ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Дайте съвет за избор на конкретни обувки
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5 ... 16, 17, 18  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Дайте съвет за избор на конкретни обувки
Автор Съобщение
lz1gjd



Регистриран на: 30 Мар 2011
Мнения: 98

Мнение Отговорете с цитат
Ами не са нищо особено, взех ги да заменя старите Alpine-ки които ми бяха супер удобни и леки но се отлепиха (и съответно залепих) след няколко месеца ходене през уикендите из Стара Планина. По-скоро въпроса ми е дали е удачен прибързания ми избор ...
Чет Сеп 22, 2011 3:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Я вижте тези обувки! Отговорете с цитат
Момчета, я гледайте днес какви обувки съзрях! Но имайте през вид, че съм в Германия и цената е в ЕВРО:



На снимката е ракламата от витрината. Видях ги и вътре: кожа, високи, меки, леки, с мека подметка, с допълнителен кант между кожата и подметката. И само за сто лева - кое му плащаш? Човек, ако няма да ходи по Алпите или на десетдневни походи с двадесеткилограмова раница, за какво са му по-солидни обувки? Shocked
Вто Сеп 27, 2011 9:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
http://www.adventuresport-bg.com/products.php?Obuvki_Granite_GV

и аз ги загледах (имат дамски номера), живот и здраве, другата седмица ще ходя да пробвам Rolling Eyes
Сря Сеп 28, 2011 9:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
geagleiam



Регистриран на: 04 Юли 2011
Мнения: 216
Местожителство: С. Дагоново

Мнение Отговорете с цитат
За изкачване на по-високи планини от нашите през зимата бих се доверил на тези: http://www.stenata.com/obuvki/visokoplaninski/produkti/maipo -налични

_________________
http://wiki.bgmountains.org/%D0%9D%D0%B0%D1%87%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%B0_%D1%81%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B0
Сря Сеп 28, 2011 10:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
Признаха ми, че Boreal Bulnes на моменти пускал... остава Asolo-то, АКО има номера Confused И без друго от Boreal-a точно като за мен няма номер (39.5-40-40.5). Ако и с Asolo-то ударя греда - ще вдигна малко летвата и ще търся каквото и да е, само да е с жлебове за автоматични котки и да ми стане.
Има едни Millet Radikal, които обаче не ми ги препоръчаха за дълъг трекинг. Не знам... ще ходя боса!
Сря Сеп 28, 2011 11:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
lubakich



Регистриран на: 03 Юли 2011
Мнения: 76

Мнение Отговорете с цитат
Gamina написа:

Не знам... ще ходя боса!
ми то май верно човек бос да ходи подобре ше ходи дедазнам обувка при интензивно ползване всеки уикенд едва ли ше издържи повече от година аз затва си ходя с едни толкова скъсани обувки че поне ми е спокойно че знам че поскъсани не може да станат Very Happy
Чет Сеп 29, 2011 12:22 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
За зимата, пък и за автоматични котки... не бих разчитала на разпран чепик Wink

Изкарах 2 зими с Netwalk (тея българските), имах 2 чифта еднакви (не знам модела, вътре бяха с пухкаво едно такова), единият чифт беше железен, но малко ми беше голям, вторият ми беше по мярка, но започна да пуска. Даже успявах автоматични котки (колко тъпо звучи) да закача на тях. Като изключим момента, в който едните започнаха да пускат - газила съм неведнъж по 10-11 часа преди това с тях, на краката ми беше топло.

Ама след тея две години ми е ясно, че това не са обувките за мен и че компромис ще направя само заради ниската ми покупателна способност. Ако за цяла зима имаш 4-5 ходения до Черни връх, Мусала или до някоя Балканска хижа и обратно - ОК, но за по-сериозни преходи си е рисковано да тръгнеш със скапана обувка.
Чет Сеп 29, 2011 1:01 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
lubakich



Регистриран на: 03 Юли 2011
Мнения: 76

Мнение Отговорете с цитат
ами аз за лятното ходене говоря че и с разпран чепик става , а за зимното ходене ми е малко съмнително удоволствието
Чет Сеп 29, 2011 1:21 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
Е, лятото и с китайски кецове става, и с джапанки, токчета, цвички... всичко сме виждали.
Последно за зимни обувки се говореше в темата Wink
Чет Сеп 29, 2011 1:43 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
lubakich



Регистриран на: 03 Юли 2011
Мнения: 76

Мнение Отговорете с цитат
хахааха ужас е тва ми е убягнало аз останах с впечатление че секи си дрънка квото му е дошло явно съм чел презглава
Laughing Laughing Laughing Laughing
Чет Сеп 29, 2011 1:53 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
geagleiam



Регистриран на: 04 Юли 2011
Мнения: 216
Местожителство: С. Дагоново

Мнение Отговорете с цитат
Gamina написа:


Признаха ми, че Boreal Bulnes на моменти пускал... остава Asolo-то, АКО има номера Confused И без друго от Boreal-a точно като за мен няма номер (39.5-40-40.5). Ако и с Asolo-то ударя греда - ще вдигна малко летвата и ще търся каквото и да е, само да е с жлебове за автоматични котки и да ми стане.
Има едни Millet Radikal, които обаче не ми ги препоръчаха за дълъг трекинг. Не знам... ще ходя боса!


Всички пропускат. Зависи дали използваш спрея редовно преди излизане и колко дълго оставаш във вода или на дъжд. В технологията Boreal винаги са били на крачка пред другите - те първи използваха Горетекс и първи се отказаха, заради по-добре дишащата и непропускаща вода мембрана, която разработиха. Споделям и собствения си опит.

_________________
http://wiki.bgmountains.org/%D0%9D%D0%B0%D1%87%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%B0_%D1%81%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B0
Чет Сеп 29, 2011 10:26 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
joropc



Регистриран на: 25 Яну 2011
Мнения: 649

Мнение Отговорете с цитат
geagleiam написа:
..В технологията Boreal винаги са били на крачка пред другите - те първи използваха Горетекс и първи се отказаха, заради по-добре дишащата и непропускаща вода мембрана, която разработиха. Споделям и собствения си опит.

Тук не съм много съгласен.Принципно кой е по-напред в дадена технология, се разбира от топ продуктите на фирмата.В случая при обувките, става въпрос за височинния клас.Напоследък почти всичките фирми, които правят обувки за планина, обогатиха колекциите си с експедиционен(височинен) модел.Говоря за последните три-четири години.Фирми като Бореал, Мамут(бившата Райкъл), Лова..., извадиха модели, които са за над 8 хиляди метра съвсем скоро.Факт е, че чепиците на изкачващите Еверест(например) с малки изключения са Ласпортива, Милет, Скарпа....По снимки и филми, пък и на живо(имал съм възможност да бъда в базовите лагери на Еверест и Ама Даблам), аз лично други обувки не съм виждал.Именно тези фирми са все още лидери в производството и технологията на правене на обувки и всичко иновативно идва от тях.Яно е, че сериозните алпинисти "робуват" и на спонсори, които в общи линии им казват какво да обличат, но това май е по-валидно за другата екипировка(якета, палатки....)Забележете, че при една експедиция, всички са с еднакви якета, спят в еднакви палатки, но обувките са различни, а те в 80% от случаите са от една от трите фирми, които съм изброил по-горе.Относно технолигиите.....те първо се прилагат във високия клас изделия, и когато станат масови, т.е. по-евтини за производство, се "слагат" и в по ниския клас стоки - в случая при обувките, дори най-ниския клас за трекинг през лятото.
Както при автомобилите.Ситемите за сигурно като AIR BAG, ABS и много други, преди години бяха налични само в най-скъпите модели на BMW, MERCEDES, AUDI.В момента не се произвежда кола, която да няма тези "екстри"
Без да съм 100% сигурен, мисля, че GORE TEX в обувка, за първи път слага фирмата KOFFLACH.
Чет Сеп 29, 2011 12:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
geagleiam



Регистриран на: 04 Юли 2011
Мнения: 216
Местожителство: С. Дагоново

Мнение Отговорете с цитат
joropc написа:
geagleiam написа:
..В технологията Boreal винаги са били на крачка пред другите - те първи използваха Горетекс и първи се отказаха, заради по-добре дишащата и непропускаща вода мембрана, която разработиха. Споделям и собствения си опит.

Тук не съм много съгласен.Принципно кой е по-напред в дадена технология, се разбира от топ продуктите на фирмата.В случая при обувките, става въпрос за височинния клас.Напоследък почти всичките фирми, които правят обувки за планина, обогатиха колекциите си с експедиционен(височинен) модел.Говоря за последните три-четири години.Фирми като Бореал, Мамут(бившата Райкъл), Лова..., извадиха модели, които са за над 8 хиляди метра съвсем скоро.Факт е, че чепиците на изкачващите Еверест(например) с малки изключения са Ласпортива, Милет, Скарпа....По снимки и филми, пък и на живо(имал съм възможност да бъда в базовите лагери на Еверест и Ама Даблам), аз лично други обувки не съм виждал.Именно тези фирми са все още лидери в производството и технологията на правене на обувки и всичко иновативно идва от тях.Яно е, че сериозните алпинисти "робуват" и на спонсори, които в общи линии им казват какво да обличат, но това май е по-валидно за другата екипировка(якета, палатки....)Забележете, че при една експедиция, всички са с еднакви якета, спят в еднакви палатки, но обувките са различни, а те в 80% от случаите са от една от трите фирми, които съм изброил по-горе.Относно технолигиите.....те първо се прилагат във високия клас изделия, и когато станат масови, т.е. по-евтини за производство, се "слагат" и в по ниския клас стоки - в случая при обувките, дори най-ниския клас за трекинг през лятото.
Както при автомобилите.Ситемите за сигурно като AIR BAG, ABS и много други, преди години бяха налични само в най-скъпите модели на BMW, MERCEDES, AUDI.В момента не се произвежда кола, която да няма тези "екстри"
Без да съм 100% сигурен, мисля, че GORE TEX в обувка, за първи път слага фирмата KOFFLACH.


За Горетекс съм прав: http://www.mountainleisureperth.com/category/Shop_By_Brand/Boreal,i.html. Една експертка ми беше дала един списък с марки, близък до твоя: Sorel, Montrail, Raichle, Lowa, Asolo и Scarpa. Ако е вярно, че Бореал са единствените, които използват система с хоризонтално (не само вертикално) дишане, никак не са за пренебрегване. Те първи въведоха и трислойната подметка и улея за котки. Но съм съгласен, че най-добре ги познават тези, които най-добре ги изпитват. Ще проуча по-подробно тези неща, включвайки и твоите, и моите предложения, щото цената е последният показател, заслужаващ внимание, а обувките са най-пряко свързани с оцеляването в студа.

_________________
http://wiki.bgmountains.org/%D0%9D%D0%B0%D1%87%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%B0_%D1%81%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B0
Чет Сеп 29, 2011 2:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
joropc



Регистриран на: 25 Яну 2011
Мнения: 649

Мнение Отговорете с цитат
geagleiam написа:
Ще проуча по-подробно тези неща, включвайки и твоите, и моите предложения, щото цената е последният показател, заслужаващ внимание, а обувките са най-пряко свързани с оцеляването в студа.


Чет Сеп 29, 2011 3:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
pif



Регистриран на: 09 Авг 2011
Мнения: 74
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
Някой има ли опит с марката Zamberlan. Като цени са малко соленички, може би защото се продават в мазазини за ловци, а те са мангизлии.
Да речем ето тези два модела:
http://capricorn.bg/products/lovni/631-civetta-gt-rr
http://www.zamberlan.com/catalog/index.php?lang=en&pg=prod&idprod=54&idcat=2

http://www.zamberlan.com/catalog/index.php?lang=en&pg=prod&idprod=180&idcat=2

Вторият модел мой познат си го е купил скоро от МОЛ Варна (или МОЛ във Варна - не съм голям специалист по МОЛ-вете Laughing ), но той не е турист и май ще ги ползва от дъжд на вятър.
Чет Сеп 29, 2011 5:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5 ... 16, 17, 18  Следваща
Страница 4 от 18

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov