ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Hit the road, друже! или С РАНИЦА на ГЪРБА из РИЛА и ПИРИН

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Рила Предишната тема
Следващата тема
Hit the road, друже! или С РАНИЦА на ГЪРБА из РИЛА и ПИРИН
Автор Съобщение
mariapepel



Регистриран на: 09 Юли 2011
Мнения: 8
Местожителство: sofia

Мнение Hit the road, друже! или С РАНИЦА на ГЪРБА из РИЛА и ПИРИН Отговорете с цитат
Първа част от нашите перипетии можете да прочетете -тук:

http://colourmagicp.blogspot.com/2011/08/hit-road-1.html



_________________
ЦВЕТНО...С ПЕПЕЛЯШКА

Сря Авг 03, 2011 10:26 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Валери



Регистриран на: 01 Ное 2009
Мнения: 90
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
mariapepel-Благодаря за споделеното...!Завиждам ти и за изживяното и за блогът ти,който вече ми е в "предпочитани"...В момента съм на морето,че няма как Very Happy ,но мислите ми са в Планината,още пък повече сега,като ти прочетох написаното от тук и като прегледах блогът ти...Поздрави!
Пет Авг 05, 2011 8:05 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
elena



Регистриран на: 11 Юни 2009
Мнения: 134
Местожителство: Г.ДЕЛЧЕВ

Мнение Отговорете с цитат
Разказа и снимките ме завладяха и видях себе си там, където говорим с душата си.Много поетично истински е написан пътеписа.След силни емоции в планината вярвам в думите, продължавай mariapepel да ходиш горе в планината и пишеш за преживяното. Lam

_________________
В ПЛАНИНАТА Е КРАСОТАТА НА ЖИВОТА.
Съб Авг 06, 2011 4:54 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение AIM Адрес MSN Messenger
mariapepel



Регистриран на: 09 Юли 2011
Мнения: 8
Местожителство: sofia

Мнение Отговорете с цитат
Ето я и 2-ра част на пътеписа ми:

Hit the road, друже! или С РАНИЦА на ГЪРБА из РИЛА и ПИРИН - част 2+клипче, от хижа ГРЪНЧАР - ТРЕЩЕНИК - ЯКОРУДА - БАНСКО


И клипчето ми за Рила: http://youtu.be/P1FbKP8hPYs

_________________
ЦВЕТНО...С ПЕПЕЛЯШКА

Чет Авг 11, 2011 1:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Весела Ягодова



Регистриран на: 17 Окт 2007
Мнения: 541

Мнение Отговорете с цитат
Най-сетне, в 19.30 часа / след 10 часа ходене и към 22 км по супер труден терен/ , моя милост се дотътри по пътечката...
Чакай сега, 10 часа сте вървяли разстояние, което се взима горе-долу за 6 ? Wink Доста яваш сте го давали комай...Чак пък супер труден ?!


Обаче хижата е най-мизерната, в която съм спала, неподдържано, мърляво и мръсно.....
ама на кой му пука!
Ей това беше най-приличната стая, но ние, разбира се, не бяхме в нея...


Моля, моля, за Грънчар или добро, или нищо, зиме там как сме се гушили двамина при -20...
Който не му харесва, да спи на палатка.

Иначе, това за душата и планината Clap Respect
Чет Авг 11, 2011 8:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
lauta rulez



Регистриран на: 21 Юни 2011
Мнения: 34
Местожителство: Джендем тепе

Мнение Отговорете с цитат
ve_san написа:
[i]

Моля, моля, за Грънчар или добро, или нищо, зиме там как сме се гушили двамина при -20...
Който не му харесва, да спи на палатка.

та Clap Respect


както е приказката- аз нищо няма да кажа! бахти хижата, бахти чудото(че даже е и на пътя, и логистика и чудо, да ама не...)
така че- който ходи до грънчар, да взима палатка...tent rules:-)
Чет Авг 11, 2011 9:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Весела Ягодова



Регистриран на: 17 Окт 2007
Мнения: 541

Мнение Отговорете с цитат
Аз лично през лятото не бих спала там - и всъщност не съм, от години.
Чет Авг 11, 2011 9:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
Ако изключим хижа "Лагера" - онова нещо на Върбите, комай на по-мизерна от Белмекен не съм стъпвала. Грънчар даже са я пооправили! Беше много по-зле.

Иначе за Грънчар... минахме миналата седмица от там за по бира (беше ни на път) - нито ни питаха какви сме, що сме, накъде сме тръгнали... все едно ни нямаше, а хижаря мина поне десетина пъти покрай нас. Изпихме си Пиринското и се махнахме. После се залутахме на път за Якорудското езеро, ако беше станал някой голям гаф последният човек, който ни е видял нямаше и да знае накъде сме тръгнали.

Не знам, по някаква причина очаквам от един хижар/ка да се поинтересува поредните малоумници, които му минат през хижата какви мислят да ги вършат. Видя ни че сме с палатки и въобще не ни отрази.
Пет Авг 12, 2011 10:36 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
mariapepel



Регистриран на: 09 Юли 2011
Мнения: 8
Местожителство: sofia

Мнение Отговорете с цитат
ve_san написа:
Най-сетне, в 19.30 часа / след 10 часа ходене и към 22 км по супер труден терен/ , моя милост се дотътри по пътечката...
Чакай сега, 10 часа сте вървяли разстояние, което се взима горе-долу за 6 ? Wink Доста яваш сте го давали комай...Чак пък супер труден ?!


Обаче хижата е най-мизерната, в която съм спала, неподдържано, мърляво и мръсно.....
ама на кой му пука!
Ей това беше най-приличната стая, но ние, разбира се, не бяхме в нея...


Моля, моля, за Грънчар или добро, или нищо, зиме там как сме се гушили двамина при -20...
Който не му харесва, да спи на палатка.

Иначе, това за душата и планината Clap Respect

Е, за мен беше труден, и дълъг, наистина пише, че е по-малко като време, но ние толкова вървяхме-уж сме тренирани, ама годинките ни са много разнообразни в групата...пък и аз обичам яваш, да се огледам, да се полюбувам!
А що се отнася до хижата-наистина мястото е уникално красиво, но хижаря е мърляч, а хижарките се държаха все едно да божии наместници на земята. И една палачинка 2 лв, като във виенска сладкарница.Сравнявам с ентусиастите от х-Иван вазов,или х.Рай, дето нямат такъв път...и правят чудеса.но то си е май до човека...

_________________
ЦВЕТНО...С ПЕПЕЛЯШКА

Пет Авг 12, 2011 3:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Gamina написа:
...Видя ни че сме с палатки и въобще не ни отрази.

Щот за повечето хижари туристите са:

Пък ти... Laughing

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Пет Авг 12, 2011 4:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
zezo



Регистриран на: 15 Сеп 2010
Мнения: 191
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
ZCEZBPM написа:
Кога си била на Белмекен за последно? По отношение на чистите одеяла,чаршафи и измазаните спални които са със сменена дограма хижа Белмекен я поставям веднага след хижа Мечит.

На 1-ви август Smile Бяхме заедно плюс още четирима. Дограмата е нова, вярно. Предполагам, че си бил в някоя от стаите на горния етаж. Ние бяхме на нарите в приземния, където ремонтът не е достигнал и си е мизерия. Чаршафите не бяха чисти, но съм виждал и по-зле. Добре, че бяхме с чували.

П.П. Почнал съм и аз един пътепис за тогава, макар и да не съм добър разказвач Oops

http://zezorabbit.blogspot.com/2011/08/i.html?m=1


Последната промяна е направена от zezo на Пет Авг 12, 2011 8:36 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Пет Авг 12, 2011 8:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
zezo написа:
ZCEZBPM написа:
Кога си била на Белмекен за последно? По отношение на чистите одеяла,чаршафи и измазаните спални които са със сменена дограма хижа Белмекен я поставям веднага след хижа Мечит.

На 1-ви август Smile Бяхме заедно плюс още четирима. Дограмата е нова, вярно. Предполагам, че си бил в някоя от стаите на горния етаж. Ние бяхме на нарите в приземния, където ремонтът не е достигнал и си е мизерия. Чаршафите не бяха чисти, но съм виждал и по-зле. Добре, че бяхме с чували.

П.П. Почнал съм и аз един пътепис за тогава, макар и да не съм добър разказвач Oops

http://zezorabbit.blogspot.com/2011/08/i.html?m=1


Къде видя чаршафи, бре Цецо Shocked
Ник'ви чаршафи нямаше - по едно мухлясало одеало отдолу и някакви за завиване. Добре, че ни е все едно, важното беше да има покрив над главите ни и да поизсъхнем.
Вто Авг 16, 2011 11:49 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
zezo



Регистриран на: 15 Сеп 2010
Мнения: 191
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Gamina написа:

Къде видя чаршафи, бре Цецо Shocked
Ник'ви чаршафи нямаше - по едно мухлясало одеало отдолу и някакви за завиване. Добре, че ни е все едно, важното беше да има покрив над главите ни и да поизсъхнем.

Имаше бе Laughing
Едни жълти, виж снимките Wink Въпреки това не посмях да ги ползвам.
Между другото, когато хижаря ми показваше стаята се извини, че ни настанява там, но другите били заети...
Вто Авг 16, 2011 2:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
Е, ние изобщо не бяхме предвидили спане в хижата, ама проклетия дъжд... Благодарни бяхме за покрива над главите си и дървата за печката, не че успяхме да изсушим кой знае какво.
Аз споделих общото си впечатление за Белмекен Smile

мир да има!

Ристе, прав си. Как не ни е срам, в джоба на хижаря бръкнахме Oops
От същия имах доста по-добри впечатления преди две години.
Вто Авг 16, 2011 6:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
mariapepel



Регистриран на: 09 Юли 2011
Мнения: 8
Местожителство: sofia

Мнение Отговорете с цитат
И 3-та част на моя разказ:

Hit the road, друже! - част 3, БАНСКО - хотел Момини двори, чушка-пръжка в планината и...блог на 2 годинки




_________________
ЦВЕТНО...С ПЕПЕЛЯШКА

Сря Авг 24, 2011 11:20 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Рила Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov