ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Една разходка из Пиринските езера , 28 Юни 2008 ...

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Предишната тема
Следващата тема
Една разходка из Пиринските езера , 28 Юни 2008 ...
Автор Съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6364

Мнение Една разходка из Пиринските езера , 28 Юни 2008 ... Отговорете с цитат
За 28 и 29 планирах една разходка из сърцето на северен Пирин - района на Валявишкия циркус и околностите. Генерално маршрутът трябваше да бъде от х. Демяница до з. Тевно езеро. Дистанцията е твърде къса обаче, затова я поразчупих малко.

В петък тръгнах след работа и към 22:30 бях на х. Демяница. Станах към 5:00 и тръгнах нагоре по долината на р. Валявица (Демяница). Оттам покрай Големото езеро, Джангалска порта, слизане към Рибните езера в циркуса на Папазгьол. Там се наврях в клековете и потроших няколко часа в мотаене. Видя се, че времето отива на разваляне и отложих планираните Кременски езера за другия ден.

Върнах се обратно към Папазгьол и нагоре към Момините (Краледворски) езера. Там нейде забърсах трима души - Ники, Павлина - моя градска, и Франсоа май беше. Заедно стигнахме до портата вляво от в. Кралев двор. Оставих хората на портата и се спуснах до заслона при Тевно езеро. Там дремнах около час - докато прегърми и превали. След като станах, калабалъка беше нарастнал значително. Срещнах две приказливи приятелки - Зори и Петя, както и двама авери от ТД Кремиковци. Бяха се се впуснали в мътните води на организирания туризъм, както се разбра. Стана мохабет с маса хора, все хубав народ се събира в Белемето Very Happy

На другата сутрин тръгнахме с Кирил посока дето ни видят очите. Човекът му се ходеше, викам му - ще ходим няма проблем. Хванахме дясната порта, оттам Митревото езеро, после Аргировото и наоколо, Демиркапия. Времето се заоблачи много странно, идваха едни тежки вълма облаци откъм Кремен. Все пак превалихме Джангалица и тръгнахме да спускаме към Кременските езера. За съжаление горе на рида нямаше гледка и не успяхме да се насладим на оная мистична тройна подредба.

При Голямото Кременско езеро облаците изчезнаха като с магическа пръчка, видяха се Родопите насреща, мъглите и облаците бяха избутани на югозапад от сух и бистър въздух и невероятни дълбоки гледки. От езерата хванахме оная ми ти клеково-моренна пътека, която подсича Сиврия от север и слиза долу на блатясалото Рибно езеро. ходих я за сефте, досега винаги съм ползвал комбинацията Ретиже-Кременски поток и определено харесвам повече последната.

Трасирахме пътеката, тръгнахме към Джангалска порта, пропускайки планираните Полежански езера и Газей (свършиха ми припасите), оттам отново Големото Валявишко езеро, невероятна гледка към Джангала, хижа Демяница, бира, само една, за съжаление, слизане до колата на Тодорова орница и отново в мръсното.

Ето малко снимки, преобладаващо-езерни каквато беше идеята на това ходене Wink

Големото Валявишко езеро и в. Валявишки чукар, главното било и в. Превалски чукар насреща вдясно.


Същото езеро от пътеката към Джангалската порта


На Джангалската порта, гледка към Валявишки циркус, в. Момини двори и Валвишки чукар. Зад тях непосредствено е Тевно езеро.


Джангала, гледан от Рибните езера в циркуса на Поповото езеро.


Река Ретиже се излива във второто Рибно езеро, отзад е Джангала


Отново Джангала, вляво е в. Кралев двор


Каменица, след трескавиците


Каменица, гледка от езеро в циркус Белемето


в. Кралев двор


в. Кралев двор на залез от з. Тевно езеро


Каменица, изгрев. Отпред Кирчо се кефи на гледката


Към портата вдясно от в. Кралев двор. Надничат любопитковци разни...


Митревото езеро


Главното било и в. Хамбарташ, при Митревото езеро


Аргировото езеро, Демиркапийски чуки и Малка Каменица вляво


През Джангалица, Папазгьол, мъгли разни. Така и не видяхме характерната тройка на Кременските езера от високо.


Леко лирично отклонение тука, нейде около Кременските езера ...


Обратно към Рибните езера в циркуса на Папазгьол


Банските гьолове и Папазгьол, гледка от жълтата пътека към Джангалска порта


Самият Джангал, любимия ми връх, от Валявишкото езеро


По-здрави Very Happy
Вто Юли 01, 2008 12:11 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Fulvio



Регистриран на: 16 Май 2008
Мнения: 48
Местожителство: ITALIA

Мнение Отговорете с цитат
Trampoline Bravo!
Ne snimki ot Golemyat Kazan? Confused
Вто Юли 01, 2008 7:36 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6364

Мнение Отговорете с цитат
Еми в друг район е Sad Ще има, но след 2-3 седмици.
Вто Юли 01, 2008 8:33 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3412
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Пак много хубави снимки!

Особено тази

http://mountain.bajhui.org/pictures/pirin_jun_28_2008/IMG_2390.jpg

много ми хареса!
Вто Юли 01, 2008 9:37 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Kat



Регистриран на: 08 Юли 2007
Мнения: 872

Мнение Отговорете с цитат
ехааа Very Happy
времето се е утрепало за ходене, мдаа..
и снимките са екстра.
снимката, която харесва на Митко, и на мен много ми харесва, както и следващата
http://mountain.bajhui.org/pictures/pirin_jun_28_2008/IMG_2391.jpg - някакси невиждан досега поглед и гледна точка, пък и на Митрево май не сме ходили.. Very Happy поне аз де

Поздрави


Последната промяна е направена от Kat на Вто Юли 01, 2008 10:41 am; мнението е било променяно общо 1 път
Вто Юли 01, 2008 9:42 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
И аз съм за кадрото с Митрево езеро! Laughing Laughing Laughing

_________________
Пирин - географски и етимологичен речник
Пирин - пътеводител
Вто Юли 01, 2008 10:23 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
natam-nasam



Регистриран на: 06 Авг 2007
Мнения: 209

Мнение Отговорете с цитат
Много яко! Има смисъл да си ранобуден Wink
Вто Юли 01, 2008 2:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
goro_levskara



Регистриран на: 04 Дек 2006
Мнения: 306
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Здрасти Дидо, направо ти се кефа, днеска решаваш и веднага тръгваш. Аз човече ако отида един път в годината на Пирин се радвам като ученик на тройка по химия в основното училище. Laughing Laughing Laughing
Това езеро дето го казваш Митрево е много готино, ще ми се да мръдна натам някой ден Very Happy
Поздрави за разходката и още веднъж едно голямо БРАВО за ентусиазма ти. Laughing Laughing Laughing
Жоро
Вто Юли 01, 2008 7:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov