ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Дайте съвет за избор на конкретни обувки
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 16, 17, 18  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Дайте съвет за избор на конкретни обувки
Автор Съобщение
pif



Регистриран на: 09 Авг 2011
Мнения: 74
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
joropc написа:
geagleiam написа:
..В технологията Boreal винаги са били на крачка пред другите - те първи използваха Горетекс и първи се отказаха, заради по-добре дишащата и непропускаща вода мембрана, която разработиха. Споделям и собствения си опит.

Тук не съм много съгласен.Принципно кой е по-напред в дадена технология, се разбира от топ продуктите на фирмата.В случая при обувките, става въпрос за височинния клас.Напоследък почти всичките фирми, които правят обувки за планина, обогатиха колекциите си с експедиционен(височинен) модел.Говоря за последните три-четири години.Фирми като Бореал, Мамут(бившата Райкъл), Лова..., извадиха модели, които са за над 8 хиляди метра съвсем скоро.Факт е, че чепиците на изкачващите Еверест(например) с малки изключения са Ласпортива, Милет, Скарпа....По снимки и филми, пък и на живо(имал съм възможност да бъда в базовите лагери на Еверест и Ама Даблам), аз лично други обувки не съм виждал.Именно тези фирми са все още лидери в производството и технологията на правене на обувки и всичко иновативно идва от тях.
………………………………


Аз не съм голям специалист, но има нещо, с което надявам се ще се съгласите. Не е казано, че стоките от средния или от икономичния клас на една фирма, която е лидер при топ продуктите (в случая експедиционни обувки) са най-добри в класа си.
Например при фотоапаратите е факт, че марки като Canon и Nikon издишат в клас „сапунерки” пред други марки, които не са на върха в клас DSLR.
Пон Окт 10, 2011 4:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
geagleiam



Регистриран на: 04 Юли 2011
Мнения: 216
Местожителство: С. Дагоново

Мнение Отговорете с цитат
Цитат:
Аз не съм голям специалист, но има нещо, с което надявам се ще се съгласите. Не е казано, че стоките от средния или от икономичния клас на една фирма, която е лидер при топ продуктите (в случая експедиционни обувки) са най-добри в класа си.
Например при фотоапаратите е факт, че марки като Canon и Nikon издишат в клас „сапунерки” пред други марки, които не са на върха в клас DSLR.

Определено, и аз съм на принципа да си купя най-доброто от топ продуктите и да го ползвам дълги години с доверие и удоволствие, от колкото от по-евтините и да ги купувам няколко пъти.

_________________
http://wiki.bgmountains.org/%D0%9D%D0%B0%D1%87%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%B0_%D1%81%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B0
Пет Окт 14, 2011 11:10 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
G_P_S



Регистриран на: 27 Окт 2011
Мнения: 204
Местожителство: Троян-Пловдив-Лондон

Мнение Обувки NORTH FACE JANNU2 GTX Отговорете с цитат
Колеги,моля да дадете мнение за тези обувки-NORTH FACE JANNU 2 GTX. Купих ги на сляпо от ,,Ebay,, заради сравнително ниската ценa,kато за нови обувки в кутия.
Чет Окт 27, 2011 7:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
petarpstone



Регистриран на: 21 Дек 2010
Мнения: 182
Местожителство: Провадия

Мнение Отговорете с цитат
Аз втора година нося - NORTH FACE DHAULAGIRI II GTX .
Като качество на обувката и комфорт нямам оплаквания - подметката е страхотна (няма преплъзване Very Happy ).
Единствен недостатък е водоустойчивоста (или липсата и) а все пак е GTX Question

_________________
ТПД "Орлови скали"
http://www.orloviskali.eu
Пет Окт 28, 2011 8:58 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
G_P_S



Регистриран на: 27 Окт 2011
Мнения: 204
Местожителство: Троян-Пловдив-Лондон

Мнение Отговорете с цитат
petarpstone написа:
Аз втора година нося - NORTH FACE DHAULAGIRI II GTX .
Като качество на обувката и комфорт нямам оплаквания - подметката е страхотна (няма преплъзване Very Happy ).
Единствен недостатък е водоустойчивоста (или липсата и) а все пак е GTX Question
Остава да се надявам,че JANNU 2 няма да има този проблем заради кожата. Благодаря за мнението колега. Ще пиша след теста.
Пет Окт 28, 2011 6:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Max22



Регистриран на: 22 Мар 2011
Мнения: 43

Мнение Отговорете с цитат
Аз съм с тези:
http://www.stenata.com/obuvki/obuvki-treking/produkti/gredos-supra

Използват се ВСЕКИ ДЕН по 5-6км.
По груби сметки са над 1500км. Убийствено качествени!
Нулево спарване - миришат си още на кожа както ги взех от магазина.
Газя в вода, сняг - никакви проблеми.
Подметката не е мръднала.

Горещо препоръчвам.
Нед Ное 13, 2011 4:02 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
pif



Регистриран на: 09 Авг 2011
Мнения: 74
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
geagleiam написа:
Цитат:
Аз не съм голям специалист, но има нещо, с което надявам се ще се съгласите. Не е казано, че стоките от средния или от икономичния клас на една фирма, която е лидер при топ продуктите (в случая експедиционни обувки) са най-добри в класа си.
Например при фотоапаратите е факт, че марки като Canon и Nikon издишат в клас „сапунерки” пред други марки, които не са на върха в клас DSLR.

Определено, и аз съм на принципа да си купя най-доброто от топ продуктите и да го ползвам дълги години с доверие и удоволствие, от колкото от по-евтините и да ги купувам няколко пъти.


Имах предвид казуса, когато човек разполага с ограничен бюджет. Естествено, че е най-добре да се купи топ продукт на топ марка, но иначе май е по-добре да се купу топ продукт на нетоп марка, отколкото нетоп продукт на топ марка. Това е образно казано.
Пон Ное 14, 2011 3:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
баир–будала



Регистриран на: 16 Ное 2011
Мнения: 86

Мнение Отговорете с цитат
OldОт старите планинари знам -обувките са най-важната част от екипировката Very Happy.


Последната промяна е направена от баир–будала на Пон Ное 21, 2011 1:46 pm; мнението е било променяно общо 3 пъти
Пет Ное 18, 2011 8:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
radi



Регистриран на: 01 Дек 2009
Мнения: 681
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
Наскоро си харесах едни обувки на ишлеме, но бяха 230 лв и си взех Бг обувки от двойна кожа и отлята подметка. Ползвам ги по разни зимни места, като на последните снимки





По 75 лв са. Други подходящи ми бяха мейндъл с кожен хастар, но са по 380 лв, или пък нещо за 40 градусови студове за над 200 лв и сложна доставка.
Пет Ное 18, 2011 11:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Hogwarts



Регистриран на: 02 Апр 2011
Мнения: 39
Местожителство: Стара Загора

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте Smile
Да не отварям нова тема, че направо тук да пиша. Харесах си едни обувки, ще ми се да са за есенно-зимно ходене. За лято за сега си имам. Искам просто да ви питам дали ги знаете и дали имате някакво мнение:
http://www.sportsdirect.com/head-910-walk-boots-mens-183186
Мерси предварително Smile

_________________
"Опознай родината, за да я обикнеш!"
Чет Ное 24, 2011 12:51 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
albena :-)



Регистриран на: 16 Яну 2009
Мнения: 700

Мнение Отговорете с цитат
Hogwarts, обувките които си харесал ми изглеждат повече за лятно ходене.
Успех в избора!
Чет Ное 24, 2011 12:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Hogwarts



Регистриран на: 02 Апр 2011
Мнения: 39
Местожителство: Стара Загора

Мнение Отговорете с цитат
А нещо за по-зимно ходене имаш ли впредвид? Аз едва ли ще ги използвам в най-големите студове - февруари, март, но все пак да издържат, да не се разкапят.

_________________
"Опознай родината, за да я обикнеш!"
Чет Ное 24, 2011 6:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
Вземи си едни стабилни трисезонки, с възможно по-малко шевове и "платнени" елементи по тях - ще ти вършат работа за леки зимни ходения Smile
Не си казал какъв ти е бюджета.
Чет Ное 24, 2011 7:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Hogwarts



Регистриран на: 02 Апр 2011
Мнения: 39
Местожителство: Стара Загора

Мнение Отговорете с цитат
Ами аз най-вероятно ще ги вземам от чужбина, но по възможност към + - 150 лв ще е добре.

_________________
"Опознай родината, за да я обикнеш!"
Чет Ное 24, 2011 7:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Hogwarts написа:
Ами аз най-вероятно ще ги вземам от чужбина, но по възможност към + - 150 лв ще е добре.

Колега, глей какви съкровища се продават по-надолу във форума - http://planina.e-psylon.net/viewtopic.php?p=29859#29859
Напълно отговарят на експлоатацията на която смяташ да ги подложиш - ето официална връзка - http://www.lowaboots.com/catalog/ShowBoot.cfm?StockNum=16620492&Category=12&Type=m
Обувка препоръчително се мери!

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки

Последната промяна е направена от Ристо Туристо на Чет Ное 24, 2011 7:42 pm; мнението е било променяно общо 3 пъти
Чет Ное 24, 2011 7:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 16, 17, 18  Следваща
Страница 5 от 18

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov