ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Разстоянието от Безименния връх до вр. Ботев

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Предишната тема
Следващата тема
Разстоянието от Безименния връх до вр. Ботев
Автор Съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Разстоянието от Безименния връх до вр. Ботев Отговорете с цитат
Много пъти съм сядал на Безименния връх в Централна Стара планина и съм мислил : Колко ли е разстоянието от тук до вр. Ботев? Много от вас ще отговорят моментално - 15 минути до заслона и още 30 минути до върха, значи 45 минути. Да, ама не! Аз питам, колко е по въздух. Да речем, ако имах крила, за колко време щях да кацна до една от кулите? Има ли начин да се пресметне и то приблизително точно? Може би с GPSa, не зная, тъй като аз все още не мога да боравя чак до там с тая машинка. може пък да има друг начин, но това да не е отиване до институти, академии и т.н. От карта става много неточно, дори не можеш да определиш местоположението си. Помогнете ми, та напролет като седна пак там, да не се чудя, какви крила и колко сила ще ми трябва.
Да сте живи и здрави !

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Чет Окт 27, 2011 12:15 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
Може с Google Earth. Нямам я инсталирана на тоя компютър, а и стана среднощ. Утре на работа ще проверя колко е Smile
Чет Окт 27, 2011 1:11 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
Мисля, че не си объркал. Благодаря ти. Сега предстои да си измисля някакви криле и да мога с тях да прелетя 2 км (шега, разбира се). Безименния е първия на запад от заслон Ботев. Като наблюдавах и сравнявах долу в равнината си казвах, че ще е 1 - 1,5 км.
Gamina, ти колко изкара?

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Чет Окт 27, 2011 11:23 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
Там някъде - около 1,5. Трудно е да се нацели точно котата в Google Earth, поне на мен ми е трудно де Rolling Eyes
Чет Окт 27, 2011 12:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Кой да го ... е Безименния връх? И един въпрос който отдавна ме гложди - защо върховете, които нямат име се казват "Безименен връх", някак безсмислица е. Защо не се отбелязват например просто като "Връх"?
Чет Окт 27, 2011 12:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
Първият на запад от Ботев, преди Млечния чал.

а за имената - може просто Балига Wink
Чет Окт 27, 2011 1:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
Gamina написа:
Първият на запад от Ботев, преди Млечния чал.

а за имената - може просто Балига Wink

Обърнах три речника, не можах да намеря какво означава това "балига". Какво име е, и-а ли го?

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Чет Окт 27, 2011 2:54 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ferdi_mruvkata



Регистриран на: 27 Авг 2009
Мнения: 640

Мнение Отговорете с цитат
igurbev написа:
Кой да го ... е Безименния връх? И един въпрос който отдавна ме гложди - защо върховете, които нямат име се казват "Безименен връх", някак безсмислица е. Защо не се отбелязват например просто като "Връх"?


То май има толкова безименни колкото и Купени Wink

_________________
Not All Who Wander Are Lost
Чет Окт 27, 2011 3:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
meco puh написа:
Gamina написа:
Първият на запад от Ботев, преди Млечния чал.

а за имената - може просто Балига Wink

Обърнах три речника, не можах да намеря какво означава това "балига". Какво име е, и-а ли го?


Балига е от един виц.

Минава турист през полета и ливади и зяпа околните върхове. По едно време среща овчар и го пита:
"Кой е тоя връх?"
"Па... 'ба ли го..."
"Ами тоя?"
"Ми... и него 'ба ли го..."
Туристчето чинно си записва "Минах покрай върховете Голяма Балига и Малка Балига"
Чет Окт 27, 2011 3:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
ferdi_mruvkata написа:
То май има толкова безименни колкото и Купени Wink

Според мен са доста повече. Горе долу на всеки три именни се пада по един Безименен. Smile
Чет Окт 27, 2011 4:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Разстоянието по права линия излиза 1,763км(от подробна карта, с картографска програма). Не знам каква полза имаш от него обаче.

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Вто Ное 01, 2011 1:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov