ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Имам една мечта ...
Иди на страница Предишна  1, 2
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Имам една мечта ...
Автор Съобщение
ПАВЕЛ



Регистриран на: 28 Окт 2011
Мнения: 597

Мнение Отговорете с цитат
Ристо Туристо написа:
на Bars нещата са перфе за цената си.


+ 1 ! Имам два комплекта(дебело и тънко) термобельо, и си работи перфектно ! А от балаклавата не чакайте ветрозащита Laughing - трябва си помощта на качулката на якето, иначе не става Wink !

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=KDPW_g2AhAU
Вто Яну 03, 2012 11:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
ПАВЕЛ написа:
Ристо Туристо написа:
на Bars нещата са перфе за цената си.


+ 1 ! Имам два комплекта(дебело и тънко) термобельо, и си работи перфектно ! А от балаклавата не чакайте ветрозащита Laughing - трябва си помощта на качулката на якето, иначе не става Wink !

Off Topic
Уиндстопъра на тяхната балаклава е само на муцуната и на челото Wink

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Сря Яну 04, 2012 12:01 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ПАВЕЛ



Регистриран на: 28 Окт 2011
Мнения: 597

Мнение Отговорете с цитат
Знам Smile

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=KDPW_g2AhAU
Сря Яну 04, 2012 12:05 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ivo@home



Регистриран на: 05 Ное 2011
Мнения: 114

Мнение Отговорете с цитат
joropc написа:

Да не звуча заядливо.....


Very Happy Very Happy Very Happy Не, въобще не го приемам като заяждане.Нали затова е този форум,всеки да си каже мнението.
3 пъти прочетох всички мнения по темата и не спирам да се смея Very Happy Работата изби на "Де го чукаш, де се пука" Laughing
Не знам как така решихте, че всички планински спасители носят раници Ташев? И къде го прочетохте? Ташев съм го дал като пример за качествена и сравнително евтина екипировка, произведена в България. А раниците са за едно малко дружество , в което членувам.Някои от членовете са планински спасители, представете си! Laughing Не са на държавна заплата или издръжка.

@igurbev
Прегледах си мненията до момента (те не са много) и никъде не видях да съм убеждавал теб или когото и да било , че НЕ ти/ви трябва ГПС. Surprised
Споменал съм алтернативи като друга фирма производител на ГПС и възможността да се използва телефон.ГПС е технология , а Гармин е просто една от фирмите Wink
Сря Яну 04, 2012 1:41 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
torah написа:
Kpacu написа:
Така е, при средна заплата от 2000 евра, 150 евро за раница са джобни пари.


Както казах по-нагоре едва ли спасителите сами си избират и купуват екипировката. Всичко е бизнес, а каква по-голяма реклама от това стоката ти да се ползва от псс.

Да, това е важен момент! Особено там, където играят големите пари(да речем в спорта), носят каквото им се даде от спонсорите. Най-рекламираното и популярно хич не е задължително да е най-добро. Марката си продава, примери много.
Преди няколко години много си харесвах едни самобръсначки и само тях търсех и купувах, но ги намирах все по-трудно. Казват ми: няма. Имаме само Жилет.
- Ама аз искам...- Ами няма. Имаме Жилет. - Ами как няма, и те са марка в бранша? - Ами не внасят, имаме Жилет...

Иначе и аз вярвам, че в България могат да се произвеждат прилични неща, конкурентни поне на вътрешния пазар, обаче тук по правило вече само се продава и препродава.

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Чет Яну 05, 2012 1:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
В един комерсиален свят, трудно се намират некомерсиални хора. 90% от хората робуват на марки в някоя сфера. Но има много български неща, които не отстъпват по качество на световните марки. При мен каквото се произвежда в родината и е качествено, аз го имам.
- раница - Бг
- панталон- Бг
- таборка- Бг
- термо- Бг
- уаинтстопер- Бг - Другото не се прави, е има, но е или безбожно скъпо. Като спалните чували. Или е некачествено. Не е нужно да имам най-доброто. Няма нито да цепя секунди, нито да катеря осемхилядници.
Цена, качество и условия на употреба-идеални. При домакинските уреди е същото положение.
А защо няма производство, ми търговийка се прави много по лесно.
Чет Яну 05, 2012 6:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
torah



Регистриран на: 30 Авг 2011
Мнения: 336

Мнение Отговорете с цитат
didogen написа:
В един комерсиален свят, трудно се намират некомерсиални хора. 90% от хората робуват на марки в някоя сфера. Но има много български неща, които не отстъпват по качество на световните марки. При мен каквото се произвежда в родината и е качествено, аз го имам.
- раница - Бг
- панталон- Бг
- таборка- Бг
- термо- Бг
- уаинтстопер- Бг - Другото не се прави, е има, но е или безбожно скъпо. Като спалните чували. Или е некачествено. Не е нужно да имам най-доброто. Няма нито да цепя секунди, нито да катеря осемхилядници.
Цена, качество и условия на употреба-идеални. При домакинските уреди е същото положение.
А защо няма производство, ми търговийка се прави много по лесно.


Напротив, света е пълен със свръхпроизводство. Търговията е по-сложната част от нещата.
Чет Яну 05, 2012 7:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
Торах, говоря за България. И начина тя да има някакво развитие. Но това е дълга тема и няма да излагам моето виждане на нещата. Най-малко защото не е точно по темата.
ха, както си го описал, така го написах и стана. (Ник-а имам предвид)
Таборка е сноуборда, и за моите цели превъзхожда всички светила на пазара. Very Happy
Чет Яну 05, 2012 8:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ivo@home



Регистриран на: 05 Ное 2011
Мнения: 114

Мнение Отговорете с цитат
didogen написа:
Торах, говоря за България. И начина тя да има някакво развитие. Но това е дълга тема и няма да излагам моето виждане на нещата. Най-малко защото не е точно по темата.


Много си е по темата даже - точно такава една дискусия си представях.Но настана едно велико оливане (поредното). Нейсе ... най-добре Ристо да удари ключа, май...
Чет Яну 05, 2012 10:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
А стига с тоя ключ и Ристо, бе - не ме понижавайте до св.Петър Tooth
Твоя си е темата - дефинирай си в първия пост за какво е тя.
Croc

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Чет Яну 05, 2012 11:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Balkandjiq



Регистриран на: 19 Ное 2009
Мнения: 582

Мнение Отговорете с цитат
//offtopic
didogen написа:
А защо няма производство, ми търговийка се прави много по лесно.

Това не е проблем.Така да си се замислял защо два народа като евреите и арменците примерно не се занимават по цял ден с копане на картоф и леене на чугун пък имат пари!?
Има една групичка от държави,които се оформят като "работилницата на света"-Далечния Изток-Китай,Сингапур,Ю.Корея,Тайван,Индия,Индонезия и Малайзия плюс Бразилия.
Ние техните цени няма как да ги бием пък било то и с транспорта от другия край на света до тук-щото там работят за една купичка ориз(само южнокорейците не работят за купата с ориз,ама там е още по-друга бира и някой друг пак се налага да им върши черната работа за купичка ориз). Не ни и трябва да ги бием като цени.Една държава спокойно може да се издържа прекрасно и въобще без производство,ако сектора на услугите върви с пълна пара.
Проблема тук е че бизнес допреди 20години тук нямаше,после се появи отведнъж-една шепа хора благодарение на червени,сини и т.н. куфарчета за една нощ станаха крупни бизнесмени.А тия които се опитват да правят некакъв бизнес със собствени сили и средства държавата ги стиска яко за гушата...

_________________
Планини има много,но Балкана е само един!

http://hubavetz.com/
Пет Яну 06, 2012 8:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Да, за да не мажем тази тема, може да се пусне нова за добрите неща, произведени в България. Възпира ме само това, че станаха много "залепени" теми в раздела "Екипировка...", ако пък не е лепната ще потъне и няма да е от полза. Rolling Eyes
Виждал съм често по разни руски форуми такива теми, независимо от тематиката на форума. Явно при тях е обичайна практика да се пише за родното.

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Съб Яну 07, 2012 11:25 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Това е страхотна идея - действай.
От мене Bars и Milo
Croc

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Съб Яну 07, 2012 11:44 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
http://planina.e-psylon.net/viewtopic.php?t=3659&highlight=

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Пон Яну 09, 2012 2:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
albena :-)



Регистриран на: 16 Яну 2009
Мнения: 700

Мнение Отговорете с цитат
супер, тема за БГ продукти ме радва Smile

предколедно на познати от друга страна им трябваше екипировка, на предложението ни да им дадем адресите да идат и да си купят ни отказаха с аргумента, че предпочитат да пазаруват от собствената си страна, по възможност родни продукти
Пон Яну 09, 2012 2:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov