ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Дискусия за Wikipedia за планинската екипировка
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4 ... 13, 14, 15  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Дискусия за Wikipedia за планинската екипировка
Автор Съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Уикито е за синтезирано инфо. Добре е нещата вътре да са безспорни до голяма степен. Примерно типове обувки, материали, типове чували примерно, съвети за пране и прочее ...

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Чет Ное 24, 2011 10:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
kibik написа:
като начало може да се ползва структурата на Любчо - ЧЗВ(Често Задавани Въпроси) ако искаме информацията да е във форума

за Wiki-тo не знам доколко е удобно за ползване за екипировка и нейното обсъждане, защото все пак ще има и дискусии покрай екипировката, а не само суха информация в повечето случаи - еднозначна

Абе и аз съм далече от мисълта да изнасяме информацията от форума в близко бъдеще. Нека се избистри и чак тогава.
Апропо - дали не е време да се пусне анкета за структурата и съдържанието тук в подфорум екипировка Question
Vox populi vox Dei

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Чет Ное 24, 2011 10:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
joropc



Регистриран на: 25 Яну 2011
Мнения: 649

Мнение Отговорете с цитат
risto_turisto написа:
.. дали не е време да се пусне анкета за структурата и съдържанието тук в подфорум екипировка

Ице, аз кат' си помисля за някои от индивидите , които пишат тук, и като си представя, че ще бъдат анкетирани за това как да изглежда форума....косата ми се изправя.
Чет Ное 24, 2011 10:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
torah написа:
...
Ами махни емотиконите които те дразнят, щом са налични, значи са прилични, ти си модератор. Идеята ми е да се пише по въпроса за екипировката, а не трябва ли да обсъждаме екипировката. Ако всеки напише по нещо за неговата екипировка то само тогава ще се зароди градивна дискусия, иначе трий всичко по темата и всеки да се спасява по единично.

Не ми приписвай авторитаризъм!
Не аз си снимам всичките обувки в обща информационна тема, без да съм ги ходил година-две и чак тогава да ги препоръчвам.
Дай нещо конструктивно - стига общи приказки.
Croc

joropc написа:
...
Ице, аз кат' си помисля за някои от индивидите , които пишат тук, и като си представя, че ще бъдат анкетирани за това как да изглежда форума....косата ми се изправя.

Не се заблуждавай, че хората, които визираш са точно такива и че ще надделеят над здравомислещите Wink
Поживьом - увидим.

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Чет Ное 24, 2011 10:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
risto_turisto написа:
kibik написа:
като начало може да се ползва структурата на Любчо - ЧЗВ(Често Задавани Въпроси) ако искаме информацията да е във форума

за Wiki-тo не знам доколко е удобно за ползване за екипировка и нейното обсъждане, защото все пак ще има и дискусии покрай екипировката, а не само суха информация в повечето случаи - еднозначна

Абе и аз съм далече от мисълта да изнасяме информацията от форума в близко бъдеще. Нека се избистри и чак тогава.
Апропо - дали не е време да се пусне анкета за структурата и съдържанието тук в подфорум екипировка Question
Vox populi vox Dei


То не е до изнасяне на инфо, а до складиране на такова на подходящо място и в подходяща форма. Уикито е идеално за целта. Първо много хора редактират накуп и ошлайфат съдържанието до съвършенство. Второ самия фасон е хубав - могат да се оформят нещата много по-добре отколкото един форум - таблици, групи от снимки разхвърляни из текста, линкове към странички с термини и какво ли не.

Представи си темите за обувки, палатки и прочее - всичко може да се сведе до линк към уикито - човека да чете за модели, конструкции, марки, типове и какво ли още не. Микро-статиийките пък за самите марки и модели обувки пък могат да се опишат от всички, които ги ползват.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Чет Ное 24, 2011 10:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
dido написа:
...
То не е до изнасяне на инфо, а до складиране на такова на подходящо място и в подходяща форма. Уикито е идеално за целта. Първо много хора редактират накуп и ошлайфат съдържанието до съвършенство. Второ самия фасон е хубав - могат да се оформят нещата много по-добре отколкото един форум - таблици, групи от снимки разхвърляни из текста, линкове към странички с термини и какво ли не.

Представи си темите за обувки, палатки и прочее - всичко може да се сведе до линк към уикито - човека да чете за модели, конструкции, марки, типове и какво ли още не.

Да ти кажа - понастрашва ме това WIKI - невероятна отговорност е, до която не сме достигнали да носим. Нека тука изкристализират нещата, пък тогава ще се заемем да изнесем синтезираното инфо там. Cold

torah написа:
...
В момента си много конструктивен с язвителния си тон. После не се чуди защо нещата не вървят и хората не пишат. Колкото до обувките ще ти ги дам ти да ги разходиш и да пишеш за тях след като не ти харесва и малкото което съм направил. Лесно е да развалиш, трудно е да съградиш. Дано го разбереш. Хайде със здраве.

АЗ поемам вината, че хората не пишат.
Ако искаш споделяй, ако искаш - не. Но ако ще го правиш - то да бъде по правилата, на точното място и в точната форма.

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Чет Ное 24, 2011 10:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
risto_turisto написа:
dido написа:
...
То не е до изнасяне на инфо, а до складиране на такова на подходящо място и в подходяща форма. Уикито е идеално за целта. Първо много хора редактират накуп и ошлайфат съдържанието до съвършенство. Второ самия фасон е хубав - могат да се оформят нещата много по-добре отколкото един форум - таблици, групи от снимки разхвърляни из текста, линкове към странички с термини и какво ли не.

Представи си темите за обувки, палатки и прочее - всичко може да се сведе до линк към уикито - човека да чете за модели, конструкции, марки, типове и какво ли още не.

Да ти кажа - понастрашва ме това WIKI - невероятна отговорност е, до която не сме достигнали да носим. Нека тука изкристализират нещата, пък тогава ще се заемем да изнесем синтезираното инфо там. Cold



Начи според моята визия това е просто място за складиране в удобен вид на безспорна информация. Това са - инфо за пътеки, тракове, маршрути, инфо за географски обекти - върхове, планини и т.н. В тая графа безспорна информация влизат марки и модели обувки, палатки, чорапи и всякакви дреболии с кратък коментар за дефекти и плюсове, класификация, съвети и т.н.

Форумът разбира се е място за публикуване на пътеписи, коментари, споделяне и т.н. - както обикновено. Уикито просто се намества идеално в картината като склад за подредено инфо.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Чет Ное 24, 2011 10:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
dido написа:

Начи според моята визия това е просто място за складиране в удобен вид на безспорна информация. Това са - инфо за пътеки, тракове, маршрути, инфо за географски обекти - върхове, планини и т.н. В тая графа безспорна информация влизат марки и модели обувки, палатки, чорапи и всякакви дреболии с кратък коментар за дефекти и плюсове, класификация, съвети и т.н.

Форумът разбира се е място за публикуване на пътеписи, коментари, споделяне и т.н. - както обикновено. Уикито просто се намества идеално в картината като склад за подредено инфо.

Баце - за физикогеографските неща си прав, ама за марки, модели - аре нема нужда. Веднага ще има подозрения в комисионерство, скрита реклама и т.н. шит.
По-скоро - материали, начин на изработка и т.н. ОБЩИ съвети.
Дай да си опраиме първо кошарката, па чак тогава Wiki.

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Чет Ное 24, 2011 10:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Марки, модели и материали не са реклама бре. Що да се ровят хората из 100 сайта като може да им се даде едно място дето всичко е събрано накуп.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Чет Ное 24, 2011 11:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
torah написа:
....
Чудно ми е изобщо какво ще се пише, как ще се обясни Vibram, Gore-tex, E-vent, и всички останали материали, щото и това е реклама. Какво значи начин на изработка, как точно ще се обясняват процесите ли. Ако не знаете как да стане, вижте бефса или мтб, няманужда да се измисля топлата вода.

Цитираните брандове произвеждат субпродукти и се ползват от почти всички производители и са доказани.
Визирах Bestard, La Sportiva, Camp и др.
dido, ти имаш опит с Wiki - що ме мешаш там?
Казах ти - шубе ме е за Wiki

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Чет Ное 24, 2011 11:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
dido - е ти един мераклия за Wiki над мен.
Не ме занимавай.

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Чет Ное 24, 2011 11:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
risto_turisto написа:
dido - е ти един мераклия за Wiki над мен.
Не ме занимавай.

Абе не че те занимвам, ама днеска 2-3 души рекоха за такова нещо, и се сетих, че съм го напраил вече. Само чака хора да попълват инфо вътре.

Убууто на уикито е, че колкото повече инфо се вкарва вътре, по-полезно става, и по-подредено става. Ама си иска мераклии някой да драсне по нещо вътре от време на време. Сам човек не може да го върти.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Чет Ное 24, 2011 11:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
albena :-)



Регистриран на: 16 Яну 2009
Мнения: 700

Мнение Отговорете с цитат
Може да се направи някакво такова разпределение, като темите е добре да са отворени за коментари
без производители, линкове, снимки, личен опит и обсъждане няма как да стане

защо да има коментари - примерно Бестард обувките - имат заклети почитатели тук, но аз не съм им фен, нещо в задната им част ми натиска ахилеса и повече от час - два не мога да ги нося, при раниците - как беше Laughing универсалисти и специализисти, щеките - едни ги имат за консуматив и купуват евтини, други купуват само Леки, и т.н. и т.н. и т.н.

1. палатки - производители, тегло, цена, т.н.
1.1. едноместни
1.2. двуместни
.....

2. якета
1.1. зимни за туризъм
1.2. за дъжд
1.3. софтшели
и пак марки, цени, коментари, кой какво има, доволен ли е и т.н.

3. раници
...
...
...

4. обувки
4.1. лято
4.2. зима
4.3. разходки и горски приключения
4.4. високи планини по света
...
....

5. щеки

6. дрехи

......

такива някакви неща, и може би малко по лежерно да се гледа на нещата, в БАССЕС е удоволствие да се чете, защото не са само технически коментари, а се приказва за какво ли не Laughing и явно това не пречи на полезността, а напротив, спама е направо благотворен
Чет Ное 24, 2011 11:46 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
albena :-)



Регистриран на: 16 Яну 2009
Мнения: 700

Мнение Отговорете с цитат
dido написа:

Абе не че те занимвам, ама днеска 2-3 души рекоха за такова нещо, и се сетих, че съм го напраил вече. Само чака хора да попълват инфо вътре.

Убууто на уикито е, че колкото повече инфо се вкарва вътре, по-полезно става, и по-подредено става. Ама си иска мераклии някой да драсне по нещо вътре от време на време. Сам човек не може да го върти.


аз живи и здрави през януари / февруари ще имам малко повече време и мога да попълвам
Чет Ное 24, 2011 11:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Psychosapiens



Регистриран на: 07 Сеп 2010
Мнения: 344
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Оф оле много сте писали аз съм проспал развитието.

Имам някакви идеи за организация на викито така или иначе независимо от решенията тука аз съм започнал да си пускам мое собствено /невидимо/ вики с да си описвам маршрути , тактики , екипировки и тн.


Относно информацията в него задължително да е GPL или някой от лицензите на wikipedia


Викито се пуска на сървъра прави се с парола и 10тина човека могат да барат докато не се доизкусури всичко.
След това се бекъпва редовно и ако някой се осере волно или неволно връщаме ревизия.

Мисля,че имаше едно mediawiki което поддържа достатъчно плъгини за всички.

dido: Прав си за викито , ползвам бая време и наистина празно вики е даже трудно за ползване.
Относно администрацията - няма кво толкова да се мисли разделя се на users/adminsи край + backup и край .


risto_turisto: дефинирай "страх ме е от WiKi" че немога да си го дешифрирам.

Някой по-надолу беше писал как ще се организира: - Вики поддържа тагове което много ще улесни "подмятането" из страниците му.


Довечера или утре ще седна да вдигна едно вики на публичен адрес да може да действаме, а не само да говорим !
Щото така после някой трябва да седне да изчете всичко ,че да го обобщи и тн... атака говори се - действа се !


Ето едини пример за описание за палатка:

ХУБАВ ПРИМЕР:

Палатка за високата планиан трябва да има:
- Алуминиеви рейки
- мин 3000мм воден стълб
- мин 10 точки за позициониране на земята с колчета
- двуслйна
- Кръстосани рейки /за вятър/
Марката не е от значение при избора избирайте спрямо това къде ще я ползвате



ЛОШ ПРИМЕР:

Палатка за високата планиан трябва да е като някоя от тези:
marka1 marka2 marka3 marka4 аз съм с тях те са много готини бил съм насам натам ала-бала къртят,рулират най-яките са.


_________________
Know your Body. Know your Mind. Know your Substance. Know your Source
Пет Ное 25, 2011 9:08 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4 ... 13, 14, 15  Следваща
Страница 3 от 15

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov