ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Дайте съвет за избор на конкретни обувки
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 16, 17, 18  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Дайте съвет за избор на конкретни обувки
Автор Съобщение
joropc



Регистриран на: 25 Яну 2011
Мнения: 649

Мнение Отговорете с цитат
risto_turisto написа:
Hogwarts написа:
Ами аз най-вероятно ще ги вземам от чужбина, но по възможност към + - 150 лв ще е добре.

Глей какви съкровища се продават по-надолу във форума - http://planina.e-psylon.net/viewtopic.php?p=29859#29859

Наистина!Изключителна обувка.Споделям го като собственик на такива, де.
Чет Ное 24, 2011 7:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Hogwarts



Регистриран на: 02 Апр 2011
Мнения: 39
Местожителство: Стара Загора

Мнение Отговорете с цитат
Добре изглежда. А иначе имате ли някакви впечатления от други марки с подобни цени? Аз гледах едни на Hi-Tec, които ми изглеждаха добре и не бяха много скъпи също.

_________________
"Опознай родината, за да я обикнеш!"
Чет Ное 24, 2011 8:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Hogwarts написа:
Добре изглежда. А иначе имате ли някакви впечатления от други марки с подобни цени? Аз гледах едни на Hi-Tec, които ми изглеждаха добре и не бяха много скъпи също.

Виж тук - http://www.extreme-bg.com/obuvki/myzhki-obuvki

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Чет Ное 24, 2011 8:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
albena :-)



Регистриран на: 16 Яну 2009
Мнения: 700

Мнение Отговорете с цитат
Hogwarts написа:
А нещо за по-зимно ходене имаш ли впредвид? Аз едва ли ще ги използвам в най-големите студове - февруари, март, но все пак да издържат, да не се разкапят.


от сайта който си посочил хич не ги познавам марките

то големите студове не са такъв проблем, защото снега не се топи и обувките остават сухи
кишавия сняг през пролетта и подгизналата почва ще създадат доста повече проблеми

аз бих избрала нещо по-солидно с идеята, че ще го нося години, и към обувките гети, да не влиза сняг
по-солидните почват от 250 лв, он-лайн сайтовете за пазаруване хич не съм ги гледала в последните месеци, огледай ги
Пет Ное 25, 2011 12:11 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Hogwarts



Регистриран на: 02 Апр 2011
Мнения: 39
Местожителство: Стара Загора

Мнение Отговорете с цитат
Гети вече имам, но тези уж ми изглеждаха стабилни, високи и затова ми се сториха подходящи за зимата.

_________________
"Опознай родината, за да я обикнеш!"
Пет Ное 25, 2011 3:55 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Hogwarts



Регистриран на: 02 Апр 2011
Мнения: 39
Местожителство: Стара Загора

Мнение Отговорете с цитат
Хора какво ще кажете за тези обувки? http://www.cotswoldoutdoor.com/index.cfm/product/hi-tec-capri-200-wp/fuseaction/products.detail/code/32110369/id_colour/124/group/148/level/3 Стават ли като за зимни условия?
Само да допълня, че оценям помощта на колегите по-горе, но просто искам да разгледам и други варанти Smile

_________________
"Опознай родината, за да я обикнеш!"
Съб Ное 26, 2011 2:57 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ivo@home



Регистриран на: 05 Ное 2011
Мнения: 114

Мнение Отговорете с цитат
Hogwarts написа:
Хора какво ще кажете за тези обувки?
...

Човече, не си прави експерименти. Аз съм дал над 1000 евро за обувки, които сами по себе си са супер , и като марка и като модел.Но не са за моя крак!

Ти знаеш какъв е твоят крак?
-- издължен и тесен?
-- висок свод?
-- широко стъпало?
-- как е петата? Има ли рогчета?
-- как ходиш - маршируваш, набиваш пета или по-скоро стъпваш на пръсти?
-- и т.н.

За 20 години маане по баирите съм отсял следното като най-важно:
-- искам да ми е топло на краката, кръста , главата
-- искам обувки, с които да мина 20-30 километра днес и да не съм уморен
--подходяща раница
--щеки
Останалата част от екипировката ми е тип “ майната му, кво да е".
Най-голямо внимание обръщам на обувките. Просто имам супер нестандартен крак.Или поне така си мислех, докато не отидох на ортопед и не разбрах , че поне 30% от хората са с такъв крак Very Happy
Знам, че в БГ няма голям избор, но е 100 пъти по-добре да си купиш обувки от България, които можеш да пробваш! Най-добре би било ако имаш някой приятел /познат,който си ги е купил. Обуй ги, намери някое баирче/могилка, качи се и слез 5 пъти, стискат ли те,широки /тесни ли са и т.н.?
От интернет можеш да си купуваш всякакви дрънкулки ( якенца, панталонки, техника), но НЕ и обувки!.
Съб Ное 26, 2011 4:01 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Hogwarts



Регистриран на: 02 Апр 2011
Мнения: 39
Местожителство: Стара Загора

Мнение Отговорете с цитат
Мерси за съветите, но специално тези обувки имам възможност да ги пробвам и затова питам дали някой ги е пробвал по-скоро по баирите и как се държат при неблагоприятни метеорологични условия. Smile

_________________
"Опознай родината, за да я обикнеш!"
Съб Ное 26, 2011 4:10 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Joro



Регистриран на: 18 Мар 2010
Мнения: 75
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
Почти съм към финализиране на покупката ми на зимни обувки- Reichle 80-degree SL GTX. Чифтът е в мен, но още имам няколко дни за размисъл, преди да се плати. Не съм носил такава категория обувки и не знам как ще ги задвижвам. Smile Та, ако някой може да каже нещо ЗА или ПРОТИВ модела, ще съм благодарен.

Р.S. Има на разположение още един чифт от същия модел, номер 42,5. Ако някой от Варна прояви интерес към него, може да се пипне и мери на живо.
Вто Ное 29, 2011 12:37 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ivo@home



Регистриран на: 05 Ное 2011
Мнения: 114

Мнение Отговорете с цитат
Joro написа:
Почти съм към финализиране на покупката ми на зимни обувки- Reichle 80-degree SL GTX. Чифтът е в мен, но още имам няколко дни за размисъл, преди да се плати. Не съм носил такава категория обувки и не знам как ще ги задвижвам. Smile Та, ако някой може да каже нещо ЗА или ПРОТИВ модела, ще съм благодарен.

Р.S. Има на разположение още един чифт от същия модел, номер 42,5. Ако някой от Варна прояви интерес към него, може да се пипне и мери на живо.


Ми помааай по чукарите с тези обувки и кажи после дали стават или не Very Happy Всичко друго е изсмукано от пръстите Wink
Вто Ное 29, 2011 3:06 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Hogwarts



Регистриран на: 02 Апр 2011
Мнения: 39
Местожителство: Стара Загора

Мнение Отговорете с цитат
Айде кажи после как са, че и аз гледам някакви на същата марка, но са 60-degree. Чудно ми е само дали така като са го обявили като 4 сезонни наистина могат да се използват през цялата година. Подметката им не е ли доста твърда за лятото?

_________________
"Опознай родината, за да я обикнеш!"
Сря Ное 30, 2011 3:38 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
albena :-)



Регистриран на: 16 Яну 2009
Мнения: 700

Мнение Отговорете с цитат
Hogwarts написа:
Айде кажи после как са, че и аз гледам някакви на същата марка, но са 60-degree. Чудно ми е само дали така като са го обявили като 4 сезонни наистина могат да се използват през цялата година. Подметката им не е ли доста твърда за лятото?


http://www.climbers-shop.com/225/products/raichle_60_degree.aspx

тези ли са?
изглеждат ми в повече за есен/зима по българските планини
Сря Ное 30, 2011 11:04 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Joro



Регистриран на: 18 Мар 2010
Мнения: 75
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
Цитат:
Айде кажи после как са

Smile Това "после" не се знае кога ще е. Варна не поддържа подходяща снежна покривка.
Според информацията за тях би трябвало да са зимни - http://www.ekipirovka.com/index.php?p=8&pid=1286. Подметката им си е тип "налъм" и може да се монтират автоматични котки. Мен лично ме притеснява водонеустойчивостта във времето на мембраните- отвън май е КЕВЛАР, но после е GORE-TEX. Още повече, че точно за водонепропускливостта им получих негативен коментар от член на форума, чиито мнение уважавам. Щеше ми са да са цяла кожа, ама ...
А тези 60-ки - за нашите планини май са достатъчни, само им липсва преден ръб на подметката, ако това има някакво значение.
Сря Ное 30, 2011 1:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kibik



Регистриран на: 16 Апр 2008
Мнения: 387

Мнение Отговорете с цитат
Hogwarts написа:
...Richle 60-degree. Чудно ми е само дали така като са го обявили като 4 сезонни наистина могат да се използват през цялата година. Подметката им не е ли доста твърда за лятото?


Ползвам този модел от 2007г, като ЗИМНИ обувки( Бг планини) и нямам оплаквания.

За мен е абсурдно да се трамбова с подобна обувка в топло време!!!
Сря Ное 30, 2011 2:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Hogwarts



Регистриран на: 02 Апр 2011
Мнения: 39
Местожителство: Стара Загора

Мнение Отговорете с цитат
albena Smile написа:
Hogwarts написа:
Айде кажи после как са, че и аз гледам някакви на същата марка, но са 60-degree. Чудно ми е само дали така като са го обявили като 4 сезонни наистина могат да се използват през цялата година. Подметката им не е ли доста твърда за лятото?


http://www.climbers-shop.com/225/products/raichle_60_degree.aspx

тези ли са?
изглеждат ми в повече за есен/зима по българските планини


Цитат:
Ползвам този модел от 2007г, като ЗИМНИ обувки( Бг планини) и нямам оплаквания.

За мен е абсурдно да се трамбова с подобна обувка в топло време!!!


Абе и на мен ми се струва, че са доста по-насочени за зимата. А иначе има ли някаква разновидност на 60-degree, защото в единия сайт пише, че е с Gore-Tex, докато в другия не са писали, че има Gore-Tex, а пък да пропуснат това е малко съмнително.
Тук е с Gore-Tex: http://www.ellis-brigham.com/footwear---mountain/raichle/220231/60-degree-exp-gtx-men%27s
Тук е без: http://www.climbers-shop.com/225/products/raichle_60_degree.aspx

_________________
"Опознай родината, за да я обикнеш!"
Сря Ное 30, 2011 4:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 16, 17, 18  Следваща
Страница 6 от 18

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov