ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Дайте съвет за избор на конкретни обувки
Иди на страница 1, 2, 3 ... 16, 17, 18  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Дайте съвет за избор на конкретни обувки
Автор Съобщение
kalexandr



Регистриран на: 07 Сеп 2011
Мнения: 13
Местожителство: Bulgaria

Мнение Дайте съвет за избор на конкретни обувки Отговорете с цитат
Здравейте!
Търся обувки, които да са пригодни и за планина, и за ежедневно ползване(зимата). Досега зимата съм си купувал какви ли не боклуци, а имам проблем с пръстите на краката, когато се изстудят. Идеята ми е да мога хем да ги ползвам зимата като ежедневни обувки(повечко вървене), хем и в планината да ми вършат работа. Планирам в планината да прекарвам доста време в преходи - не тежки(с палатки и т.н.), например Симеоново до Алеко или от Алеко до Черни връх(днес бях и ми подгизнаха краката с тези маратонки..)
Интересува ме ако взема такива обувки, неудобни ли ще бъдат за планина по това време на годината или е по-добре да си взема отделно планински - летни(къси нагоре)?
Планирам обувките да бъдат за дълго ползване - като дам около 200лв поне няколко години да не мисля за нови.
Разгледах няколко теми в този форум и си харесах HI-TEC http://www.insportline.bg/1789/
Харесва ми, че не е груба обувката, а става и за планина. Сигурен съм, че има много други варианти, просто първо попаднах на този.
Очаквам компетентни съвети от хора с опит.
Поздрави!
Сря Сеп 07, 2011 3:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
krasi.ka



Регистриран на: 16 Юли 2009
Мнения: 37
Местожителство: гр.София

Мнение Re: Съвет за покупка на обувки Отговорете с цитат
kalexandr написа:
Здравейте!
Търся обувки, които да са пригодни и за планина, и за ежедневно ползване(зимата). Досега зимата съм си купувал какви ли не боклуци, а имам проблем с пръстите на краката, когато се изстудят. Идеята ми е да мога хем да ги ползвам зимата като ежедневни обувки(повечко вървене), хем и в планината да ми вършат работа. Планирам в планината да прекарвам доста време в преходи - не тежки(с палатки и т.н.), например Симеоново до Алеко или от Алеко до Черни връх(днес бях и ми подгизнаха краката с тези маратонки..)
Интересува ме ако взема такива обувки, неудобни ли ще бъдат за планина по това време на годината или е по-добре да си взема отделно планински - летни(къси нагоре)?
Планирам обувките да бъдат за дълго ползване - като дам около 200лв поне няколко години да не мисля за нови.
Разгледах няколко теми в този форум и си харесах HI-TEC http://www.insportline.bg/1789/
Харесва ми, че не е груба обувката, а става и за планина. Сигурен съм, че има много други варианти, просто първо попаднах на този.
Очаквам компетентни съвети от хора с опит.
Поздрави!


Разбира се че има обувки който може да ползваш в планината за леки преходчета а също и в града. Аз съм точно така,цяла зима ходя с едни обувки в града а същите ползвам и през пролетта,лятото и есента в планината. Важното е да си избереш сам модела и най важното е бюджета ти. Но за 200 лв ще намериш,разбира се не кой знае какво но читави що годе обувки
Сря Сеп 07, 2011 3:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kalexandr



Регистриран на: 07 Сеп 2011
Мнения: 13
Местожителство: Bulgaria

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря за отговорите.
Ако взема трисезонни мога ли да ги ползвам зимата Question Idea
Сря Сеп 07, 2011 9:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
alexvan



Регистриран на: 20 Апр 2010
Мнения: 705
Местожителство: България

Мнение Отговорете с цитат
Хубави неща на добри цени
http://www.simplyhike.co.uk/
Сря Сеп 07, 2011 10:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kalexandr



Регистриран на: 07 Сеп 2011
Мнения: 13
Местожителство: Bulgaria

Мнение Отговорете с цитат
Искам хем да имам топли обувки през зимата, хем да мога да ги използвам по време на леки преходи(Алеко-Черни връх например).
Има ли такава обувка, или трябва да взимам отделно за зимата и отделно за планина
Чет Сеп 08, 2011 8:24 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Четирисезонни обувки Отговорете с цитат
Лятото можеш да ходиш от Алеко до Черни връх и с градските си маратонки. Но ако искаш сериозни туристически обувки, нямаш никаква нужда да са два чифта. Купи си хубави кожени, високи, с дебела подметка. Носи ги и в двата сезона с дебели вълнени чорапи. Ако са достатъчно широки, краката ти няма да се потят през лятото и няма да мръзнат през зимата. Мажи ги със смазка и няма да ти пускат вода. С такива обувки ще можеш да ходиш и по снегове, и по камънаци, без да ги усещаш. Сгъни подметките - да не са някакви дървени, и гледай да държат глезените. За мен други тайни няма. Very Happy
Чет Сеп 08, 2011 9:07 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
kalexandr



Регистриран на: 07 Сеп 2011
Мнения: 13
Местожителство: Bulgaria

Мнение Отговорете с цитат
Какво мислите за ето тази обувка?
http://www.sportlifebg.com/Obuvki/Turisticheski-obuvki/Turisticheski-obuvki-Salomon-Alp6-433971/file.indexdetails.file/menu_id.108/elem_id.409/
Искам да ходя зимата с тях из града, също така и лятото или есента с тях на планина. Удачни ли са?
Пет Сеп 09, 2011 10:09 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
t.hristov



Регистриран на: 23 Юни 2010
Мнения: 1057

Мнение Отговорете с цитат
Виж тези модели обувки, има за всеки джоб Smile

http://www.tashev.bg/shop/product_list.php?idcategories=24
Пет Сеп 09, 2011 3:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
t.hristov



Регистриран на: 23 Юни 2010
Мнения: 1057

Мнение Отговорете с цитат
Лично аз ползвам този модел на Dachstein

http://www.tashev.bg/shop/product_info.php?idarticles=162

Според мен фирмата Dachstein няма нужда от реклама Smile
Мембраните eVent® също Smile
Пет Сеп 09, 2011 8:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
t.hristov



Регистриран на: 23 Юни 2010
Мнения: 1057

Мнение Отговорете с цитат
Тези също бих ги препоръчал

http://eshop-gorgona.com/turisticheski-obuvki-wild-side-marmolada-88-922.html
Пет Сеп 09, 2011 9:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kalexandr



Регистриран на: 07 Сеп 2011
Мнения: 13
Местожителство: Bulgaria

Мнение Отговорете с цитат
Приятели, благодаря за отговорите Exclamation
След като попрочетох написаното, взех да се замислям дали да не си взема отделно някакви по-ниски за планина(едва ли зимата ще ходя кой знае колко..) и отделно някакви зимни.
Досега каквито и зимни да съм взимал, когато им се намокри подметката, кракът ми става студен(а при мен това е голям проблем).
За какви пари мога да си взема качествена зимна обувка, а също така и туристическа за планината?
Поздрави!
Пет Сеп 09, 2011 10:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
purulent



Регистриран на: 12 Яну 2011
Мнения: 16

Мнение Отговорете с цитат
Като гледам толкова много думи,реших и аз да дам моя съвет.Това че няма сняг като едно време не пречи обувките да са високи,киша има достатъчно Smile.Аз търкалям едни алпина,трисезонни от година и нещо,не съм ги свалил,лете в планината,зимата в града и не са мръднали.Струват 115 лева и май проблем няма.Както се казваше в един филм с Луи Дьо Фюнес : "Крюшо,корабът е голям,а вие го правите огромен" Wink ,и в тая тема нещо подобно.
Пет Сеп 09, 2011 11:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
george2502



Регистриран на: 09 Сеп 2011
Мнения: 1
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте,
Някой има ли мнение за обувките Regatta?
Аз имам такива, купих ги за 90 лв от СЛС (изключително нелюбезни продавачи.....). Качих с тях Мусала, минах Боженци - Дряново и Боженци - Трявна, и качих няколко пъти Черни връх (е признавам единия път с лифта Wink ) с тях.
За мен са удобни с много малки компромиси и до момента отговарят на рекламираната водонепромокаемост.
Чух за случай, в който са се разцепили при изкачване на Мальовица (върха не хижата). Човека, който ги е носил е бил едър - над 110 кг.
Любопитно ми е има ли други отзиви за тях.
Пон Сеп 12, 2011 9:55 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
geagleiam



Регистриран на: 04 Юли 2011
Мнения: 216
Местожителство: С. Дагоново

Мнение Отговорете с цитат
Зимните обувки обикновено тежат от 2 кг нагоре. Аз съм във възторг от моите зимни- надминаха ми очакванията в много отношения; например, веднъж в казармата едва оцеляхме при - 12 градуса навън със специални ботуши от дебела естествена кожа и гъста козина, а с моите Бореал не усетих студ и при - 20 навън. От 3-4 години ги ползвам и за планината , и за работа през зимата и са като нови. Но търся и летен вариант обувки, защото 2 кг тежест е неудобна за дълги походи през лятото.

_________________
http://wiki.bgmountains.org/%D0%9D%D0%B0%D1%87%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%B0_%D1%81%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B0
Пон Сеп 12, 2011 6:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
geagleiam



Регистриран на: 04 Юли 2011
Мнения: 216
Местожителство: С. Дагоново

Мнение Отговорете с цитат
torah написа:
geagleiam написа:
Зимните обувки обикновено тежат от 2 кг нагоре. Аз съм във възторг от моите зимни- надминаха ми очакванията в много отношения; например, веднъж в казармата едва оцеляхме при - 12 градуса навън със специални ботуши от дебела естествена кожа и гъста козина, а с моите Бореал не усетих студ и при - 20 навън. От 3-4 години ги ползвам и за планината , и за работа през зимата и са като нови. Но търся и летен вариант обувки, защото 2 кг тежест е неудобна за дълги походи през лятото.



Аз съм със Соломон и Доломит за летни. Доволен съм и от двата модела, без никакви забележки. Между другото в магазина на Соломон в момента тече промоция. Wink


Ако не те затруднява би ли ми казал конкретно за кои модели на 2-те марки, които споменаваш става въпрос?

_________________
http://wiki.bgmountains.org/%D0%9D%D0%B0%D1%87%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%B0_%D1%81%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B0
Пон Сеп 12, 2011 7:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2, 3 ... 16, 17, 18  Следваща
Страница 1 от 18

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov