ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
За кирилицата във форума

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Предишната тема
Следващата тема
За кирилицата във форума
Автор Съобщение
asenr



Регистриран на: 10 Яну 2008
Мнения: 87
Местожителство: София

Мнение Re: obuvkite v momenta Отговорете с цитат
mrdobrev написа:
Vij Trezeta Altitude v Namaste ili modelite na Raichle v ekipirovka.com naprimer 60-degree - 200 leva!!!

Спиди, ако преведеш и това - те признавам :)))

_________________
Може да съм прасе, ама ми отива...
Съб Юни 28, 2008 5:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
То не че не мога, но мисля трябва да се вземат някакви по-други мерки с тази латиница. Струва ми се, че идващата седмица администраторите и модераторите трябва да обсъдят въпроса и да предложат решение чрез анкета сред пишещите тук, или на своя глава да решат проблема.

Явно правилата на форума, които са има няма 5 реда все по-често се пренебрегват и проблемът се задълбочава.

_________________
Пирин - географски и етимологичен речник
Пирин - пътеводител

Последната промяна е направена от Speedy на Нед Юни 29, 2008 8:16 am; мнението е било променяно общо 1 път
Съб Юни 28, 2008 8:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
asenr



Регистриран на: 10 Яну 2008
Мнения: 87
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Подкрепям! Аз пиша на кирилица не заради правилата, а от уважение към четящите. А това горе все още ми е трудно да го разчета на 100%.

_________________
Може да съм прасе, ама ми отива...
Съб Юни 28, 2008 10:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
asenr написа:
Подкрепям! Аз пиша на кирилица не заради правилата, а от уважение към четящите. А това горе все още ми е трудно да го разчета на 100%.


Така е! Аз лично няма да чета и да отговарям на текстове, написани на шльокавица и неграмотно написани такива! Мога само да им правя забележка!
Нед Юни 29, 2008 10:32 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Jores



Регистриран на: 23 Юли 2007
Мнения: 42

Мнение Отговорете с цитат
Проблема може да се реши доста елегантно. За пример в dir.bg има web базирана смяна на клавиатурата. На някои други сайтове има автоматичен преводач. Незнам обаче дали има нещо подобно като plugin-и за phpBB-то. Иначе просто трябва да се понапише това-онова.
От друга страна в последно време явно има контингент от потребители, четящи форума, които не са българо-говорящи. В случея с Fulvio, някой му превежда, или той сам в google translate. Така че според мен не върви да се изключи посането на латиница, стига то да не е на шльокавица разбира се. Предполагам постове на английски на никой няма да му направи впечатление за нещо нередно - стига да разбира езика ще си ги чете и отговаря. Тук може да се добави някаква нотификационна икона на тема, която съдържа постове на други езици.
Това са само предложения разбира се Wink
Аз по цял ден (или по-точно през работната му част) пиша на PHP, така че ако искате помощ за нещо пуснете едно лично съобщение или ми пишете на goro@iservice.bg
Пон Юни 30, 2008 1:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
За това, дали може да се вгради Кредор в този форум, админите ще кажат. От опита ми с други форуми обаче мога да кажа, че това хич не е достатъчно. За да се ползва трябва ЖЕЛАНИЕ! Точно това е проблема! Не става дума за чужденци и хора пишешти на чужд език и незнаещи български. Става дума за базирани в България потребители, които смятат за първа радост в живота си да пишат максимално неграмотно и нечетливо. Както е казано - о времена, о нрави... Не, не, не!
Вто Юли 01, 2008 10:04 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
asenr



Регистриран на: 10 Яну 2008
Мнения: 87
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Който иска - намира начин, който не иска - намира оправдание.

_________________
Може да съм прасе, ама ми отива...
Нед Юли 06, 2008 10:06 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
natam-nasam



Регистриран на: 06 Авг 2007
Мнения: 209

Мнение Отговорете с цитат
Цитат:
Jores: Проблема може да се реши доста елегантно. За пример в dir.bg има web базирана смяна на клавиатурата

В същото това дир.бг, което е дадено тук за пример, продължава да се пише на маймуница и положението там е много по-зле, отколкото в този форум. Така че не вярвам да се реши проблемът чрез програмиране и без постоянната намеса на модераторите. Смятам, че "маймунските мнения" трябва просто да се трият и да се уведомяват учтиво авторите им защо е било изтрито мнението. Ако са нормални хора, ще го разберат. Има някои изключения, които бяха посочени от Jores, но те са малко.
Това е може би единственият свестен планинарски форум, който остана и много се надявам неговата съдба да е различна от всички останали.
Пон Юли 07, 2008 4:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Jores



Регистриран на: 23 Юли 2007
Мнения: 42

Мнение Отговорете с цитат
Това, което дадох за пример с dir.bg е просто средство, с което ако нямаш възможност да пишеш на кирилица, да го направиш. Но разбира се ако не го искаш не става само в това. Тоест всичко е въпрос на желание и добра воля. А ако такава няма - се намесват модераторите Twisted Evil .
Пон Юли 07, 2008 4:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Jores



Регистриран на: 23 Юли 2007
Мнения: 42

Мнение Отговорете с цитат
Off Topic
Цитат:
...
Това е може би единственият свестен планинарски форум, който остана и много се надявам неговата съдба да е различна от всички останали.

100% !!! Wink
Пон Юли 07, 2008 4:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
natam-nasam



Регистриран на: 06 Авг 2007
Мнения: 209

Мнение Отговорете с цитат
Цитат:
Това, което дадох за пример с dir.bg е просто средство, с което ако нямаш възможност да пишеш на кирилица, да го направиш. Но разбира се ако не го искаш не става само в това. Тоест всичко е въпрос на желание и добра воля. А ако такава няма - се намесват модераторите


Не, че не го искам, добро допълнение би било за тези, които са в чужбина и на чужд компютър. Само казвам, че няма да спре маймуницата.
Пон Юли 07, 2008 5:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov