ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Всичко за планинското бягане
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Спортни прояви Предишната тема
Следващата тема
Всичко за планинското бягане
Автор Съобщение
dobber



Регистриран на: 04 Дек 2009
Мнения: 244

Мнение Отговорете с цитат
Почти съм сигурен че горната статия е писана от същият автор на книгата или са откъси от самата книга.
Самата книга е само на 1/5 разказ за тези хора и животът им. Цялото действие - до колкото го има, се развива в каньоните на Сиера Мадре, но основна част от книгата е история на съвременното тичане, обувките, методите, както и дълбок поглед в психиката на един ултра-бегач. Много интересни, донякъде забавни и много поучителни.
Освен това, аудио книгата се "изслушва" много по-бавно от хартиената книга, но ако успеете да сте съсредоточени през цялото време - според мен е много приятно слушане, тъй като човекът които чете го прави много изразително.
Сря Май 04, 2011 10:01 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dobber



Регистриран на: 04 Дек 2009
Мнения: 244

Мнение Отговорете с цитат
Досега съм нямал особен проблем да тичам сутрин по парковете, но винаги ми е било трудно да намирам време за "дългите бягания", които са с двойна продължителност. Тях винаги предпочитам да правя в планината, било то сравнително ниска и равна. Ходил съм да тичам по платото около Черни Връх, но отнема повече време, понеже са нужни поне 1 час качване и слизане с колата.

Днес ходих да разлая кучетата на село Мърчаево. От Тихия кът до с. Мърчаево и обратно - малко над 18 км - по пътеката на 100 км. Другата седмица ще пробвам да стигна до с. Рударци, а после до с. Кладница, така че да правя малко над 20 км за дългото бягане.

На връщане, слизането до Владая ми разказа играта Sad
http://runkeeper.com/user/zlobber/activity/34834355
Пон Май 09, 2011 10:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
roadrunner



Регистриран на: 21 Дек 2008
Мнения: 20

Мнение Пирин Рън 2011 Отговорете с цитат
http://marathon.dir.bg/_wm/pbasic/?df=749679
Сря Май 11, 2011 11:16 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Криси



Регистриран на: 08 Юли 2010
Мнения: 144
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
От Владая до Кладница е най-приятата част от Обиколката. Поне така ми се струва, може би защото е в началото. Smile
Сря Май 11, 2011 3:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
dobber



Регистриран на: 04 Дек 2009
Мнения: 244

Мнение Re: Пирин Рън 2011 Отговорете с цитат
roadrunner написа:
http://marathon.dir.bg/_wm/pbasic/?df=749679


Както се казва в една реклама - Ей това чукане чаках!
Сря Май 11, 2011 5:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dobber



Регистриран на: 04 Дек 2009
Мнения: 244

Мнение Отговорете с цитат
На 2.06.2011 (Сряда) ще се проведе състезание по планинско бягане купа Христо Ботев. Събитието ще се състои в град Враца от 8:00 сутринта и старт на площад Христо Ботев (до паметника). Трасето е около 10 километра, от които 900 метра изкачване и финал е на паметникът на Христо Ботев на връх Околчица.

Аз си взех отпуск и мисля да отида. Може би ще имам 4 места в колата, в зависимост от това дали жената и детето ще са с мен.
Пон Май 30, 2011 12:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dobber



Регистриран на: 04 Дек 2009
Мнения: 244

Мнение Отговорете с цитат
Ето и календарат със състезанията по планинско бягане. Това са само организирани от БФЛА, като съм включил и останалите 2-3 събития от други организации, за които знам.

http://iwanttoclimbtheworld.com/%D0%BF%D0%BB%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D0%BD%D0%B8/%D1%81%D0%BF%D0%BE%D1%80%D1%82%D0%B5%D0%BD-%D0%BA%D0%B0%D0%BB%D0%B5%D0%BD%D0%B4%D0%B0%D1%80-%D0%BF%D0%BE-%D0%BF%D0%BB%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D0%BD%D1%81%D0%BA%D0%BE-%D0%B1%D1%8F%D0%B3%D0%B0%D0%BD%D0%B5/
Пон Май 30, 2011 1:09 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
irina



Регистриран на: 16 Сеп 2007
Мнения: 759

Мнение Отговорете с цитат
Успех! Да разкажеш после как е минало мероприятието. Голям байр си е до Околчица Smile
Пон Май 30, 2011 1:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dobber



Регистриран на: 04 Дек 2009
Мнения: 244

Мнение Отговорете с цитат
02.06.2011 - Купа Христо Ботев, 2-ри кръг Купа "Стара Планина

Старт - площад Христо Ботев, Враца. Финал - връх Околчица. Първите 7 км бяха по асфалт (4км равно, 3км баир) до село Паволче. Групата се движи заедно, без да се разкъсва много, защото имаше полицейски ескорт. Т.е. добрите бегачи тичаха по-бавно и не се състезаваха. В селото имаше почивка 3-4 минути докато се съберат всички и започна реалното състезание - следващите 3км по стръмна планинска пътека до връх Околчица. По тази пътека ходих бързо почти през цялото време, като на 5-6 места се затичвах за по 50-100 метра. Общо трасето по ГПС е 10,300 метра с +830 метра денивелация. Моето време - 01:26:00, победител Шабан Мустафа с 01:10:00.
http://tpks.ws/aL2s33Pn

След награждаването от Цветан Цветанов, реших да не се връщам по същият път и да си чупя краката по асфалта. Поех по коларски път, които след 6-7 километра във високата част на планината, води до едни кошари от които се спуска директно до Вратцата. Според мен това е по-хубав маршрут за планинско тичане. Тук заради умората, ходих доста повече, освен това спускането бе много екстремно, заради калта и хлъзгавите мокри камъни.
http://tpks.ws/2Idu
Чет Юни 02, 2011 11:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
irina



Регистриран на: 16 Сеп 2007
Мнения: 759

Мнение Отговорете с цитат
Браво на теб!
Пет Юни 03, 2011 9:24 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mjjmiro



Регистриран на: 04 Авг 2010
Мнения: 59

Мнение Отговорете с цитат
dobber написа:
Репорт на 500км - Salomon XA PRO 3D ULTRA - Използвана 99% само за тичане. Много добре съм се грижил за тях.

Здравейот София ли си ги закупил? Аз също мисля да си взема такива но се колебая дали да са с мембрана или не.
Съб Юни 11, 2011 11:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dobber



Регистриран на: 04 Дек 2009
Мнения: 244

Мнение Отговорете с цитат
Зная само един магазин в София - този до Семинарията.
Нед Юни 12, 2011 1:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
GORNATAOL



Регистриран на: 19 Юни 2009
Мнения: 15
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте приятели обичащи спорта и планината!

Пише ви един Ориентировач на който основната му тренировка е планинско бягане Smile тъй като има мнооого общо със нашият любим спорт.
Бих искал да споделя малко от опита ( малко повече от 20 год. Very Happy ) си относно маратонките подходящи за бягане в планината .

От години Ориентировачите използваме специални бутонки със шпайкове( но не разбирайте такива за лека атлетика) които са перфектния избор за гора. Но до колкото се отнася за планинско бягане на което участваме редовно (ние ориентировачите) маратонките могат да бъдат по обикновенни.

Последните няколко години се появи една английска фирма Inov 8 която е специализирана в производството на маратонки за планинско/ориентиране и всичко свързано с бягане в пресечен терен. Моят личен опит показва, че едни от няй сполучливите модели са Xtalon 212 с който имам пробягани над 1000 км. и са в относително добро състояние. Също така и моделите Oroc 340, 280 но те са със шпайкове и са по ориентирани за гора.
Друга добра марка но не до там издръжлива е La Sportiva 331 много леки и удобни но не изкараха много около 500 км, сега след малък ремонт още ги ползвам - удобни са и са леки.
Марка която не е за пренебрегване е Solomon - ползвам XA PRO 3D Ultra която е много здрава маратонка( малко е тежка ) идеално решение за Адвенчър състезания - тествах я миналата година на Адвенчъра и не ми направи нито една пришка след 100 км Smile
Ползвам още и Mizuno Wаve 10 които са много удобни и често бягам с тях по Витоша!

Надявам се че съм бил полезен!

П.П. Ако имате въпроси относно тичане по пресечена местност - бих бил радостен да споделя опит
Very Happy

Успех в тренировките!

_________________
Прави добро!
Нед Юни 26, 2011 10:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Криси



Регистриран на: 08 Юли 2010
Мнения: 144
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Хайде на бягането! http://www.vitosha100km.bg/
Чет Юни 30, 2011 9:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
dobber



Регистриран на: 04 Дек 2009
Мнения: 244

Мнение Отговорете с цитат
Криси написа:
Хайде на бягането! http://www.vitosha100km.bg/

Аз също ще се пробвам, поне едно 20-30км да изтичам. Дано ме издържат краката за цялата обиколкаSmile
Чет Юни 30, 2011 9:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Спортни прояви Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Страница 3 от 6

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov