.Скоро ще станат на 1 година.За тези пари мисля че са добър избор за трисезонна обувка.Носел съм ги нонстоп 7-8 месеца навсякъде и скоро се отлепи отпред гумата съвсем незабележимо.Откъм водонепроницаемост според мен има още много да се желае,но са все пак трисезонни,в сняг държат около 3 часа преди да се намокрят вътре.Държат доста топло,чак излишно тоопло Smile .Леки и удобни са.Слеващите ми обувки ще са със сигурност само от кожа,без тези синтетики и текстили.Предвид некачествените партиди на скъпите марки които има в България,ми се струва добра алтернатива.
Чет Май 05, 2011 9:08 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
d.panayotov



Регистриран на: 19 Апр 2011
Мнения: 40
Местожителство: София, жк.Младост

Мнение Отговорете с цитат
Къде мога да намеря модели на марката? Ходих в няколко магазина, но нямаше точно на Алпина. Става въпрос за магазини в София.
Чет Май 12, 2011 3:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
http://www.extreme-bg.com/obuvki/myzhki-obuvki
Чет Май 12, 2011 3:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
d.panayotov



Регистриран на: 19 Апр 2011
Мнения: 40
Местожителство: София, жк.Младост

Мнение Отговорете с цитат
мерси за инфото Smile
Чет Май 12, 2011 3:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
d.panayotov



Регистриран на: 19 Апр 2011
Мнения: 40
Местожителство: София, жк.Младост

Мнение Отговорете с цитат
Ами днес отидох и си взех обувките от долния линк. Честно казано от всичко, което видях докато търсех по магазините, за тия пари това беше най-читавото. Обувката е удобна. Не е много за камънак, защото си е изцяло кожа, но ще внимавам. Иначе е доста качествена изработка. Та така, просто да се похваля, че то си беше голяма дилема Very Happy Сега остават само чувал и палатка, и още една седмица размисли по тия въпроси Very Happy
http://www.extreme-bg.com/obuvki/myzhki-obuvki/turisticheski-obuvki-alpina-delta
Пет Май 13, 2011 3:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
за бюджетна палатка:
http://redrockbg.com/products.php?subcategory_id=13

Първите 2, Зайците. Оранжевите май са по-готини, нищо че са по-евтини. Аз имам сив и съм супер доволна. Бая дъжд и вятър издръжа вече Smile
Има и триместни.
Пет Май 13, 2011 4:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
d.panayotov



Регистриран на: 19 Апр 2011
Мнения: 40
Местожителство: София, жк.Младост

Мнение Отговорете с цитат
Точно тая съм си харесал. Видях, че я има в Outsider и ще мина тия дни да си взема една Smile Чувалът май ще е от Алпи, че имам една карта за 10 процента намаление, пък и си харесах един чувал от там. Та май дилемата е разрешена.
Съб Май 14, 2011 6:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov