ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Почти до Монблан и назад
Иди на страница Предишна  1, 2
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Алпи Предишната тема
Следващата тема
Почти до Монблан и назад
Автор Съобщение
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Хубав разказ, съдържателен! Понеже се канех да пресявам собствените си снимки и да пиша, та се зачетох. В крайна сметка всеки връх си е просто отметка на картата и си остава такъв ако не го преживееш.
Сря Сеп 07, 2011 8:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
slavei



Регистриран на: 07 Авг 2007
Мнения: 261

Мнение Re: На Шамонийски висоти Отговорете с цитат
Сотиров написа:
.... А докато ние ахкаме и охкаме по красотите, огрени от небивало слънце, откъде Шамони нагоре пълзят по отвеса скъперниците, на които им са се досвидели 40 ? за лифта:



Оставям ги да се радват на звъна на монетите в джобовете си, а аз се любувам на Белия Връх! Very Happy


@Сотиров, така наречение втори маршрут от вас се нарича маршрута през трите върха. И за да се изкачи Монблан по този път се налага да се слезе от Егюй дю Миди до Вале бланш по ръба показан на горната снимка от вас. След това следват Монблан дю Такюл (4248 м), Мон Муди (4465 м) и самия Монблан.

пп
Гондолата събира малко повече от 60 човека, но за съжаление не си спомням точно.

Поздрави

едит:
тук са описаните 5-те най-популярни маршрута:
http://www.verticalworld.net/articles/article.php?id=249
Съб Сеп 10, 2011 12:46 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
дешева



Регистриран на: 04 Авг 2012
Мнения: 120
Местожителство: italy

Мнение Отговорете с цитат
това пък са моите преживявания на монте роза....
http://www.facebook.com/photo.php?v=511839015497253&set=vb.100000134781186&type=2&theater
за монте бианко (монблан), сам на мнение другата година да го "атакувам".
Нед Авг 12, 2012 2:36 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
alexvan



Регистриран на: 20 Апр 2010
Мнения: 705
Местожителство: България

Мнение Отговорете с цитат
Мария - хубави снимки имаш във фейса.
Нед Авг 12, 2012 12:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
дешева



Регистриран на: 04 Авг 2012
Мнения: 120
Местожителство: italy

Мнение Отговорете с цитат
alexvan написа:
Мария - хубави снимки имаш във фейса.


благодаря!
живея на близо до тези планини,а попаднах и на добра компания катерачи....
Пон Авг 13, 2012 9:54 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Брей, много професионално! Отговорете с цитат
Браво, Мария! И за изкачването, и за клипчето. А аз гледах от тази кичозна позлатена статуя баш на италианско-швейцарската граница...



и само въздишах към Монте Роза:



Желая ти успех догодина на Монте Бианко. От Италия, по най-трудния маршрут!
Пон Авг 13, 2012 10:51 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
дешева



Регистриран на: 04 Авг 2012
Мнения: 120
Местожителство: italy

Мнение Re: Брей, много професионално! Отговорете с цитат
Сотиров написа:
Браво, Мария! И за изкачването, и за клипчето. А аз гледах от тази кичозна позлатена статуя баш на италианско-швейцарската граница...



и само въздишах към Монте Роза:



Желая ти успех догодина на Монте Бианко. От Италия, по най-трудния маршрут!


къде се намира тази статуя?
благодаря за пожеланиятя за Монте Бианко, много се надявам че ще успея.Моите приятели ходиха миналата седмица,но аз не съм готова,само от 6 месеца съм по планините,но спиране няма....
Вто Авг 14, 2012 2:05 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Monte Moro pass Отговорете с цитат
Златната статуя на Богородица се намира на превала Монте Моро (2868 м), не знам точно върху швейцарски или италиански камъни. Малко под него се качва лифт от Италия. Аз се изкачих от един язовир, Mattmark (2197 м), който е над селцето Saas-Almagel. Казаха ми, че през Монте Моро е минавал древен римски път, а в по-ново време - канал на контрабандисти. Самият аз минах незаконно от едната държава в другата, че после и обратно. Cool
Вто Авг 14, 2012 3:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
дешева



Регистриран на: 04 Авг 2012
Мнения: 120
Местожителство: italy

Мнение Re: Monte Moro pass Отговорете с цитат
Сотиров написа:
Златната статуя на Богородица се намира на превала Монте Моро (2868 м), не знам точно върху швейцарски или италиански камъни. Малко под него се качва лифт от Италия. Аз се изкачих от един язовир, Mattmark (2197 м), който е над селцето Saas-Almagel. Казаха ми, че през Монте Моро е минавал древен римски път, а в по-ново време - канал на контрабандисти. Самият аз минах незаконно от едната държава в другата, че после и обратно. Cool


Това е близо до мястото където съм аз (Borgosesia/VC).
Лифта тръгва от Macugnaga ако не бъркам. На самата граница е. Древното име на населението в зоната на Alta Valsesia (от Varallosesia на горе) е walser. По този път са влезли в Италия, но не мисля че става въпрос за контрабанда(или поне не съм чула такова нещо),по-скоро за миграция.Ти си влязъл от към Швейцария.На близо е и връх Weissmies(4.023 m),който мисля да изкача ако мога този сезон (малък проблем с коленете ме блокира за момента), ако ли не ще го оставя като подгряващ за следващия сезон за Monte Bianco. Мойта група тази седмица ще атакуват monviso (3.841) Sad
Сря Авг 15, 2012 3:31 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Joro



Регистриран на: 18 Мар 2010
Мнения: 75
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
"Почти", за наша голяма радост, отпадна, и остана КАЧИХМЕ ГО- него, МОН БЛАН! Датата е 11.08.2012 г, 07.30 часа. Четири човека + двама водачи. Маршрутът е класическия, който описва и г-н Сотиров - с пресписване на Тет Рус и Егюй дю Гуте. След върха- слизане директно до зъбчатата железница, лифта и надвечер бяхме на котата на Шамони. Преди това, за загрявка, стиковка и т.н. - Gran Paradiso, в Италия, с преспиване на "Vittorio Emanuele ІІ".
По- нататък може би ще драсна отделно нещо по въпроса, заедно със снимки, но кога ще стане ... Ако някой гони все още този "сезон", и има въпроси, ще опитам да съм полезен!
Р. S. Благодарности на г-н Сотиров, за част от необходимата ми предварителна информация!
Съб Авг 18, 2012 6:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Поздравления! Отговорете с цитат
Чудесно, Жоро! Огромен преход е, но сте успели. Особено за един ден със слизането е подвиг. Очаквам снимки!
Пон Авг 20, 2012 11:17 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Алпи Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov