ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Витоша100км

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Витоша Предишната тема
Следващата тема
Витоша100км
Автор Съобщение
ilio



Регистриран на: 01 Апр 2010
Мнения: 52

Мнение Витоша100км Отговорете с цитат
Здравейте,
Скоро е обиколката на Витоша , предимно за колоездачи но и пешеходци се включват.
Малко инфо:
http://vitosha100km.hit.bg/
Според GPS-трака е около 93 км с около 1400 м най-висока точка тоест е почти равно по планински стандартни.Някой минавал ли го и да сподели впечатления например за организацията на пунктовете, има ли храна и вода (облекчава багажа).
Как е като маркировка?
Благодаря.

_________________
В планината лоша ракия, грозна жена и неприятно време - няма!
Skype:iliyan.markov
Сря Юни 22, 2011 1:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
dobber



Регистриран на: 04 Дек 2009
Мнения: 244

Мнение Re: Витоша100км Отговорете с цитат
ilio написа:
Здравейте,
Скоро е обиколката на Витоша , предимно за колоездачи но и пешеходци се включват.
Малко инфо:
http://vitosha100km.hit.bg/
Според GPS-трака е около 93 км с около 1400 м най-висока точка тоест е почти равно по планински стандартни.Някой минавал ли го и да сподели впечатления например за организацията на пунктовете, има ли храна и вода (облекчава багажа).
Как е като маркировка?
Благодаря.


Едно от състезанията с най-големи традиции в България.
Има дълги равни участъци, но и няколко големи изкачвания, които може да са много трудни след 75км преход. Пътекита са хубави, широки и предимно песъчливи или с малки камъни, има около 20км асфалт. Маркировката е с бял плат по дърветата или боя на някои места. Миналата година имаше около 100 скороходци и над 300 байкъри. Има 8 пункта с вода, чай, сладки, сандвичи. Може да се изнесе багаж до един от пунктовете (примерно, резервна тениска).
Сря Юни 22, 2011 2:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
martinov



Регистриран на: 04 Юни 2010
Мнения: 79
Местожителство: софия

Мнение Отговорете с цитат
Вярно ли е , че има много места кадето не е маркирано и много хора се объркват по маршрута.Според мен маратонци и пешеходци трябва да са отделени .Някой който го е минавал да сподели за терена и особеностите по терена.

_________________
martinov66@abv.bg
Чет Юни 23, 2011 10:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
martinov, тръгни, не се чуди. Минавал съм го два пъти. Ех, не сега, преди 25 години, но убеден съм , че и сега слагат допълнителни табели и знаци. Ще успееш, пожелавам ти успех.

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Чет Юни 23, 2011 11:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dobber



Регистриран на: 04 Дек 2009
Мнения: 244

Мнение Отговорете с цитат
martinov написа:
Вярно ли е , че има много места кадето не е маркирано и много хора се объркват по маршрута.Според мен маратонци и пешеходци трябва да са отделени .


Поне през последните две години е добре маркирана. Не виждам къде може да се изгубиш. На сайта има карта, има ориентировъчно обяснение и гпс следа. Първата година когато ходих се притеснявах много за вечерният преход и още преди старта си намерих групичка и карах с тях през цялото време.

martinov написа:

Някой който го е минавал да сподели за терена и особеностите по терена.

Прочети горният ми пост.

Защо трябва да са отделно маратонци и пешеходци?
Чет Юни 23, 2011 11:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
Как ще ги делиш? Никога бне съм бил маратонец, но никога пък, не съм бил нормален пешеходец. Винаги между тях. Къде ще ме сложиш? Или такива трябва да се изключват от походи?

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Чет Юни 23, 2011 11:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ilio



Регистриран на: 01 Апр 2010
Мнения: 52

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря за отговорите.
Аз лично ще разчитам на GPS, но винаги е хубаво да се чуят различни мнения, особено от хора които са го минавали.

_________________
В планината лоша ракия, грозна жена и неприятно време - няма!
Skype:iliyan.markov
Пет Юни 24, 2011 3:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Витоша Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov