ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
местност ТРИТЕ ЧУЧУРА

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Родопи Предишната тема
Следващата тема
местност ТРИТЕ ЧУЧУРА
Автор Съобщение
dushkov



Регистриран на: 21 Мар 2011
Мнения: 21
Местожителство: Пловдив

Мнение местност ТРИТЕ ЧУЧУРА Отговорете с цитат
Здравейте планинари!
Преди доста години в детските ми години си спомням че съм ходил в местноста "трите чучура" намираща се над Храбрино.Едно приятно место ,подходящо за еднодневна екскурзийка.Ходил ли е някой от вас там, и може ли да даде упътвания как да го открием? Smile
Пон Мар 21, 2011 6:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ДИАНА



Регистриран на: 23 Май 2009
Мнения: 820
Местожителство: ПЛОВДИВ

Мнение Отговорете с цитат
Dushkov, като стигнеш центъра на село Храбрино, продължаваш за да излезеш от селото, посока – пътя за село Бойково.
Още след Храбрино е отбивката в дясно – за хижа „Родопски партизани”, с ново име: „Академик”. До хижата се стига и с кола. Минаваш по римския мост над река Тъмрашка и на около километър нагоре край пътя, има голяма отбивка в ляво.
Особено в дните на пловдивските жеги, на нея винаги има коли. От отбивката на пътя, тръгва пътеката надолу към реката
и „Трите чучура”, май бяха чешма с два чучура, пейки и маса. Мястото е усойно за пикник още отсега,
но за пловдивските горещини – екстра.
Храбрино е на водослива на Тъмрашка и река Пепелаша, която след селото надолу, вече наричат Първенецка река.
В околностите на с. Храбрино и с. Извор, има още един римски мост, останките от три калета: ”Изворското”, „Храбринското”
и „Кара бунар”, параклиси, природните образувания: „Скален лъв” и „Момина скала”.
Тук в раздела Родопи, вече има тема за "Момина скала" над село Извор, виж я.
Даже да си намерите друго красиво място край Тъмрашка река, за един ден е идеално за разходка и почивка.
На центъра на Храбрино винаги има услужливи хора, които ще ви упътят накъде да тръгнете. Поздрави!

_________________
Жена се милва до зори, планина се до пладне минава.
Човек със знанията си прави от планината или приятел, или враг.
Пон Мар 21, 2011 9:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dushkov



Регистриран на: 21 Мар 2011
Мнения: 21
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря ти Диана за изчерпателната информация, мисля да е посетя скоро. Миналата седмица бях на "момина скала" или "димитрино кале" както го срешнах да се нарича и останах доста впечатлен.Не знаех 4е само на 10-15 км от Пловдив има такъв каньон.., но знам че местноста около Храбрино крие още тайни.
Поздрави! Smile
Пон Мар 21, 2011 11:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vaskoo



Регистриран на: 21 Апр 2007
Мнения: 1400
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Пътя за хижа Родопски партизани прави голям S на около километър след каменният мост, както пише Диана. В края на завоя се отделят двете пътеки за хижата - едната е отляво и напред и нагоре под бетонните стълбове, а вляво в гората се отделя пътеката до чешмата и реката, а по нея се продължава и до паметника над хижата.
На 200 метра от чешмата и хубавият вир под нея, нагоре по течението има стархотен малък каньон и водопад - да, за пловдивските жеги си е екстра. имайте едно наум - в околната гора има доста смок и пепелянка.

_________________
Приятелят е човек, който те познава отлично ... и въпреки това те обича
Вто Мар 22, 2011 1:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Александра



Регистриран на: 13 Мар 2011
Мнения: 21
Местожителство: Пловдив

Мнение димитрино кале Отговорете с цитат
Къде се намира това Димитрино кале? Как се стига дотам?
Чет Мар 24, 2011 9:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dushkov



Регистриран на: 21 Мар 2011
Мнения: 21
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Александра,
Димитрино кале е известно още и под името "момина скала" и аз не знам кое е точно истинското му име. Местните ги споменават и с 2 те имена.
Като гледам във форума има една тема за "момина скала" погледни я , и ако не може да се ориентираш задай въпрос пак тук . Smile
Поздрави!
Съб Мар 26, 2011 12:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Zbelsrud



Регистриран на: 12 Яну 2008
Мнения: 9

Мнение Отговорете с цитат
Аз пък се сещам за друго място,на което мисля,че викат така.Малко след гореспоменатото кале се продължава по пътя,успореден на Пепелашка река, а не нагоре към х.Здравец.
Диана,може ли да споделиш къде е втория римски мост и тази местност "Кара бунар"?
Вто Мар 29, 2011 9:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Neli



Регистриран на: 08 Ное 2010
Мнения: 4

Мнение Отговорете с цитат
за трите чучура се тръгва от Храбрино по пътеката за хижа Здравец, а не за х. Академик , както ви обясняват по-горе. След около половин час , като се мине един стар параклис и лозе, пътеката за х. Здравец е наляво , а пъгеката за Трите чучура остава направо. Тя е добре очертана , лятото много туристи посещават това място. Там има чешма с три чучура и хубави полянки за пикник. От там може да се отиде до х. Здравец, но пътя е доста по-заобиколен в сравнение с маркираната пътека , която остана вляво.
Пон Май 30, 2011 8:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Родопи Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov