ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Карта на Стара планина?
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Предишната тема
Следващата тема
Карта на Стара планина?
Автор Съобщение
BazilVenceslas
Гост





Мнение Карта на Стара планина? Отговорете с цитат
Имали такава? Говоря за обикновена, а не ДЖИ ПИ ЕС.
Съб Окт 15, 2011 1:33 am
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Руските топо не ти ли вършат работа ???

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Съб Окт 15, 2011 3:50 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
BazilVenceslas
Гост





Мнение Отговорете с цитат
Къде има такива? Ако е в нета, не ми трябва! Искам да е на хартия.
Съб Окт 15, 2011 12:42 pm
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
На отделни дялове се намират карти в мащаб 1:60 000 - 1:65 000. На цялата Стара планина май няма по-хубава от 1:150 000. Поне аз не съм виждал, пък и не върши почти никаква работа.

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Съб Окт 15, 2011 12:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
BazilVenceslas написа:
Къде има такива? Ако е в нета, не ми трябва! Искам да е на хартия.


От нета, сваляш и принтираш каквото ти трябва ...

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Съб Окт 15, 2011 12:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
BazilVenceslas
Гост





Мнение Отговорете с цитат
Аз търся карти, които да са едър мащаб! Например имам на домино на Витоша 1:25 000. 4лв. струва.
Съб Окт 15, 2011 12:55 pm
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Е да де, това ти казва Дидо. На Стара планина с такъв мащаб официална карта няма. Само топокартите.

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Съб Окт 15, 2011 12:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
cat



Регистриран на: 16 Сеп 2010
Мнения: 47

Мнение Отговорете с цитат
http://web.uni-plovdiv.bg/vedrin/#section4 Ето линк към топогравските карти на генералния щаб .
Съб Окт 15, 2011 11:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mediator37



Регистриран на: 14 Сеп 2010
Мнения: 198
Местожителство: Русе

Мнение Отговорете с цитат
На всички вестникарски будки в Предбалката и Задбалкана се продават едромащабни , хубави туристически карти. По хижите също се предлагат карти. Срещал съм дори миналата година много старо и изчерпано издание на Ком- Емине картата в седем части и то беше на хижа, която не е по маршрута. На книжарниците също продават карти, Дори в Кауфланд има карти, но не и на Балкана, скоро търсих нямаше, но на др.планини има . Средна цена 7-8 лева на карта. Цялостна туристическа карта на Балкана няма, както са писали колегите . Дори на Средна гора картата е в две части.
Нед Окт 16, 2011 7:52 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Plamen К



Регистриран на: 03 Май 2011
Мнения: 832
Местожителство: Казанлък

Мнение Карта на Стара планина Отговорете с цитат
Мащаб 1:25000 е голям лукс. Това май не може да се намери. Най-актуалната карта на централната част от Стара планина, която аз съм виждал е издадена през октомври 2010г в Троян. Не забравяйте, че там преди време беше картографския институт на Българската армия. Тези хора си разбираха от работата. Купих я от хижа Рай тази пролет. Мащабът е 1:70000, но картата е добра. Нанесени са доста коректно АКТУАЛНИТЕ туристически маркировки в района.
Разгледах руските топографски карти за района на връх Ботев, Равнец, Триглав. Може да се ползват, но как ще разберете коя от пътеките е маркирана, кое - не е? Как ще разберете коя пътека за изтеклите 22-25 години от издаването на картите вече е обрасла и не съществува. Как ще разберете къде на поляната от преди 25 години сега е израсла 20-25 годишна гора /дървета с височина 12-25 метра/.

Понеже виждам, че сте от Стара Загора, наблизо сме, пишете ми лично съобщение, каквото имам, като карти, ще ви го пратя.
Съб Окт 29, 2011 8:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bobsixkiller



Регистриран на: 09 Май 2011
Мнения: 62
Местожителство: Търговище

Мнение Отговорете с цитат
Привет. Разполагам със сканирана карата 1:70 000 на Троянски Балкан с различни резолюции 100dpi (3MB), 200dpi(120MB), 400dpi(480MB) и 600dpi (1GB). Картите с малка резолюция не са четливи при zoom. При желание ( и търпение, защото uploada ми е малък), мога да изпратя ( по-скоро да споделя с link през DOX.bg)

_________________
Приключения опасни за читатели прекрасни
Съб Окт 29, 2011 10:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
mircho



Регистриран на: 05 Мар 2011
Мнения: 315

Мнение Отговорете с цитат
При липса на оригинална карта и това е нещо. Пускай за споделяне. Дали ще стане ако се организираме да се направи карта на цялата Стара планина и да побутнем някоя фирма да я изработи примерно домино или пичовете от Троян.
Съб Окт 29, 2011 10:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ferdi_mruvkata



Регистриран на: 27 Авг 2009
Мнения: 640

Мнение Отговорете с цитат
dido написа:
BazilVenceslas написа:
Къде има такива? Ако е в нета, не ми трябва! Искам да е на хартия.


От нета, сваляш и принтираш каквото ти трябва ...


познания... нещо повече от това да си ремонтираш раницата с тел Wink

_________________
Not All Who Wander Are Lost
Пон Окт 31, 2011 10:53 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Re: Карта на Стара планина Отговорете с цитат
Plamen К написа:
Мащаб 1:25000 е голям лукс. Това май не може да се намери. Най-актуалната карта на централната част от Стара планина, която аз съм виждал е издадена през октомври 2010г в Троян. Не забравяйте, че там преди време беше картографския институт на Българската армия. Тези хора си разбираха от работата. Купих я от хижа Рай тази пролет. Мащабът е 1:70000, но картата е добра. Нанесени са доста коректно АКТУАЛНИТЕ туристически маркировки в района.
Разгледах руските топографски карти за района на връх Ботев, Равнец, Триглав. Може да се ползват, но как ще разберете коя от пътеките е маркирана, кое - не е? Как ще разберете коя пътека за изтеклите 22-25 години от издаването на картите вече е обрасла и не съществува. Как ще разберете къде на поляната от преди 25 години сега е израсла 20-25 годишна гора /дървета с височина 12-25 метра/.

Понеже виждам, че сте от Стара Загора, наблизо сме, пишете ми лично съобщение, каквото имам, като карти, ще ви го пратя.


Лукс не е - в наши дни се намират 25 000 карти за района, има и 10 000/5000. За туристически цели обаче "руските" 50 000 са предостатъчни. Това, че цветът на пътеките го няма или полянките били обрасли не е грижа. По-важна е специфичната топографска информация, които 50К картите дават - особености на релефа като дерета, хребети, скални образувания и т.н. Това в туристическите карти обикновено не се отбелязва.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пон Окт 31, 2011 11:51 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
bobsixkiller



Регистриран на: 09 Май 2011
Мнения: 62
Местожителство: Търговище

Мнение Отговорете с цитат
Привет. Качвам една карта в pdf формат и (мисля) без сериозна загуба на качество.
За изтегляне КАРТА и ГРЪБ (с друга полезна информация)
Ако някой счита, че качеството е недостатъчно и е лошо, мога да кача и с 400dpi или 600dpi. Кофти при тях , че са много големи, а и на някой PC-та при отваряне дава грешка за недостатъчна памет ( моето желязо не е от най-мощните, но все пак..)
p.s. Качвам ги в DOX.bg защото в data.bg не искат да се upload-нат, а в разните чужди сайтове нямам регистрация

_________________
Приключения опасни за читатели прекрасни

Последната промяна е направена от bobsixkiller на Вто Ное 01, 2011 1:14 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Пон Окт 31, 2011 12:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
Страница 1 от 3

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov