ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Който ходи по-планинските пътеки, той не ходи в аптеки :)))

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Предишната тема
Следващата тема
Който ходи по-планинските пътеки, той не ходи в аптеки :)))
Автор Съобщение
Евко



Регистриран на: 10 Авг 2011
Мнения: 8
Местожителство: Burgas

Мнение Който ходи по-планинските пътеки, той не ходи в аптеки :))) Отговорете с цитат
На път за х. Хубавец по-пътя срещнахме 82 годишен дядо който с бодра крачка слизаше към Карлово, поинтересувахме на колко е години и от къде този ентусиазъм за планината. И тогава ни изръси този лаф, дядото беше със бодра усмивка и жизненост в очите която повечето мои връстници отдавна нямат а това ще рече 26 годишни. Пожелавам на всички ви и на себе си, да не губим вътрешната потребност от това да сме сред природата , да се радваме на планината и да запазим този поглед и тази сила на духа каквато имаше този 82 годишен дядо Smile)).

Поздрави!
Пет Сеп 09, 2011 5:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
djarosk



Регистриран на: 26 Юли 2010
Мнения: 47

Мнение Отговорете с цитат
на Орлово гнездо срещнах един дядо, за когото ме попитаха на колко е години или колко години му давам. Аз казах, че е над 90 (всъшност 92 г.), а той припкаше по баирите и билата, и гонеше кравите като 15 годишно хлапе. Планината поддържа духа и физиката Wink - бравос!
Пет Сеп 09, 2011 8:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ДИАНА



Регистриран на: 23 Май 2009
Мнения: 820
Местожителство: ПЛОВДИВ

Мнение Отговорете с цитат
Ходим в планината, но прекалено бързо се връщаме в града!
Сигурно затова ходя и в аптеки!
Евко, много e хубаво заглавието на темата, но за да е истина, май трябва поне някъде да станем хижари.
Скоро говорих с мой познат, цял живот из планините работил, но вече зле със здравето.
Каза ми: „Още сънувам планината!”
Замълчах, защото знаех, че тя беше неговия свят!
Изпитвам ужас, че все някога, ще дойде ден да го кажа и аз!

_________________
Жена се милва до зори, планина се до пладне минава.
Човек със знанията си прави от планината или приятел, или враг.
Пет Сеп 09, 2011 9:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Евко



Регистриран на: 10 Авг 2011
Мнения: 8
Местожителство: Burgas

Мнение Отговорете с цитат
. Ако съм хижар и стоя на едно място гледам една и съща гледка и една и съща част от планината ще ми омръзне бързо. Чара е в това не да си на едно хубаво място завинаги, а да си на много различни места всеки път. Времето в планината и на мен никога не ми е достатъчно с нетърпение чакам почивните дни за да се изтрелям на някъде , важното е, че имаме необходимостта да го правим Smile

поздрави!
Пет Сеп 09, 2011 11:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
Евко написа:
. Ако съм хижар и стоя на едно място гледам една и съща гледка и една и съща част от планината ще ми омръзне бързо.

Интересно ми е, само тесноглед може да каже , че хижаря на която и да е хижа гледа една и съща гледка. Нашата Стара планина, така си мени образа, че една гледка никога, ама никога не можеш да я видиш втори път. Само че трябва да имаш очи да я видиш, да имаш огромно сърце да я почувствуваш тая гледка. Блазе им на нашите хижари. Бъдете живи и здрави, посрещайте планинарите, радвайте се на българската планна, хвала на нашите хижари.

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Пет Сеп 09, 2011 11:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
asen4ooo



Регистриран на: 12 Сеп 2011
Мнения: 138
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Като ходихме от Рилските езера към Мальовица до Сълзата имаше група от 5-6 възрастни жени, поздравихме се с тях и едната ни каза, че е на 82 другите поне на външен вид не бяха по млади от нея Smile
Сря Сеп 14, 2011 7:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
ДИАНА написа:
Ходим в планината, но прекалено бързо се връщаме в града!
Сигурно затова ходя и в аптеки!
Евко, много e хубаво заглавието на темата, но за да е истина, май трябва поне някъде да станем хижари.
Скоро говорих с мой познат, цял живот из планините работил, но вече зле със здравето.
Каза ми: „Още сънувам планината!”
Замълчах, защото знаех, че тя беше неговия свят!
Изпитвам ужас, че все някога, ще дойде ден да го кажа и аз!


Права си че се връщаме, но нали трябва да си изкарваме препитанието. И това не е пречка. Когато бях на 35 - 45 години, Сутрин ставах в 04,00 часа, за да направя своята разходка до гората Пчелина в Разград. Изминавах около 12 километра, изкъпвах се, и в 07,30 часа тръгвах на работа. Това бе в бегом. Сега, на 67г. не мога да бягам, но вървя интензивно най-малко четири часа на ден по 3 - 4 пъти седмично. Всеки може да си отдели, ако иска, един час на ден за своето здраве, а този който не иска, намира причина за оправдание пред себе си.

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Сря Сеп 14, 2011 10:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ДИАНА



Регистриран на: 23 Май 2009
Мнения: 820
Местожителство: ПЛОВДИВ

Мнение Отговорете с цитат
Е, мечо, дар е да живееш на място, близо до гората! Ти затова си мечо!
Такива ежедневни, горски разходки са невъзможни за мен и тези, които живеят в златна Тракия.
Всяко излизане към планината изисква време и транспорт, а разходките в градските парковете, не са ми най-любими!
Така, че твоят добър пример е неприложим за хората от големия и равен град!

_________________
Жена се милва до зори, планина се до пладне минава.
Човек със знанията си прави от планината или приятел, или враг.
Чет Сеп 15, 2011 6:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
meco puh написа:
Блазе им на нашите хижари. Бъдете живи и здрави, посрещайте планинарите, радвайте се на българската планна, хвала на нашите хижари.

Абе има какво да се желае от нашите хижари, да не говорим за хижите Confused Наистина Стара планина е малко по-напред в това отношение, но като цяло положението, без да си кривя душата, е меко казано зле.
Чет Сеп 15, 2011 8:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov