ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Избор на зимни ръкавици

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Избор на зимни ръкавици
Автор Съобщение
ПАВЕЛ



Регистриран на: 28 Окт 2011
Мнения: 597

Мнение Избор на зимни ръкавици Отговорете с цитат
Разчитам на вашата помощ, за да избегна метода проба- грешка.....Молбата ми е да дадете конкретни предложения за зимни ръкавици с пет пръста, като предпочитам да са 100% ветроустойчиви, донякаде износоустойчиви, и топли все пак Smile .... Досега разчитах на плетени вълнени(армейски) , а върху тях обикновени здрави работнически ръкавици от естествена кожа. Но ударих греда при едно по ветровито ходене по билото на Балкана - притесних се малко, дето се вика Laughing ....

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=KDPW_g2AhAU
Пон Дек 26, 2011 6:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
kibik



Регистриран на: 16 Апр 2008
Мнения: 387

Мнение Отговорете с цитат
Ползвам скиорски ръкавици в много студено време. През останалото с тънки поларени. Имам и плетени без пръсти, зависи колко ми е топло.

Зимата задължително се движа с 2 чифта ръкавици.
Пон Дек 26, 2011 7:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
Вземи си хубави сноубордиски ръкавици. Различни са от скиорските, защото са усилени на дланта, понеже борда доста често се носи и се хваща за канта, а канта прорязва. Но и те са на видове, най-тънките са за пайп или парк, по-дебелите са за писта, а най- дебелите са за извън пистово каране. Е последните са твоите ръкавици. За цена от 90 лева ще се включиш всякак. Но трябва да пообиколиш, че не навсякъде цените са еднакви.
Чет Дек 29, 2011 9:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Re: Зимни ръкавици Отговорете с цитат
ПАВЕЛ написа:
Молбата ми е да дадете конкретни предложения за зимни ръкавици с пет пръста ...

Например тези. Аз съм с такива и съм доволен, но общо взето за ръкавици с 5 пръста, при хубав леден вятър и ако не се движиш, забрави да ти е топло.
Чет Дек 29, 2011 10:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
ПАВЕЛ



Регистриран на: 28 Окт 2011
Мнения: 597

Мнение Re: Зимни ръкавици Отговорете с цитат
igurbev написа:
ПАВЕЛ написа:
Молбата ми е да дадете конкретни предложения за зимни ръкавици с пет пръста ...

Например тези. Аз съм с такива и съм доволен, но общо взето за ръкавици с 5 пръста, при хубав леден вятър и ако не се движиш, забрави да ти е топло.


Благодаря за съветите Smile . Може би трябваше да поясня, че ми трябват ръкавици , които да предлагат някакъв комфорт при работа с щеки или пикел - затова се спрях на такива с пет пръста. За първа година ползвам щеки и както споменах , варианта с вълнените и работническите ръкавици удари греда при първия по сериозен тест на билото Confused

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=KDPW_g2AhAU
Пет Дек 30, 2011 12:10 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
kibik написа:
Ползвам скиорски ръкавици в много студено време. През останалото с тънки поларени. Имам и плетени без пръсти, зависи колко ми е топло.

Зимата задължително се движа с 2 чифта ръкавици.

Само?!?! За Старопланинско?!?!
Аз съм с три чифта зимата горе:
1. Поларени с уиндстопър,
2. Скиорски с GoreTex и
3. Тип лапи - двуслойни - отдолу тези, отгоре мембранни лапи 10000.

Номера е в момента, в който започнат да ти се запотяват ръцете от прегряване веднага да минаваш на по-долен "клас" ръкавица или ги сваляш. Иво да каже Very Happy

Обаче се убедих, че си зависи СТРОГО от човека - степента на потоотделяне по дланите, топлообмен и оросяване на крайниците, устойчивост на студ и т.н.

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Вто Яну 03, 2012 11:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
satzata



Регистриран на: 29 Окт 2009
Мнения: 256
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Тези дали ще вършат работа при студ и вятър? http://www.alpibg.com/products.php?1746&osCsid=ce530f9fefb988e89cba7bc0e2729f36

Ристо, може ли да споменеш марките и моделите на поларените и на скиорските ти ръкавици, ако не е проблем?
Съб Яну 07, 2012 11:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
satzata написа:
...
Ристо, може ли да споменеш марките и моделите на поларените и на скиорските ти ръкавици, ако не е проблем?

Поларените.
Скиорските са на Dynastar, ама са на 8 години. Гледам фирмата са спрели да произвеждат ръкавици. Но така или иначе качествени скиорски ръкавици в Бг много.
Читави поларени ръкавици продават в байкърските магазини - моите ги взех от байкцентъра. Ето ти едни добри.

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Съб Яну 07, 2012 11:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov