ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Акция на ПСС на Мальовица
Иди на страница Предишна  1, 2
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Рила Предишната тема
Следващата тема
Акция на ПСС на Мальовица
Автор Съобщение
Криси



Регистриран на: 08 Юли 2010
Мнения: 144
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
За чужбина излиза около 70 лева на месец. По принцип е 35, но за аппинизъм се плаща двойно. Ако не се лъжа е до 15 000 евро и със сигурност включва хеликоптерно спасяване. До сега не са ми изплащали щети, но знам, че по принцип го правят без особени проблеми.
Чудно ми е за нашите застраховки. Защо тогава, по дяволите, по състезания искат нормалната планинска застраховка, ако тя не покрива такива рискове?
Сря Сеп 14, 2011 6:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Re: Медиите и мечките Отговорете с цитат
Сотиров написа:

За мечките питах и преди, ще попитам и сега, но не съм сигурен, че някой има сигурен отговор. В Япония всички туристи носят звънчета - като нашите хлопки, закачени на раниците си. Мечките бягат от тях. Как ли биха реагирали нашите мечки? Cool


Не зная, дали мечките бягат от звънеца, но поне се отстраняват от всякакъв нормален шум. Това важи за всички диви животни. Знаейки това, на похода Ком Емине си вързах на раницата малък бронзов звънец, не хлопка. Всички ме питаха, дали мечките бягат от звъна. От къде можех да знам, дали са бягали, но знам, че аз не ги видях. Допускам, че са се отстранявали. Поне за змиите знам, крачка или две пред мен, ги виждах да бягат. Дали от звънеца или от друго, също не зная. Но зная едно, този звънец от 50 грама, ако не ми е помогнал, с нищо не ми навреди. Направих опит с вълка. Първия път извиках, вълка избяга. Втория път вълка не ме видя, движеше се спокойно. Не извиках, раздрънках звънеца силно. Вълка побягна. Страхувах се единствено от мечки, от нищо друго.

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Сря Сеп 14, 2011 9:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
http://pss.bg/forum/viewtopic.php?t=9941&sid=9228365d7b4dbb17f80414753bb5bfb0

В събота засякохме ПСС-арите под Леденото. Беше към 15ч, отиваха да свалят момичето. Горе вече се събираха гъсти облаци и мъгли, няколко часа по-късно съвсем мъгляса. Видяхме ги пред заслона и когато я сваляха, беше контактна.

Много тъпо ми стана, виждайки как се мъчат с подръчни средства да оправят разнебитената древна носилка Confused
Сря Сеп 28, 2011 1:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Рила Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov