ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Зимен Алиботуш. До Цари връх /в.Алиботуш/ по браздата.

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Всички останали Предишната тема
Следващата тема
Зимен Алиботуш. До Цари връх /в.Алиботуш/ по браздата.
Автор Съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Зимен Алиботуш. До Цари връх /в.Алиботуш/ по браздата. Отговорете с цитат
Зимен Алиботуш две години по-късно.
До Цари връх /в.Алиботуш/ по браздата еднодневно.

Маршрутът се оказа много добър и от към гледки и от към натоварване.

Изходната точка е центъра на с.Нова Ловча.

В началото ходихме в полето посока граничната бразда.


Малко по-късно хванахме една много добра войнишка пътека, която чрез едни приятни, щадящи силите ни серпентини, ни изведе на прилична надморска височина, от където се откриваха гледки към Боздаг, Южен и Среден Пирин, ЮИ Рила, долината на Места и т.н убавини.

Времето беше прекрасно. Сняг се появи чак на високото ок 1900м.
По граничната бразда на около цитираната надморска височина имаше едни скали по реброто, дето при по-серт условия са си истинско предизвикателство за преодоляване /ето ги в профил от отсрещното ребро по което се спуснахме от Цари връх/:


Малко преди тях скрепихме българо-гръцката дружба с един ловец, който беше част от дружинка завардила дерето от към гръцко - бяха излезли на лов за диви прасета.
Попаднахме на разни интересни неща - минно поле Smile , ловна джипка на 1700, разни местенца за пиршества с нещо дет расте на кокал:


Малко по-късно стигнахме билото при пирамида 103 на един безимен връх. Малко под върха зимата напомни за себе си - излезе остричък СИ вятър. Имаше разкошни гледки към Гоцев връх и Шабран, към Боздаг и Алибаба.:


По реброто посока север стигнахме до Цари връх /Алиботуш/.
Порадвахме се на околните гледки, но напредналото време бързо-бързо ни изгони от върха. Чакаше ни прибиранe в с.Нова Ловча в изходната позиция. Слязохме от върха към х.Славянка по стандартната пътека през седловините Койнар и Вапа.
Малко след х.Славянка хванахме един маршрут, който минава над с.Парил и преваля билото м/у с.Парил и с.Нова Ловча и слиза в последното.
В началото е път, после с помощта на машинките и начертан предварително трак от Дидо се включихме в стара пътека, която ни заведе в селото при колата.

Екстра доза планина се получи - за ценители Cool

Всичките Снимки

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Пон Яну 17, 2011 10:13 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Весела Ягодова



Регистриран на: 17 Окт 2007
Мнения: 541

Мнение Отговорете с цитат
Искам да попитам: това момиче на първата снимка верно ли е с велурени ботуши или така ми се струва ? Laughing

Денивелацията на този преход е титанична, тъкмо там миналата година ми блокираха колената, евала !
Жалко, че няма никакъв сняг, аз съм гледала и другите ти снимки от зимен Алиботуш, няма място за сравнение, егаси калпавата зима !

Мисля, че точно откъдето вие сте се качили, ние бяхме тръгнали да слизаме, но се отказахме и решихме да си минем по традиционната пътека, аз тогава даже бях писала въпрос във форума. Су-пер-ско.
Вто Яну 18, 2011 5:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
ve_san написа:
Искам да попитам: това момиче на първата снимка верно ли е с велурени ботуши или така ми се струва ? Laughing

Денивелацията на този преход е титанична, тъкмо там миналата година ми блокираха колената, евала !
Жалко, че няма никакъв сняг, аз съм гледала и другите ти снимки от зимен Алиботуш, няма място за сравнение, егаси калпавата зима !

Мисля, че точно откъдето вие сте се качили, ние бяхме тръгнали да слизаме, но се отказахме и решихме да си минем по традиционната пътека, аз тогава даже бях писала въпрос във форума. Су-пер-ско.

Аааа - много набито Laughing око имаш.
Да - девойката е с велурени ботуши, които след расодката не показваха никакви признаци да са намокрени... Дали е така не я питахме. С тях имаше проблеми само за ок. 200-300м. по стръмния фирнован СИ склон под Цари връх /Алиботуш/ на слизане.
Уф - верно много калпава зимата.
Напоследък зимата горе има повече слънчеви дни от лятото, деа.
А колко народ чекаме гоУемио, не е истина.
Ше-ше Wink
Croc

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Вто Яну 18, 2011 5:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
Спомнете си миналата и поминалата зими кога падна снега и не мърмънисвайте. Има си и положителни страни. Шейните паркирани на Попина лъка примерно не могат да потеглят. Коментираните ботуши не са за сефте по такъв терен. Държат се перфектно, колкото и чудващо да е.

А бе Ристе, до огнището на мурата има окачено нещо като скара бе. Замислям се за едни печени свински работи там - ребра, врат и прочее. Явно мястото е подготвено, и хубава гледка има.

Малко инфо за снимка 8 да дам ако някой се интересува. Десния, по-близкия връх е Св. Елена (Ляльовския връх), а левия, по-далечния е Св. Дух (Лясковския връх).

_________________
Пирин - географски и етимологичен речник
Пирин - пътеводител
Вто Яну 18, 2011 6:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Това качване по билото Свети Константин се получи чудесно. Бих казал, че това е може би единствения участък в планината с екстремни пасажи, в горната част. Не че липсваха такива и в долната част - прекосяването на минното поле в гръчко го направихме с дружно попръцкване Very Happy

Бивака и скарата горе беше по-скоро гръчка работа в наша територия - качват се с джипката досами граничната бразда на 1700 надморска Smile На мурата висяха скари, щипци, руло тоалетна хартия, на земята имаше кутия с пирони - абе всичко от първа необходимост Wink

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Вто Яну 18, 2011 7:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
След близо половин година от това ходене, рекох да пусна и аз моите снимки:

Заравнението по билото южно от върха Св. Константин. Насреща е граничната бразда и билото с Цари връх вдясно


На билото. На заден план вдясно Гоцев връх, вляво над седловината - планината Шарлия (Бродската планина) в Гърция.


Жорката разгрява на Цари връх


Гледка от седловината Койнар към билото Свети Константин - вижда се профил на маршрута, по който се качихме


Всички снимки можете да видите в галерията

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy

Последната промяна е направена от dido на Сря Дек 13, 2023 12:06 am; мнението е било променяно общо 1 път
Сря Юни 01, 2011 3:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
Respect Respect Respect

_________________
Пирин - географски и етимологичен речник
Пирин - пътеводител
Сря Юни 01, 2011 9:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Всички останали Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov