ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Чорапи за туризъм
Иди на страница 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Чорапи за туризъм
Автор Съобщение
latzi



Регистриран на: 05 Апр 2010
Мнения: 75
Местожителство: Струмско

Мнение Чорапи Отговорете с цитат
Имам нужда от чорапи но за колелото. Карам крос кънтри а там натоварванията по някой път са жестоки. Искам да си взема от тия "недоплетените" тип тарлък и попаднах на сносни цени в магазин Яко. Там има няколко модела за които пише, че са за колоездене но по между им има макар и малки но разлики от страна на материята. В тази област все още съм със слаб опит и затова се обръщам към вас за съвет кой или кои модели да взема. Ще си купя поне 3 чифта та затова може и няколко модела да предложите. А това са и въпросните чорапи за колоездене.

http://www.yakobg.com/bg/nachalo/details/2355/192/drehi-za-sport-turizm-i-egednevie/termo--chorapi-i-stelki/sportni-chorapi/chorapi-za-koloezdene-lasting-cdl
http://www.yakobg.com/bg/nachalo/details/2356/192/drehi-za-sport-turizm-i-egednevie/termo--chorapi-i-stelki/sportni-chorapi/chorapi-za-koloezdene-lasting-cfa
http://www.yakobg.com/bg/nachalo/details/2353/192/drehi-za-sport-turizm-i-egednevie/termo--chorapi-i-stelki/sportni-chorapi/chorapi-za-koloezdene-lasting-ckk
http://www.yakobg.com/bg/nachalo/details/2352/192/drehi-za-sport-turizm-i-egednevie/termo--chorapi-i-stelki/sportni-chorapi/chorapi-za-koloezdene-lasting-ckl
http://www.yakobg.com/bg/nachalo/details/2354/192/drehi-za-sport-turizm-i-egednevie/termo--chorapi-i-stelki/sportni-chorapi/chorapi-za-koloezdene-lasting-cka

Може да ми предложите и от други магазини но да не са по-съпи от 10-11 лв.
Пет Май 06, 2011 12:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
d.panayotov



Регистриран на: 19 Апр 2011
Мнения: 40
Местожителство: София, жк.Младост

Мнение Re: Чорапи Отговорете с цитат
мда, ако някой има мнение и на мен ще ми е интересно Smile Хубава тема
Пет Май 06, 2011 8:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
outfaced



Регистриран на: 08 Юли 2010
Мнения: 159

Мнение Отговорете с цитат
От 4 години карам из планината и последното, за което съм се замислял са чорапите - зиме топли(термо), лятото възможно леки ... нищо специално не виждам, над което си струва да се замисли много човек. Тая година си взех за сефте за летния сезон чорапи от coolmax. Още не е станало обаче яка жега, за да тествам Smile

Иначе чорапчетата дето си показал сигурно не са лоши.
Пон Май 09, 2011 3:54 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
boris_borisov



Регистриран на: 23 Ное 2010
Мнения: 613

Мнение Отговорете с цитат
Аз също смятам, че не си заслужава толкова мисленето относно материите и съотношенията, специално за чорапитеSmile Така или иначе, щом е лято и е жега, краката ти, а и ти целия, ще се потите, и то многоSmile За мен специално е важно чорапите да са здрави, за да не се късат лесно, и да съхнат бързо. Взел съм си едни от 12 лв чифта, с кордура на пръстите и петата, и разни куулмаксове и други технологии, които не ми говорят многоSmile Два чифта са достатъчни за поход дори от рода на Ком-Емине; караш един ден с едните, вечерта ги переш (може и само със студена вода и сапун), на другия ден обуваш другите, а първите съхнат. И така до краяSmile
Вто Май 10, 2011 10:49 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
latzi



Регистриран на: 05 Апр 2010
Мнения: 75
Местожителство: Струмско

Мнение Отговорете с цитат
Абе то е така. Летото си е жега ма както ти писа да съхнат бързо поне. Написали са в сайта че съхнат и са антибактериални но дали е така в действителност?!
Та като цяло дали въобще си заслужава човек да даде такива пари за чорапи.
Вто Май 10, 2011 3:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
boris_borisov



Регистриран на: 23 Ное 2010
Мнения: 613

Мнение Отговорете с цитат
Може и да си заслужава. Здрав чорап за 10-12 лв, използван само по предназначение, вероятно ще изкара повече от година. На моите от миналото лято нищо им няма, тази година пак тях ще си ползвам. Колкото до антибактериални или не, това са глупостиSmile Като наджвакаш в някоя локва, като ти се напълни обувката с прахоляк, камъчета и сламки и всичко това на фона на 12-15-часов преход при над 35 градуса жега, в края на деня никакви антибактериални материи няма да те спасят - чорапите, обувките и краката ти ще са мръсни и ще миришат Twisted Evil Това си е част от чара на планината! Laughing
Вто Май 10, 2011 3:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
boris_borisov написа:
Като наджвакаш в някоя локва, като ти се напълни обувката с прахоляк, камъчета и сламки и всичко това на фона на 12-15-часов преход при над 35 градуса жега, в края на деня никакви антибактериални материи няма да те спасят - чорапите, обувките и краката ти ще са мръсни и ще миришат Twisted Evil Това си е част от чара на планината! Laughing

Борисов, знаеш ли, прав си. Аз установих, че като седя пред компютъра, да чета и да пиша, краката ми не миришат. Само като вървя по няколко часа на ден. Laughing

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Вто Май 10, 2011 6:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Vicky



Регистриран на: 09 Ное 2010
Мнения: 127
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
За да не отварям нова тема, ще пиша тук. Още си нямам истински обувки за планина и съм с едни "дамски полеви кубинки от завод "Здравоход" Габрово ", по известни като Здравоходките. Наясно съм, че особено през лятото ще спарват, ще са тежки и т.н., но нямам голям избор за сега. Основният ми проблем е, че са им твърди подметките, а ми предстои поход. Ако купя анатомични стелки за спорт, дали ще станат по-мекички за ходилата?
Пет Юни 10, 2011 11:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
sminkov



Регистриран на: 01 Фев 2011
Мнения: 52

Мнение Отговорете с цитат
Чорапи тип "терлик" от бамбук или от поне 85% памук... 1,20лв. чифта та да се замислиш дали си заслужава да ги переш... Има едни с по-висока зона над петата да не те прежулват обувките - идеални са !
Слагаш 2-3 чифта в раницата и винаги ще имаш сухи чорапи.
Пон Юни 13, 2011 12:17 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Vicky



Регистриран на: 09 Ное 2010
Мнения: 127
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
А от къде мога да си ги набавя? Smile И тези 85% памук няма ли да са не дишащи?
Съб Юни 18, 2011 11:32 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
b0bae



Регистриран на: 10 Дек 2010
Мнения: 24
Местожителство: С0фия

Мнение :) Отговорете с цитат
Вики, при положение, че чорапите са от памук как ще са недишащи Wink
замислете се малко, с тия главици хубавите...щом е от естествен материал тъканта няма как да не диша,
избягвай найлоновите и други в които преобладават изкуствените материи..освен неприятна миризма,
краката и обувките стават лесна плячка за всички видове гъби и тн
Така или иначе по въпроса ти за обувките, вземи и ги разходи малко преди да тръгнеш на похода,
разбирай да ги разходиш поне 1,2 часа ходене ако са нови, щото като тръгнеш на похода проблема няма да ти е миризмата колкото неудобството, че не са разтъпкани..следват мазоли и тн все неприятни неща за много хора.
...и да разкажеш как е минало после Smile)
Вто Юни 21, 2011 2:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
mikesli



Регистриран на: 28 Мар 2011
Мнения: 509
Местожителство: Сливен

Мнение Ползвам само вълнени чорапи Отговорете с цитат
Преди известно време открих качествата на чорапи с 50+ процента вълна. Ползвам ги лете и зиме. Няма пришки, случвало ми се е да стъпя във вода, след 15 минути ходене краката ми са сухи Smile. Проблем има с прането, ако вълната е над 80 процента - много се степват по-стегнатите плетки.


Вто Юни 21, 2011 9:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ivailo.hr



Регистриран на: 22 Мар 2010
Мнения: 1355
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Аз пък смятам, че чорапите са много важни, толкова важни колкото и обувките.
Я ходете лятото цял ден с трисезонна обувка и памучен чорап. Краката стават компот от пот, защото памукът попива и задържа водата в себе си. Това го знам още от казармата, където разкарах чорапите още през първата седмица.
Coolmax-ът най-просто казано е материя от кухи полиестерни влакна, които отвеждат влагата от кожата, в случая през мембраната на обувката навън.
И аз мислех, че това са глупости, докато не пробвах такива чорапи и се убедих в ефекта от тях. Сега след цял ден ходене с трисезонни обувки, дори и при 30-35 С кракът ми е само леко влажен, толкова колкото би бил и след цял ден в града с леки маратонки и памучни чорапи.
В момента ползвам ето този летен модел на Mund - Pirineos:
http://www.alpibg.com/products.php?1058
Е, естествено нашите киеци - търговците са написали глупости в описанието им, че за -30 С, но като направим справка при производителя, се вижда, че са си баш за лятото:
http://www.mundsocks.com/?cat=calcetin-pirineos

За колело предполагам може и нещо по-леко: http://www.alpibg.com/products.php?1059
Сря Юни 22, 2011 1:50 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
А, и аз ползвам тоя модел на МУНД вече няколко години - страхотни са.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Сря Юни 22, 2011 8:46 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Joro



Регистриран на: 18 Мар 2010
Мнения: 75
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
Преди около 20 дни взех тези чорапки:
http://www.tashev.bg/shop/product_info.php?idarticles=834
И то защо?! - защото вносителя ги даваше с 86% COOLMAX и 14% полиестер- направо за не вярване, с цена 15 лв. След ден тръгвах за Пирин и реших да ги тествам. След получаването по куриер истината се оказа друга- каквато е сега, а може би и това не е точно така, защото състава върху оригиналната опаковка е: "56% polypropylen, 22% polyamid, 22% polyamid". Търговския знак на COOLMAX никъде не се вижда. Това, което е сега в сайта, е и върху залепен стикер на оригиналната опаковка. За мен беше пълна лудница, дори и след справка в сайта на производителя.
Както и да е- първия тест също не показа дори близки до очакваните от мен резултати. Може би нещо мойте ходила са дефектни, не знам, но след има-няма 30-на минути ходене се наложи да ги сменя с други. Добре, че взех резервни, иначе май щеше да има "сбогом" на Полежан и Безбог. Чорапите и краката ми през цялото време бяха влажни, да не кажа мокри, и се чувствах така, като че ли преди обуване си бях намазал краката с една от любимите ми марки греси- PL-10. Повече за цялото ми 7-дневно пребиваване в Пирин не посмях да ги обуя отново. Ще направя може би един- два опита още, но в по- неангажираща обстановка.
Съб Сеп 03, 2011 4:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Следваща
Страница 1 от 11

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov