ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
палатки в Пирин
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Предишната тема
Следващата тема
палатки в Пирин
Автор Съобщение
ralkka_



Регистриран на: 11 Юли 2011
Мнения: 6
Местожителство: София

Мнение палатки в Пирин Отговорете с цитат
Имам едно въпосче към запознатите.
Разрешено ли е опъването на палатки за нощуване близо, или не чак толкова, до х. Вихрен (за една нощ)?
Сря Юли 13, 2011 12:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение AIM Адрес
lubakich



Регистриран на: 03 Юли 2011
Мнения: 76

Мнение Отговорете с цитат
ако човек оставя след себе си само утъпкана трева е разрешено , а по мое лично мнение найдобре е да се опъва паалатка далеч от сякви хижи и заслони пълни със психопати които ше те пребият само дето си спиш безплатно и не си им се набутал в мизерната хижа или не си пожелал да си платиш за да си опънеш палатката дето цял ден си я мъкнал Smile
Сря Юли 13, 2011 1:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ralkka_



Регистриран на: 11 Юли 2011
Мнения: 6
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
lubakich написа:
ако човек оставя след себе си само утъпкана трева е разрешено , а по мое лично мнение найдобре е да се опъва паалатка далеч от сякви хижи и заслони пълни със психопати които ше те пребият само дето си спиш безплатно и не си им се набутал в мизерната хижа или не си пожелал да си платиш за да си опънеш палатката дето цял ден си я мъкнал Smile


Да де, то идеята е да се прекара нощта по-приятно, защото отзивите за х. Вихрен и х. Бъндерица не са никак розови.
По-точно, въпросът ми е: Забранено ли е, или не опъването на палатка? И да, разбира се, че само отъпкана трева ще оставим след нас Smile
Сря Юли 13, 2011 2:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение AIM Адрес
lubakich



Регистриран на: 03 Юли 2011
Мнения: 76

Мнение Отговорете с цитат
ами ужким е забранено шото е природен парк, затова се скрийте някъде и тва е да ви е спокойно Smile
Сря Юли 13, 2011 3:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Весела Ягодова



Регистриран на: 17 Окт 2007
Мнения: 541

Мнение Отговорете с цитат
Подкрепям lubakich.
Или отидете на "къмпинга" до Бъндерица (голямата поляна с кръчма до нея) или се каширайте по-далече от хижите - кеф ти Муратово, кеф ти Меча поляна (мисля, че така се казваше) в посока Казаните. Всъщност, всичко зависи от това накъде сте на другия ден.
Сря Юли 13, 2011 5:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ralkka_



Регистриран на: 11 Юли 2011
Мнения: 6
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Веротно това ще направим.

Благодаря за информацията.

А само да попитам, плаща ли се престоя на къмпинга, ако да - колко? На човек или на палатка?
Сря Юли 13, 2011 5:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение AIM Адрес
Psychosapiens



Регистриран на: 07 Сеп 2010
Мнения: 344
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
lubakich написа:
шото е природен парк


По точно щото е резерват

_________________
Know your Body. Know your Mind. Know your Substance. Know your Source
Сря Юли 13, 2011 6:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Pirin Botev



Регистриран на: 11 Окт 2010
Мнения: 81
Местожителство: Razlog

Мнение Отговорете с цитат
Ами то в тези жеги...може и със спален чувал според мене де...
А иначе по-далече от хижите, има достатъчно хубави места и без да се бута човек
- особено сега
но има известна опасност - от птеродактили, и кобри - така че фнимателноSmile

_________________
If I can stop one heart from breaking,
I shall not live in vain;
Сря Юли 13, 2011 8:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
Палатки НE E рaзрешено да се ползват на територията на НАЦИОНАЛЕН ПАРК "Пирин" ОСВЕН на разрешените за това места, едно от които е къмпинга до х. "Бъндерица", който е БЕЗПЛАТЕН. Не е разрешено и ходенето извън маркираните пътеки. Друг е въпроса, че всички тези забрани масово не се спазват. Всеки си носи отговорността.

_________________
Пирин - географски и етимологичен речник
Пирин - пътеводител
Сря Юли 13, 2011 10:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
lubakich



Регистриран на: 03 Юли 2011
Мнения: 76

Мнение Отговорете с цитат
абе то на национален парк пирин не е рАЗрешено да се излеят 100 кубика асфалт и бетон ама май палатките са наималкия проблем welcome то бъндеришки площад , интереса клати феса Smile
Чет Юли 14, 2011 5:36 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
outfaced



Регистриран на: 08 Юли 2010
Мнения: 159

Мнение Отговорете с цитат
А я кажете как стои въпроса с разпъването на палатки около хижите ... Синаница, Тевното ... заплаща ли се нещо за тая работа?
Пон Юли 25, 2011 3:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
raver



Регистриран на: 17 Май 2011
Мнения: 59
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
На Тевно - плаща се! И ако не искаш, особено, ако си се заяждал с хижаря или те е видя, че имаш намерение да си опънеш палатката някъде по-далече - рискуваш да бъдеш жестоко пребит с прътове през нощта докато спиш! Имаше няколко такива случая, от които един с моя позната! Тези факти са известни на много планинари...
За това - по-далече от Тевно езеро. Аз, ако трябва да минавам оттам с раницата се изнасям с мръсна газ към Самодивски езера или някъде другаде (на където ми е пътя)...
Случаят с пребитите мои познати е бил чак на Валявишките езера!!! Смятайте докъде е слязъл през нощта оня тип!
Иначе да, забранено е в целия национален парк! На мен миналата година ми направиха забележка долу на поляните край пътя, от където тръгва пътеката за към хижа Демяница! И наглостта беше, когато половин час след това горските си запалиха огромен огън на тази поляна и си устроиха барбекю!!!
Аз смятам, че почти с нищо не нарушавам природното равновесие когато спя на палатка. Не плая огън, не сека клекове и не ловя риба (за разлика от местните!!!), не оставям болкуци, дори гледам като сера да го правя в дупка и/или да го заривам... Не ползвам сапун в и около езерата. Дори гледам да си опъна палатката на място, където няма или има по-малко трева за да не я мачкам (ако е възможно). Така, че съм си с чиста съвест поне за мен. А за това колко е законно - планините ни са пълни с незаконни лифтове, писти, строежи, хотели и дори жилищни блокове (над хижа Студенец примерно). Така, че всеки сам да си прави извода...
Пет Юли 29, 2011 12:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mitko



Регистриран на: 04 Сеп 2009
Мнения: 169

Мнение Отговорете с цитат
raver написа:
На Тевно - плаща се! И ако не искаш, особено, ако си се заяждал с хижаря или те е видя, че имаш намерение да си опънеш палатката някъде по-далече - рискуваш да бъдеш жестоко пребит с прътове през нощта докато спиш! Имаше няколко такива случая, от които един с моя позната! Тези факти са известни на много планинари...
За това - по-далече от Тевно езеро. Аз, ако трябва да минавам оттам с раницата се изнасям с мръсна газ към Самодивски езера или някъде другаде (на където ми е пътя)...
.
малко преекспонирате този случай с 'пребиването'. Миналата седмица спахме на палатка до заслона ( самия той беше пълен), просто попитахме най-учтиво Ваня 'може ли да се спи на палатка?', тя ни каза 'да, само не оставяйте боклук' , и толкоз, никакви разправии, никакви побоища. До заслона имаше още 4-5 палатки, а вътре в самата сграда - препълнено до пръсване с още хора ( 50 ли бяха, 100 ли, не знам, избягахме от столовата бързо).
Пет Юли 29, 2011 2:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
raver



Регистриран на: 17 Май 2011
Мнения: 59
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Сега от съвсем пресен опит (миналата седмица) мога да кажа следното: горските в Пирин са започнали големи хайки за палаткаджии. Обикалят не само по основните пътеки и маршрути, но и дори във високите циркуси и местата без пътеки! Аз успях все пак да спя 5 нощи на палатка, но съм се крил доста... Първите 2 вечери спах около Аргирово езеро. Там понеже пътеката минава покрай самото езеро успях да скрия палатката зад една скала на тераса над езерото, така, че уж не се виждаше от пътеката. Въпреки лошото време в сряда дойдоха няколко местни мъже на езерото и започнаха да викат нещо по мен, но аз бях далече от тях и запраших бързо към върха (Кривец). Тях ги домързя да ме следват и след около час викане накрая си тръгнаха, а аз слязох обратно Smile
На следващия ден се преместих на най-високите от Василашките езера (в подножието на Типиц). Там по принцип няма пътека и не минава никой. Скрих палатката зад едни клекове и уж не се виждаше от билото...изведнъж сутринта из между храстите изскочи един човек! Изглежда ме е видял от горе, защото съвсем целенасочено излезе направо срещу мен. Изглеждаше като турист. Остави си раницата и извади една карта: горски! Каза ми, че е забранено и че трябвало да ме глоби, но аз бях доста любезен с него и накрая ми се размина акта, но ме натири да си събирам палатката и да си ходя. Попитах дали мога само да пребивавам и той каза: може, но да няма палатка! Така и направих и останах още 2 дни там в района, като опъвах по тъмно палатката между клековете, а сутрин в 7 най-късно я събирах!
Сря Авг 17, 2011 12:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Весела Ягодова



Регистриран на: 17 Окт 2007
Мнения: 541

Мнение Отговорете с цитат
raver, какво правят "горски" в територията на Национален парк ? Този въпрос зададе ли си ?
Възможни отговори:
а) Територията на Парка се припокрива с територията на съответното ДГС, което, около Аргирово езеро няма как да бъде според мен, обиконвено се застъпват само в периферията на защитената територия;
б)това не са "горски", а рейнджъри, паркова охрана;
в)не са нито горски, нито паркова охрана.

Моля те да уточниш за какво точно става въпрос.
Иначе, мерси за инфото
Сря Авг 17, 2011 1:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
Страница 1 от 3

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov