ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Доволен съм от...
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Доволен съм от...
Автор Съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Доволен съм от... Отговорете с цитат
Идеята на тази тема е всеки, който желае да сподели с останалите за ползвана туристическа Exclamation екипировка, от която е много доволен.

Аз съм много доволен от:
- трисезонните обувки за зима Bestard Nepal - този ще им е 4-ти зимен сезон,
- трисезонните комбинирани вело/туристически обувки Shimano MT91 - 2 сезона зверска експлоатация,
- панталоните с мембрана за зимния сезон на Salewa - този ще им е 4-ти сезон,
- ръкавици с Gore Tex, скиорски на Dynastar - от 2003-та ги ползвам всяка зима,
- ски-маска SMITH с работещо още вентилаторче, че съм с цайси - от 2003-та всяка зима,
- горно термобельо на Ortovox, мерино 180 - тази ще му е 3-та зима,
- горно термобельо на Zajo мерино - ползвам го през топлото полугодие - 2 сезона,
- долно термобельо на Bars летно найлон - 3 сезона зверска експлоатация,
- газовото котлонче на MSR модел Rocket - 3 години и половина експлоатация.
- снегоходки TSL 227 - този сезон ще им е 5-ти?,
- щеки Leki - 3 години зверска експлоатация,
- раница High Peak Sherpa 65+10 - 3 години и половина експлоатация,
- GPS приемник Garmin 60 Csx - 2 години експлоатация,
- котки Camp Ice Rider - този ще им е 5-ти сезон на ползване
- палатка Trimm Xtrimm D - 3 години и половина. Спали сме в нея трима, дори на ледник,
и др. ама тези най-често ги ползвам и за най-дълъг период от време.
Това е екипировка, която си върши на 120% работата. Безпроблемно.

Вие сте.
Croc

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки

Последната промяна е направена от Ристо Туристо на Сря Ное 30, 2011 6:53 pm; мнението е било променяно общо 2 пъти
Нед Ное 27, 2011 8:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
geagleiam



Регистриран на: 04 Юли 2011
Мнения: 216
Местожителство: С. Дагоново

Мнение Отговорете с цитат
- Яке The North Face Nuptse Goose Down Jacket - Men's NO.00039,
- Сгъваем нож с много уреди Victorinox Item Number: 1.8802
- Обувки: 1. Boreal Mali;
2. Boreal Mara
- Чанта за кръста Маратон/ Ташев

_________________
http://wiki.bgmountains.org/%D0%9D%D0%B0%D1%87%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%B0_%D1%81%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B0
Нед Ное 27, 2011 9:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
Термобельо Bars - горно и долно. Три години и кусур "зверска експлоатация" както казва Ристо. Не е мръднало, пера го в пералнята Smile
Пон Ное 28, 2011 12:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
albena :-)



Регистриран на: 16 Яну 2009
Мнения: 700

Мнение Отговорете с цитат
...


Последната промяна е направена от albena :-) на Пон Дек 19, 2011 4:29 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Пон Ное 28, 2011 2:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Поларени ръкавици от Лукойл за 5 лв.
Пон Ное 28, 2011 2:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
petarpstone



Регистриран на: 21 Дек 2010
Мнения: 182
Местожителство: Провадия

Мнение Отговорете с цитат
- Три сезонни обувки Сolumbia - предимно зимата ги нося (4 години сухи крака Smile ),
- Три сезонни обувки (лятото на планина) - Тhe north face DHAULAGIRI II GTX (втори сезон - невероятно удобна обувка с много динамична подметка - един проблем почна да изпуска мембраната при много мокро),
- Ниски обувки за по-леки преходи по равното Сolumbia(charming columbia trail hiking shoes brown) и Merrell Chameleon,
- За града зимата само с кубинки (повече от 15 години винаги сухи крака - при всякакви условия),
- Три сезонни панталони с мембрана - Нaglofs climatic (с протектори на колената и седалището и с кевларени протектори на глезените - невероятно удобни и здрави панталони (това лято ги вкарах за 3 часа в нощен клек Very Happy и след здраво падане и суркане - никакви поражения Exclamation )),
- Летен панталон от нилонова материя на Вeyond (мисля че така се пишеше Smile ) - неизвестна малка по принцип но ги нося от повече от 10 г. из планините всяко лято и са още здрави Exclamation (мокрят се но съхнат за 5 мин .),
- Летен панталон Jack Wolfskin - лек и удобен
- Ръкавици Тhinsulate (ултралеки и много топли),
- Зимата само с вълнени чорапи (плетеше ми ги баба ми - сега за радост моя се научи и и жената да ги плете Very Happy ),
- Зимно яке Тhe north face GTX (7-8 сезона без проблеми),
- Полари на Тhe north face, Salewa (със и без ръкави) и Sherpa (топли и здрави - трябва да се пазят само от жив огън , иначе слагаш емблеми тук и там Laughing ),
- Зимна шапка Тhe north face BLUES II BEANIE TNFBLACK/GRAGR - мека, топла и удобна,
- Лятна шапка - тип идиотка с по-широка периферия на Rossignol (с много добро проветряване),
- Лятна риза на Сolumbia със страхотна вентилация е направена Smile ,
- Щеки Ferrino - рядко ги ползвам, но винаги помагат на някой от групата Smile ,
- Раници на Ташев (от старите - повече от 10 г.) - Алпинист 80+15 и Рок игъл 30 - винаги с мен на различни континенти и никога не са ме предавали,
- Чанти Ташев Front bag ® (удобна е поставена отпред на раницата) и Tiny (за документи в определени моменти),
- GPS приемник Garmin GPSMAP 62s (второ година - никакви забележки Smile ),
- Часовник Casio Pathfinder PAW1200T-7V (много доволен),
- Газово котлонче Vango ultralite - много леко, компактно и мощно,
- Самонодуваща се постелка Vango Ultralite Full - една от най-леките в класа си + Самонадуваща се възглавничка Vango,
- Палатка Eureka! Spitfire Solo - втора година се ползва - много лека и здрава палатка Exclamation (при почти всякакви условия пробвана Very Happy ),
- Алуминиева бутилка на TCM с протектор + Пластмасова Nalgene - без съд за вода не става,
- GSM Nokia 3720 - в планината ти трябва здрав и издържлив телефон,
- Сгъваем трион Samurai - много полезна вещ Very Happy ,
- Ножове (много) но основно ползвани са: Fallkniven f1 и Victorinox camper,
и т.н. и т.н.
ААА Smile - щях да забравя - БЕЗКРАЙНО СЪМ ДОВОЛЕН от фотоапарата ми Сanon powershot sx 10 is - в комбинация със зарядни батерии Sanyo Eneloop XX 2500
Сега ми става ясно защо всеки път като тръгна раницата ми е около и повече от 20 кг .
Но за качеството на всяко от описаните неща гарантирам на 100% (след много и чести ползвания мога да го твърдя Very Happy Exclamation )

_________________
ТПД "Орлови скали"
http://www.orloviskali.eu

Последната промяна е направена от petarpstone на Пет Дек 09, 2011 9:50 am; мнението е било променяно общо 1 път
Вто Ное 29, 2011 2:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Kubineca



Регистриран на: 03 Ное 2011
Мнения: 165
Местожителство: Народна Република България

Мнение Отговорете с цитат
Доволен съм от:

- Кубинки или кожени туристически обувки "Младост"
- Вълнени плетени ръкавици от БНА
- Летен клин на БНА или къси гащи купувани нейде от пазара
- Тениски от моето Туристическо дружество или от пазара (памучни)
- Военна камуфлажна риза от 90-те - памучна (пази като захладнее отдолу с тениска, а и може да и се запретнат ръкавите)
- Зимен военен комплект на БА - съвременния (шуба с подплата и клин с подплата - много удобни и топлят, даже и потен, свободно движение)
- Военна раница на Бундесвера (много съм доволен от нея, здрава, удобна, с функционални джобове, 50лв. с доставка от Германия)
- Противогазна торба (удобна, побира дрехи и храна, има деления, има кръстен колан за да не се движи по тялото, катерене и тичане свободно)
- Плащ-палатка на БНА за дъждобран (може да се използва като постелка, одеало и ред други функции... Laughing )
- Манерка от Китайската Народоосвободителна Армия с ремък (1л., алуминий)
- Потници и тениски от памук за бельо
- Вълнени чорапи през зимата и тънка вълна през лятото или памук
- Нож, фенерче, комплект прибори са хранене и др.
- Джапанки от 3лв. за ходене в хижите и къпанее

Вие сте.

_________________
Екипировкaта не прави туриста, само помага...
Пон Дек 05, 2011 11:51 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
lubakich



Регистриран на: 03 Юли 2011
Мнения: 76

Мнение :) Отговорете с цитат
а па тоя тема няма как да не напиша колко доволен съм от раницата която си взех за 10 лв от т-маркет и вече две години интезивно ходене я тъпча и не ме е предала, а марката е куча
Пон Дек 05, 2011 8:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Kent



Регистриран на: 26 Апр 2007
Мнения: 728

Мнение Отговорете с цитат
Радиотелефони AEG Funcy 50. На пет или шест години, много полезен комплект. Ако има видимост, да не се дереш или ръкомахаш, ако няма пак става на неголеми растояния.
Пон Дек 05, 2011 8:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
albena :-)



Регистриран на: 16 Яну 2009
Мнения: 700

Мнение Отговорете с цитат
Василе, стига бе Laughing нещо те мързи да пишеш май Wink
Вто Дек 06, 2011 10:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ПАВЕЛ



Регистриран на: 28 Окт 2011
Мнения: 597

Мнение Отговорете с цитат
Лахесис написа:
Е и панталоните на Fjällräven от G1000 не са за изхварляне Cool


Аз имам модела Barents и съм щастлив като розов слон Smile ...........

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=KDPW_g2AhAU
Сря Яну 25, 2012 10:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
joropavet2



Регистриран на: 16 Мар 2011
Мнения: 1
Местожителство: ПЛОВДИВ

Мнение Отговорете с цитат
на 67 години съм,а турист-от 53 години.И винаги съм скитал,с обувки Dachstein!!не признавам други,и не ме интересуват никакви реклами на другите!Dachstein съществува поне от един век-а това е опит,който другите никога няма да придобият.Затова ми е малко смешно,като чета толкова разнопосочни отзиви за другите марки!Залагайте на немското и няма да съжалявате,но...това,което е ПРОИЗВЕДЕНО В ГЕРМАНИЯ,а не,по разните филиали в чужбина!Благодарение на DACHSTEIN,мога да се похваля със сравнително запазени крака на тази възраст!Приемете го както искате,дори и като реклама-те си заслужават!А ,ако сте толкова големи патриоти и за обувките-купете си от Пещера и вижте,дали патриотизмът Ви, ще Ви помогне!Хайде,със здраве!

_________________
ВСИЧКО Е РАЗРЕШЕНО,НО НИЩО ПРЕКАЛЕНО!
Пет Май 25, 2012 8:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение AIM Адрес
kibik



Регистриран на: 16 Апр 2008
Мнения: 387

Мнение Отговорете с цитат
Поредният, който смята че всичко започва и свършва с неговия собствен мироглед

Хайде няма нужда.

НЕ ОБОБЩАВАЙ!!!
Пет Май 25, 2012 10:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
iavkata



Регистриран на: 19 Окт 2009
Мнения: 61
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
Яке Patagonia с мембрана,ветровка Ред Рок, палатка Camp Minima 2 SL, обувки Boreal Atlas, чорапи Mund, термо клин Барс.
Сря Фев 26, 2014 6:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
zezo



Регистриран на: 15 Сеп 2010
Мнения: 191
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Яке Gelert Hercules и поло (термобельо) Zajo Norman Zip Top Legion
Сря Фев 26, 2014 6:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov