ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Съвет за сандали
Иди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Съвет за сандали
Автор Съобщение
Tataka



Регистриран на: 16 Яну 2011
Мнения: 10

Мнение Съвет за сандали Отговорете с цитат
Здравейте,

Искам да купя сандали за планина. Не съм 100% убеден, че са необходими, но ми се струва, че ще са полезни.
Реших да ви питам дали е практично да мъкна в раницата едни сандали и доколко са издържливи при ходене (леки преходи разбира се иначе с обувки). Така като ги гледам ми изглежда, че лесно може да се скъсат, но може би греша.
Не съм се спрял на конкретен модел, но сигурно ще си взема от някой от туристическите магазини в София (стената, алпи, редрок, екипировка..и т.н).

Ще се радвам ако някой може да сподели личен опит и препоръча конкретен модел. Като бюджет съм замислил до към 75лв, но ако нещо наистина си струва може и малко отгоре.

Предварително благодаря за съветите!!!
Наздраве!
Чет Юли 28, 2011 10:27 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Slavi I.



Регистриран на: 02 Фев 2011
Мнения: 11

Мнение Отговорете с цитат
Аз използвам тези сандали http://www.yakobg.com/bg/nachalo/details/2460/64/turisticheski-i-alpiyski-stoki/turisticheski-i-sportni-obuvki-sandali/sportni-sandali/sportni-sandali-hi-tec-bali от 2 месеца и съм много доволен. За леки преходи стават, но често краката ти се пълнят с малки камъчета. Идеята ми беше да спестя от резервни обувки и джапанки в раницата, която нося.
Чет Юли 28, 2011 4:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Tataka



Регистриран на: 16 Яну 2011
Мнения: 10

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря ти! Именно това ми хрумна и на мен. За многодневен преход, вместо резервни обувки и любимите чехли бумеранг да взема едни сандали Wink
Чет Юли 28, 2011 6:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ancient



Регистриран на: 16 Апр 2010
Мнения: 56

Мнение Отговорете с цитат
Истинските сандали са "Lizard" от магазин стената!
Чет Юли 28, 2011 10:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Tataka



Регистриран на: 16 Яну 2011
Мнения: 10

Мнение Отговорете с цитат
Гледах на сайта на стената едни сандали Lizard Bazooka, които се вместват в бюджета. Някой има ли опит с тях.

http://www.stenata.com/obuvki/sandali/produkti/1079
Пет Юли 29, 2011 8:48 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
joropc



Регистриран на: 25 Яну 2011
Мнения: 649

Мнение Отговорете с цитат
ancient написа:
Истинските сандали са "Lizard" от магазин стената!

Абсолютно!
Пет Юли 29, 2011 11:53 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
BazilVenceslas
Гост





Мнение Отговорете с цитат
Аз използвам обикновени джапанки с примка межди големия пръст! Леки са, плоски са и примката се смачква. Нося ги по хижи. От Диамонд бяха за 8лв. и още карат! Носил съм ги из града много време. Мисля, че не трябва да се харчиш за сандали, освен ако не искаш преходи да правиш с тях, което за мен е лош съвет...
Wink
Пет Юли 29, 2011 3:44 pm
stefansmail



Регистриран на: 13 Ное 2007
Мнения: 202
Местожителство: Бургас

Мнение Отговорете с цитат
Я погледни тези http://www.ekipirovka.com/index.php?p=8&pid=1764 изглеждат надеждни , пък и цената е добра. Wink
Пет Юли 29, 2011 4:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Не че ще съм много полезен, но да споделя. През 2008 от един туристически магазин в Румъния си купих сандали "Source". Нося ги почти непрекъснато през лятото и не са мръднали, хем не пазя особено - същото онова лято бях скъсал вече два чифта купувани в България.
Колкото до джапанките Confused (няма да изброявам предимствата на сандалите) - но искрено антипатични са ми. Smile
Пет Юли 29, 2011 4:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Tataka



Регистриран на: 16 Яну 2011
Мнения: 10

Мнение Отговорете с цитат
В стената имат само 41 номер от Lizzard-a който харесах, така че отпадна като вариант. Другите сандали в стената са ми скъпи.
Утре ще отида до магазина на екипировка и ще ги пробвам тези на Trimm...те имат няколко модела на сайта. Дано излязат хубави.
Пет Юли 29, 2011 7:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
t.hristov



Регистриран на: 23 Юни 2010
Мнения: 1057

Мнение Отговорете с цитат
Аз ползвам този модел на Dachstein

http://www.tashev.bg/shop/product_info.php?idarticles=179
Пет Авг 05, 2011 8:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
modjoa



Регистриран на: 23 Сеп 2009
Мнения: 101

Мнение Отговорете с цитат
Ако искаш високо качество, насочи се към такива използващи гума от Spyder. Една от марките, която използва за направата на много от моделите си е Teva. Мисля, че Keen и Lizard също имат модели с Spyder гума.

И не на последно место, има 2 основни типа сандали - за мокро и сухо време. Сам прецени какво точно търсиш.
Съб Авг 06, 2011 4:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
boris_borisov



Регистриран на: 23 Ное 2010
Мнения: 613

Мнение Отговорете с цитат
Посоченият модел малко по-горе на Дахщайн е просто железен! И миналата, и тази година ги ползвах на Ком-Емине, като, кажи-речи, през половината дни от преходите ми съм бил обут с тях (през останалото време с маратонки). И нищо им няма! Неопренът на долната част е тук-там позажулен от камънаците, но за скъсвания не може да става и дума! Сравнително твърда подметка, предпазваща ходилото при стъпване върху остри камъни; добър, нехлъзгащ се грайфер; широка подметка, осигуряваща по-голяма площ за стъпване, което предпазва донякъде от затъвания по меки места (главно кални); надеждни и здрави каишки; ниска цена.
Не искам да звучи като реклама, просто изтъквам положителните качества на тия сандали, които лично ползвам вече 2 години и смятам да ползвам още доста време Very Happy
Съб Авг 20, 2011 1:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Vicky



Регистриран на: 09 Ное 2010
Мнения: 127
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Идва лято и гледам, че са поизвадили сандали в магазините, че даже са ги и намалили. Не ми се инвестира много като за Лизард или Тева, така че се търси нещо по-скромно. Ще ги използвам за колоездене, в града, пътуване, ходене в дъжд в планината Very Happy , почивка за краката след ходене, както и при катерене да ми почиват краката от еспадрилите. В Екипировка ми харесват 2та мъжки модела на Тримм, но има само големи номера, дамските http://www.ekipirovka.com/index.php?p=8&pid=1763 с тоя камуфлажен външен вид не знам дали ми допадат, но пък подметката им ми се вижда по-стабилна от на тези в Ред Рок, които харесах http://www.redrockbg.com/product.php?id=1232 Дайте някакво мнение : )
Вто Апр 02, 2013 5:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
аз съм с тоя TRIOP:
http://www.ekipirovka.com/index.php?p=8&pid=1417

Доволна съм Smile

_________________
www.summitsweb.com
Вто Апр 02, 2013 5:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
Страница 1 от 4

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov