ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Тема за въжета и подобни пособия.

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Тема за въжета и подобни пособия.
Автор Съобщение
ПАВЕЛ



Регистриран на: 28 Окт 2011
Мнения: 597

Мнение Тема за въжета и подобни пособия. Отговорете с цитат
За мен едно от незаменимите неща в раницата ми е около 20 м паракорд( 10м+3м+3м+1.5м+1.5м+1м+1м по груби сметки). В комбинация от едно съвсем леко пончо и щеките ,това съставлява моя "авариен " подслон(дано не ми се налага....)Иначе паракорда има хиляди приложения, повечето от вас предполагам знаят за какво става въпрос. А що се отнася до възлите, правилото е малко на брой, но много добре отработени .......
Чет Дек 08, 2011 8:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
ПАВЕЛ написа:
За мен едно от незаменимите неща в раницата ми е около 20 м паракорд( 10м+3м+3м+1.5м+1.5м+1м+1м по груби сметки). В комбинация от едно съвсем леко пончо и щеките ,това съставлява моя "авариен " подслон(дано не ми се налага....)Иначе паракорда има хиляди приложения, повечето от вас предполагам знаят за какво става въпрос. А що се отнася до възлите, правилото е малко на брой, но много добре отработени .......

Ами аз примерно не зная - ако може снимка, линк нещо?
При какви ситуации ти се налага да го ползваш това нещо, за какво служи, предимства, недостатъци?
Croc

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Чет Дек 08, 2011 8:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ПАВЕЛ



Регистриран на: 28 Окт 2011
Мнения: 597

Мнение Отговорете с цитат
Ристо Туристо написа:
.......



Паракорд( или парашутни върви) - представлява здраво найлоново въже , което се състоя от плетена обвивка и сърцевина от обикновено 7 нишки( успоредно разположени , а не сплетени !)Самите нишки са направени от усукани по -тънки влакна . Приложенията са безброй - всичко за което се сетите за едно здраво въже(диаметъра му съвпада с този на връзките на обувките) ,плюс факта, че всяка една от 7-те нишки се изтегля много лесно и може да се използва при нужда примерно за шиене....Основните му предимства са здравина(550 либри или около 250 кг), устойчивост на триене, сравнително ниско тегло, поносима цена .......Ето линк към един от най-големите търговци в Ибей - много коректен пич, който продава наистина качествена стока , а не китайски ментаци Wink
http://stores.ebay.com/THE-BUSHCRAFT-STORE/550-Paracord-/_i.html?_fsub=1471147015&_sid=190031195&_trksid=p4634.c0.m322
Не е подходящ за алпинизъм !!!!!




Последната промяна е направена от ПАВЕЛ на Чет Дек 08, 2011 9:37 pm; мнението е било променяно общо 2 пъти
Чет Дек 08, 2011 8:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Roussinov



Регистриран на: 09 Юли 2015
Мнения: 10
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Скоро се бях присетил за гривните от парашутно въже, които са хем аксесоар, хем могат да свършат работа.
Поразрових из нета, пълно е с какви ли не плетки и шарки, но май най-удачна ми се видя тази, дето се разплита веднага.
И мисля да си купя въже и да си оплета няколко, понеже в БГ ги гледах на няколко сайта по 20-25+ лева О.о Луди ли са?


Ето две клипчета с 2 различни плетки:
https://www.youtube.com/watch?v=5bzdmJSQtvc

https://www.youtube.com/watch?v=kFwFfCZcvGg
Пон Юли 20, 2015 11:27 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov