ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Поход Родопи-Пирин-Рила 2011

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Предишната тема
Следващата тема
Поход Родопи-Пирин-Рила 2011
Автор Съобщение
Vicky



Регистриран на: 09 Ное 2010
Мнения: 127
Местожителство: София

Мнение Поход Родопи-Пирин-Рила 2011 Отговорете с цитат
Става въпрос за похода, организиран от БТС от 02.07 до 16.07 тази година. Опитвам се да намеря информация в официалния сайт на БТС, но не ми е ясно-пише, че трудността на 3те участъка е както следва 4та,3та,3та категория по НСК. Някой може ли да ми каже какво е НСК и коя е най-високата/най-ниската степен на трудност, за да си направя сметка какво представлява походът и дали ще мога да го направя. Много ми се иска, но се притеснявам дали отговаря на скромната ми подготовка. Ако знаете нещо повече, споделете! Smile
Благодаря!
Съб Мар 05, 2011 11:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Vicky



Регистриран на: 09 Ное 2010
Мнения: 127
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Ако някой се интересува, информацията излезе: Smile
http://www.bftourism.net/eventRodopiPirinRilaPe.html
Нед Апр 10, 2011 5:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Чудесно мероприятие!
Croc

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Нед Апр 10, 2011 11:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
d.panayotov



Регистриран на: 19 Апр 2011
Мнения: 40
Местожителство: София, жк.Младост

Мнение Отговорете с цитат
Как стои въпросът със спането за хората с палатки? В смисъл нали сега има разни закони и такива други работи, които забраняват бивакуването на определени места. Също така искам да попитам дали някой знае дали се заплаща някаква такса за палатките около хижите? А и въпросът за достъп до баня? А и дали по такива организирани походи се събират много хора?
Нед Май 15, 2011 10:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
d.panayotov



Регистриран на: 19 Апр 2011
Мнения: 40
Местожителство: София, жк.Младост

Мнение Отговорете с цитат
Е аз това го разбрах, ама никъде не пишe дали се заплаща някаква такса около хижите. Де да ги знам какво са измислили? И всъщност ако бивакуването е позволено, то това не противоречи ли на законите дето са ги измислили някои? Нещо ми се разминават нещата. В крайна сметка ако не съм от групата значи бивакуването в резерватите или около хижите в същите резервати е забранено, ама ако се запиша за похода е разрешенно? Та това ми беше въпросът, че нещо ми куца логиката. Сигурно звуча объркан, но просто не са ми ясни тези работи, та затова и си питам. Благодаря предварително ако разясните тези въпроси Smile

относно телефона, май ще се наложи да го ползвам Very Happy
Пон Май 16, 2011 10:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6374

Мнение Отговорете с цитат
Обикновено хижите и близката им околност са извадени от защитените паркови терени - водят се един вид категория "постройки в зона за туризъм". Поради което там ограниченията за защитените паркови зони не важат. На практика хижарите са тези, които контролират може или не може да разпъваш наоколо палатки.

Като цяло объркването ти е разбираемо и то е поради факта, че въпросния статут е тотално неуреден у нас. Ако погледнеш сайта на парк Пирин, с 300 зора и ужасно ровене може да се свали една повредена скица на зонирането в парка. Някога писах писмо до управата с молба да предоставят подробно картиране - остана глас в пустиня.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пон Май 16, 2011 10:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
d.panayotov



Регистриран на: 19 Апр 2011
Мнения: 40
Местожителство: София, жк.Младост

Мнение Отговорете с цитат
Значи не е проблем да разпъна палатка в близост до всяка хижа? А санитарните възли могат да се използват от хората с палатки? Тоест, това, че не съм платил за легло не е проблем и мога да ползвам баня и т.н.? Аз затова питам дали няма някакви такси. Чух от един познат, че са му взели 3 лв. такса за палатка на една хижа. Не знам коя хижата и не съм го питал подробности, но ме интересуват тези въпроси попринцип, а и в частност с този поход. Благодаря предварително за отговорите.
Вто Май 17, 2011 12:06 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
d.panayotov



Регистриран на: 19 Апр 2011
Мнения: 40
Местожителство: София, жк.Младост

Мнение Отговорете с цитат
Аз да попитам дали има хора, които ще тръгват групово от София? Или ако има такива, които тръгват от Варна? Питам защото мисля да отида на Джулай морнинг-а. Но ако има хора, които ще тръгнат на 2-ри сутринта от София ще гледам да се прибера още на 1-ви. Проблемът е, че си нямам идея как да стигна до въпросната хижа, упомената за начална точка на първия етап.

_________________
Това, което не ни убива просто не си е свършило работата както трябва Very Happy
Сря Юни 08, 2011 10:56 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ggattov



Регистриран на: 16 Юли 2008
Мнения: 302
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
d.panayotov написа:
Проблемът е, че си нямам идея как да стигна до въпросната хижа...


С мерак, с мерак се стига..... нямам идея как се стига, но мен не ме и интересува засега Laughing Малко несериозно е в днешно време да кажеш, че нямаш идея как се стига до еди коя си точка в България, виж тук: http://www.google.bg/ , не се сърди....
Ама потърси малко и сам ще намериш начин, не може да разчиташ някой друг да ти дава всичко на готово...
Едно е да питаш дали може по конкретна пътека да се мине еди кога си, при какви метерологични условия, за текущо състояние на пътека и т.н. ама ти все едно питаш как да стигна от София до хижата..... малко е несериозно Very Happy
Сря Юни 08, 2011 12:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Der E



Регистриран на: 06 Юни 2011
Мнения: 25
Местожителство: София

Мнение Re: Поход Родопи-Пирин-Рила 2011 Отговорете с цитат
Vicky написа:
Става въпрос за похода, организиран от БТС от 02.07 до 16.07 тази година. Опитвам се да намеря информация в официалния сайт на БТС, но не ми е ясно-пише, че трудността на 3те участъка е както следва 4та,3та,3та категория по НСК. Някой може ли да ми каже какво е НСК и коя е най-високата/най-ниската степен на трудност, за да си направя сметка какво представлява походът и дали ще мога да го направя. Много ми се иска, но се притеснявам дали отговаря на скромната ми подготовка. Ако знаете нещо повече, споделете! Smile
Благодаря!


Степените на трудност вървят от ниска към висока, т.е. I категория е най-лесна, а V категория най-трудна. Като цяло може да намериш отговорите на повечето ти въпроси ето тук: http://www.bftourism.net/NSK-04-09.doc_s.pdf

_________________
"Wer kämpft kann verlieren, wer nicht kämpft hat schon verloren"
Сря Юни 08, 2011 1:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
Преведи ми го на български, че по мое време задължително се изучаваше руски. Англичани и американци ни бяха баш душмани. Като видеха вестник или брошура на английски в ръцете, чупеха ги, като на моя брат. Преведи ми го, моля те.

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Сря Юни 08, 2011 2:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
d.panayotov



Регистриран на: 19 Апр 2011
Мнения: 40
Местожителство: София, жк.Младост

Мнение Отговорете с цитат
ggattov написа:
d.panayotov написа:
Проблемът е, че си нямам идея как да стигна до въпросната хижа...


С мерак, с мерак се стига..... нямам идея как се стига, но мен не ме и интересува засега Laughing Малко несериозно е в днешно време да кажеш, че нямаш идея как се стига до еди коя си точка в България, виж тук: http://www.google.bg/ , не се сърди....
Ама потърси малко и сам ще намериш начин, не може да разчиташ някой друг да ти дава всичко на готово...
Едно е да питаш дали може по конкретна пътека да се мине еди кога си, при какви метерологични условия, за текущо състояние на пътека и т.н. ама ти все едно питаш как да стигна от София до хижата..... малко е несериозно Very Happy


абе аз ще си проверя, ама питам дали има хора, с които да се организираме и заедно да отидем.

_________________
Това, което не ни убива просто не си е свършило работата както трябва Very Happy
Сря Юни 08, 2011 2:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
miroslav



Регистриран на: 27 Юли 2011
Мнения: 1

Мнение Отговорете с цитат
? Аз затова питам дали няма някакви такси. Чух от един познат, че са му взели 3 лв. такса за палатка на една хижа. Не знам коя хижата и не съм го питал подробности, но ме интересуват тези въпроси попринцип, а и в частност с този поход. Благодаря предварително за отговорите.[/quote]

питал съм в сайта на парк рила по въпроса. Получих следния отговор:
Здравейте,
Повече информация можете да получите от Плана за управление на НП "Рила". Същият можете да изтеглите от електронната ни страница. Принципно палаткуването е разрешено само на определени места, в района на хижите. Местата са определени и не се заплаща никаква такса.
Поздрави!

Tatyana Maleshevska
Chief expert "GIS"
Rila National Park Directorate
Blagoevgrad 2700, P.O.Box 56
tel.: +359/73/880537
Сря Юли 27, 2011 9:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov