ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Кошчето.
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4 ... 72, 73, 74  Следваща
 
Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Предишната тема
Следващата тема
Кошчето.
Автор Съобщение
Hobo



Регистриран на: 01 Ное 2011
Мнения: 50

Мнение Отговорете с цитат
Цитат:
Едва ли руската армия в Камчатка примерно е обута със същите обувки като тази в базите в Казахстан

С кирзови ботуши са всичките. Разликата е в партенките. В Казахстан са с летни партенки от американ, а в Камчатка с по два чифта от вълнено сукно.

По темата.
Няма място за спор. Като отношение цена/качество кубинките са класи над масовите туристически обувки произведени от съшити отпадъчни парчета от обувната индустрия. За да не протекат веднага са облицовани с надупчен найлон наречен мембрана. Всичко това се продава на безумно високи цени с помощта на пропагандната рекламна машина. Разбира се има и качествени кожени туристически обувки, които си струват да бъдат коментирани. За съжаление при тях цената е още по-надута.

Не разбирам защо тези всеизвестни истина толкова много дразнят админите на форума, та трият безогледно всяко мнение в което се споменава кубинка. Баннали са и моето IP, въпреки че в персонална разпра с никой от форума не съм влизал. Дори не съм агитирал да се носят кубинки. Споделял съм собствения си опит с тях, но за съжаление тези мои мнения са изтрити, а имаше какво да се научи от тях. Както и да е. Приканвам админите да махната забраната от моето IP. Както се вижда тя не пречи да публикувам мнения във форума, само ми правят писането по-досадно заради няколкото клика повече, които трябва да правя.
Нед Ное 06, 2011 12:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Явно не знаеш как и къде да защитиш тезата си. Със сигурност не става с употребата на "точните" глаголи като в поста по-горе на Кастро.
Глупавите туристи от алпийските страни ходят в планината с армейски обувки. Rolling Eyes
Цените са надути, ама за мен и за теб.
Чети - http://www.bestard.com/tecnologia_materialesParteExterior.php

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки

Последната промяна е направена от Ристо Туристо на Нед Ное 06, 2011 12:51 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Нед Ное 06, 2011 12:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mircho



Регистриран на: 05 Мар 2011
Мнения: 315

Мнение Отговорете с цитат
Хобо, военната обувка си е военна не е туристическа. Има огромна и съществена разлика м/у двата вида. В полза на туристическите но не и в цената. Носил съм работни, маратонки стари, кецове кубинки. Обаче познай те се плъзгат по тревата и камъните те това е. Заеби тези мембрани те са докато обувките са нови после пак се мокрят. При военните е важно да е ниска цената а при туриста е според джоба.
Нед Ное 06, 2011 12:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Kubineca



Регистриран на: 03 Ное 2011
Мнения: 165
Местожителство: Народна Република България

Мнение Отговорете с цитат
Няма разумен човек на земята, който да дава средно 250лв. за туристически обувки, ако армейските ще му вършат същата работа със същият комфорт за 60лв.
Абе маркетинг и пропаганда. А простите туристи от Алпите ходят с кожени обувки и котки и се катерят по отвесни скали. В България има доста повече пешеходни маршрути отколкото в ония канари. Все едно да изкачиш Еверест с раничка. Просто не може да се сравнява. Още повече, че алпийските стрелци или ягери, всички са с кожени обувки с прикрепящи се котки към тях. Дали ягерите се връщат с замръзнали крака според тебе?Защо не ходят с мембранки? Щот армията им е бедна и ограбена като наща ли? Всички световно известни алпинисти се качват с кожена обувки до ден днешен.

Значи мойте думи ти се струват толкова мръсни, че чак за 18+ ? Истината май ти се струва мръсна.

Ей- вторачил се в луната, а слънцето недоскива....

Поздрави от другаря ти Кастро! Laughing
Нед Ное 06, 2011 12:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
joropc



Регистриран на: 25 Яну 2011
Мнения: 649

Мнение Отговорете с цитат
risto_turisto написа:
.......

Ице, почвам да се възхищавам на търпението ти, с което все още участваш в "разговора".Отказвай се, аз отдавна го направих... Wink
Нед Ное 06, 2011 1:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Kubineca



Регистриран на: 03 Ное 2011
Мнения: 165
Местожителство: Народна Република България

Мнение Отговорете с цитат
joropc написа:
risto_turisto написа:
.......

Ице, почвам да се възхищавам на търпението ти, с което все още участваш в "разговора".Отказвай се, аз отдавна го направих... Wink


Пред фактите и боговете мълчат. Едва ли сте повече от богове, за жалост. То на тебе ти беше крайно време да млъкнеш, само простотии наприказва!
Laughing

Поздрави от Куба Либре! Laughing
Нед Ное 06, 2011 1:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
G_P_S



Регистриран на: 27 Окт 2011
Мнения: 204
Местожителство: Троян-Пловдив-Лондон

Мнение Отговорете с цитат
risto_turisto написа:
Gamina написа:

Аз пък по темата - напук на политиканите Razz
Много сериозно обмислях тея обувки, но ми казаха, че за дълги преходи не били много ок (каквото и да значи това)

в РедРок, както винаги - намалени раници LOAP.
Доста често преди време носех един Mivok 50+10, мога да кажа, че е адски удобна, па макар и тежичка и без кой знае какви екстри. За евтина раница е супер.
http://redrockbg.com/product.php?id=305

Люска, темата беше за туристически обувки, но бях сигурен, че ще прерасне в обща такава за всякаква изгодна туристическа екипировка.
Според мен трябва да има няколко теми, по-тесни. Инак ще стане манджа с грозгье. Laughing

Kubineca написа:
...

Ако гледаш само луната, няма да видиш слънцето.

Laughing

Step by step.

пп - пусни нарочна тема за кубинки и сродните им обувки.

G_P_S написа:
.... Темата си е хубава и продължава да е такава,само че мъдреците направиха от мухата,слон . Няма ли да се споменава повече за магазини с хубави и евтини обувки ???

Не те ли е срам да пишеш още?!? И да пълниш пространството с вакуум? Smile
Като си толкова ориентиран в пазарната обстановка с цените на туристическото оборудване в Англия, защо не пуснеш една нарочна тема по въпроса???
Така поне ще си полезен с нещо на потребителите. Rolling Eyes
По-лесно е обаче да се възползваш лично само ти за себе си от презламаншката евтинийка и да даваш общоизвестни факти. Престани да пълниш с празни постове темите, в които някой се опитва да даде ценна информация на хората, които нямат време да си я набавят обикаляйки магазините.
Много ми е интересен следващият ти ход.
Или наистина безкористно ще станеш полезен на ползвателите на форума с една ПОЛЕЗНА тема за връзки към изгодна/промоционална туристическа екипировка в Англия, или ще си останеш вирус.
Ако ти не го направиш, аз ще го направя.
И ще го направя грамотно - с линкове към сайтове, с най-добрия и сигурен начин за разплащане и най-изгодната доставка до България. И съм сигурен, че и Жорката /joropc/ ще се включи с удоволствие. Защото го познавам какъв ЧОВЕК е. Само трее да ръчкаме модераторите да си вършат работата... Rolling Eyes ...Ники Exclamation Wink
Learn what utility means Wink
Ти си на ход /или без ход/.
Croc
Ще замълча. Очаквах да споменеш нещо за туристически обувки но май си по добър да плюеш всеки ,който не ти играе по гайдата. А ако някога преминеш Ламанша, може и да направиш разликата между обувка за туризъм и галош за риене на тор.
Нед Ное 06, 2011 1:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
cat



Регистриран на: 16 Сеп 2010
Мнения: 47

Мнение Отговорете с цитат
Какво стана обедна почивка ли излязохте Laughing
Нед Ное 06, 2011 2:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
joropc написа:
risto_turisto написа:
.......

Ице, почвам да се възхищавам на търпението ти, с което все още участваш в "разговора".Отказвай се, аз отдавна го направих... Wink

Не се отказвай - трябва да победи полезността.
Лично се ангажирам да ръчкам модераторите във важните теми за екипировка да редактират НЕ ПО ТЕМАТА постовете, които не включват коментар по определено изделие.

G_P_S написа:
...
Ще замълча. Очаквах да споменеш нещо за туристически обувки но май си по добър да плюеш всеки ,който не ти играе по гайдата. А ако някога преминеш Ламанша, може и да направиш разликата между обувка за туризъм и галош за риене на тор.

Щом Bestard Nepal са галоши за риене на тор... Rolling Eyes
Ще изчакам една седмица да видя полезността ти и ще се заема с темите.

cat написа:
Какво стана обедна почивка ли излязохте Laughing

За съжаление тоя уикенд съм го посветил на автомобила ми - подготвям го за зимния сезон. Инак щеше
Дано и войнствените съфорумци имат причини да си седят в къщи.
Croc

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки

Последната промяна е направена от Ристо Туристо на Нед Ное 06, 2011 2:55 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Нед Ное 06, 2011 2:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Kubineca



Регистриран на: 03 Ное 2011
Мнения: 165
Местожителство: Народна Република България

Мнение Отговорете с цитат
Войнствените съфорумници са в отбранителна позиция. Истината, че агресора си ти и колектива. Хронологията показва, жалко че админите трият. Така стават спекулации. Ей го на!
Rolling Eyes
Нед Ное 06, 2011 2:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Kubineca написа:
Войнствените съфорумници са в отбранителна позиция. Истината, че агресора си ти и колектива. Хронологията показва, жалко че админите трият. Така стават спекулации. Ей го на!
Rolling Eyes

Дали съм аз агресора в тая тема? Question
Създайте си теми, колко пъти да ви казвам - останалото е празнодумие.

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Нед Ное 06, 2011 2:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Hobo



Регистриран на: 01 Ное 2011
Мнения: 50

Мнение Отговорете с цитат
risto_turisto написа:
Създайте си теми, колко пъти да ви казвам.

Risto, не си коректен. Имаше създадени няколко теми за кубинките и те съдържаха ценна информация за всичките нас, които ходим с кубинки. Няколко човека целенасочено ги спамихte тези теми. Малко ви се видя това и накрая подкокоросахте админите да ги изтрият. Опасявам се, че ако отворим отново същите теми всичката агресия към кубинките и хората с кубинки ще се повтори. Изглежда на някой здраво му бъркат някъде тези наши кубинки. Но няма как. Те ще присъстват във всички теми в които се коментира оптимално отношение цена/качество, както и кой с какво ходи, защото стотици хора ходим и ще продължаваме да ходим с кубинки. Причината е само една. Защото сме доволни от тях!

Някой може ли да каже кои са админите на този форум?

_________________
www.bushcraftbg.com
Нед Ное 06, 2011 4:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
G_P_S



Регистриран на: 27 Окт 2011
Мнения: 204
Местожителство: Троян-Пловдив-Лондон

Мнение Отговорете с цитат
Hobo написа:
risto_turisto написа:
Създайте си теми, колко пъти да ви казвам.

Risto, не си коректен. Имаше създадени няколко теми за кубинките и те съдържаха ценна информация за всичките нас, които ходим с кубинки. Няколко човека целенасочено ги спамихte тези теми. Малко ви се видя това и накрая подкокоросахте админите да ги изтрият. Опасявам се, че ако отворим отново същите теми всичката агресия към кубинките и хората с кубинки ще се повтори. Изглежда на някой здраво му бъркат някъде тези наши кубинки. Но няма как. Те ще присъстват във всички теми в които се коментира оптимално отношение цена/качество, както и кой с какво ходи, защото стотици хора ходим и ще продължаваме да ходим с кубинки. Причината е само една. Защото сме доволни от тях!

Някой може ли да каже кои са админите на този форум?
Kолега, до вчера за много от нас нямаше по-добра обувка за туризъм от ,,кубинката,, а днес някой, плюят и обувките и тези,които ги предпочитат. Тези хора или от скоро са в планината или задниците са им почернели преди да станат цигани.
Нед Ное 06, 2011 5:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Psychosapiens



Регистриран на: 07 Сеп 2010
Мнения: 344
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Аз не разбрах на кой номер да пратя СМС и с какво съдържание да е за да спре спама Smile

_________________
Know your Body. Know your Mind. Know your Substance. Know your Source
Нед Ное 06, 2011 6:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
lubitel



Регистриран на: 06 Фев 2008
Мнения: 468
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Off Topic Ще си позволя да взема отношение по въпроса за т.н. "кубинки".
И аз, като много други, дълго време използвах такива обувки, както за туризъм, така и зимно време, за движение в града и за мен нямаше по удобна и практична обувка. И така до 2006 г., когато не успях да кача вр. Мальовица (може да ми се смеете....), но за сметка на това "преброих всички камъни по пътеката от ЦПШ-то до хижата. На следващата година си купих за първи път истински туристически обувки (умишлено няма да кажа марката) и за първи път усетих удоволствието от ходенето - въобще не усещам канъните по пътеките...Сега, дори и при по-дълги преходи в града (над 2 ч. чисто ходене) понякога си обувам вече негодните за високопланински туризъм обувки....
В заключение ще кажа, че когато човек е млад, може да ходи с каквото си иска (виждал съм и боси !!!), но когато годинките се понатрупат, краката имат нужда от повече комфорт, който могат да получат само и единствено с истинска туристическа обувка!
Нед Ное 06, 2011 6:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4 ... 72, 73, 74  Следваща
Страница 3 от 74

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov