ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Един преход от Клисурсият манастир до вр.Тодорини кукли

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Предишната тема
Следващата тема
Един преход от Клисурсият манастир до вр.Тодорини кукли
Автор Съобщение
стражара



Регистриран на: 04 Сеп 2007
Мнения: 109
Местожителство: Монтана

Мнение Един преход от Клисурсият манастир до вр.Тодорини кукли Отговорете с цитат
В събота реших въпреки лошите прогнози да направя една кратка разходка от Клисурския манастир до вр.Тодорини кукли.Но да не си помислите този е поредният луд. За прогнозата знаех още от началото на седмицата и я следях и по интернет, веснтници и медии до петък. Даже в събота се пооспах и станах в 7часа и като видях слънчевото време си казах: стягай багажа. И дилемата беше ако се развали рязко времето само в горският пояс до Еленков кладенец и обратно. В началото времето беше просто "все едно e пролет". Сутринта температурата беше около 0 градуса, а слънцето печеше та се късаше. Облаците сини все едно е първа пролет. Когато тръгнах от манастира (малко окъснях тази сутрин, както писах по горе) беше 9часа. Нагоре съвсем лек ветрец и аз си карах по риза. Малко преди Еленков кладенец вече студа си каза думата и трябваше да се пооблека тъй като след това излизах на открито. Качих се на средната кукла и какво да видя, на талази идват мъгла и гъсти тъмни облаци. За кратко време от слънчево времето се влоши няма и за половин час. Вятър подухваше но не и бурен даже не и силен. Тъкмо когато стигнах до подножието на голямата кукла и като заваля гъст и едър сняг, докъде да видиж ме натрупа с около 2см сняг. И тогава си казах: сори вр.Тодорини кукли, мераци и цели, аз съм дотук. И така обратно слязох до зимната маркировка и надолу до Клисурския манастир, като ту спираше, ту блесваше за кратко слънце. Извода е, че с времето и планината "хеле пък Стара планина" шега не бива.
Ето и малко снимки http://picasaweb.google.com/Rumanetsov/DonLCI[url][/url]

_________________
БАИР БУДАЛА
Нед Фев 17, 2008 9:10 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
asenr



Регистриран на: 10 Яну 2008
Мнения: 87
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Да ти пооправя линка, че така като си го написал не работи - http://picasaweb.google.com/Rumanetsov/DonLCI

_________________
Може да съм прасе, ама ми отива...
Пон Фев 18, 2008 11:19 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Хубави гледки!
Пон Фев 18, 2008 11:35 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
Хубаво ходене, браво браво! ръкопляскания

_________________
Пирин - географски и етимологичен речник
Пирин - пътеводител
Пон Фев 18, 2008 11:39 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Kat



Регистриран на: 08 Юли 2007
Мнения: 872

Мнение Отговорете с цитат
Стражарю, браво за това, че си се върнал ръкопляскания
че напоследък доста хора не преценяват времето и собствените си възможности. Тъй похвалих и едни мои приятели, които скоро тръгнаха от Яворов за Бъндерица, през Кончето, и се върнаха, щото условията и те самите, не бяха във форма.
Куклите през зимата май са по-интересни от през лятото, обаче Wink Very Happy

Поздрави
Пон Фев 18, 2008 8:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
kaleeff



Регистриран на: 22 Яну 2008
Мнения: 73
Местожителство: Sofia

Мнение Re: Един преход от Клисурсият манастир до вр.Тодорини кукли Отговорете с цитат
[quote="стражара"] Тъкмо когато стигнах до подножието на голямата кукла и като заваля гъст и едър сняг, докъде да видиж ме натрупа с около 2см сняг. И тогава си казах: сори вр.Тодорини кукли, мераци и цели, аз съм дотук. И така обратно слязох до зимната маркировка и надолу до Клисурския манастир, като ту спираше, ту блесваше за кратко слънце. Извода е, че с времето и планината "хеле пък Стара планина" шега не бива.
Ето и малко снимки http://picasaweb.google.com/Rumanetsov/DonLCI[url][/url][/quote]

Хубаво че си се върнал на време. там района е мн опасен. Преди години едни туристи намериха смъртта си по този начин. Връхлетяла ги гъста мъгла. Мисля че има паметник някъде горе. http://www.kaleeff.snimka.bg/album.php?album_id=233205&photo=31 това са те!
Пон Апр 21, 2008 1:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov