ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Проходимост до някои хижи ...

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Предишната тема
Следващата тема
Проходимост до някои хижи ...
Автор Съобщение
lz1gjd



Регистриран на: 30 Мар 2011
Мнения: 98

Мнение Проходимост до някои хижи ... Отговорете с цитат
Здравейте,
предвид снеговалежите от последните дни бих искал да попитам как е проходимостта ПЕШ до следните хижи :

Добрила
Дерменка
Химик

Трябва да се има в предвид че не разполагам със снегоходки, котки, и качествени зимни обувки, най-доброто с което разполагам са едни нови трисезонни обувки които ги тествах няколко часа по утъпкан сняг и доста влизане в преспите и нямаха проблем.

Благодаря.

П.С. Разбира се малък е шанса някой от тук четящите последните няколко дена да се е качвал до тези хижи. Идеята ми е че искам да посетя някоя приятна хижичка този уикенд и понеже отново ще ходя сам и в тия условия бих искал да избера по-безопасния вариант. Ако някой има идея за някоя друга която да е лесно достъпна - в смисъл да няма опасни участъци може да сподели. Друга която се сещам е хижа Тъжа като се качвам от село Тъжа по пътя от селото.
Вто Яну 10, 2012 11:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ПАВЕЛ



Регистриран на: 28 Окт 2011
Мнения: 597

Мнение Отговорете с цитат
До Добрила, ако работи лифта от Сопот едва ли ще имаш проблем- това е най-лесния вариант от посочените. За Дерменка и Химик нямам представа, но хижа Тъжа сега ми се струва доста тежък( точната дума е ОПАСЕН) вариант ако нямаш подходяща зимна екипировка !!

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=KDPW_g2AhAU
Сря Яну 11, 2012 12:19 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
lz1gjd



Регистриран на: 30 Мар 2011
Мнения: 98

Мнение Отговорете с цитат
Да и на мен ми се струва доста удачен вариант, при положение че знам маршрута.

Хижа Химик се намира на 30мин от Предела (Прохода на Републиката) и също ми се струва по-лесно достъпна но пък е по-ниска - около 800м срещу 1800м.

Може предложения и за други отговарящи на изискванията ми ...
Сря Яну 11, 2012 12:59 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
joropc



Регистриран на: 25 Яну 2011
Мнения: 649

Мнение Отговорете с цитат
За местата, за които питаш нямам информация, но в района на Ботев нещата са много сериозни.В събота тръгнахме от хижа Плевен нагоре с панти и се затъваше до над коляно със ски на крака.След известна борба се отказахме и се прибрахме в базата на ПСС и започнахме да "бедстваме".Very Happy Снежната покривка е над 120см.От лифта в Сопот(ако работи) до Добрила ще идеш без проблем(както казва Павел), но ако не си екипиран забрави за опити към връх Амбарица или Дерменка!Мястото където почти винаги има сняг през късна пролет е именно отсечката между Добрила и Дерменка-там се събират най-големите преспи.Става въпрос за Чамлъка(това е преди вр.Гердека, посока Добрила-Дерменка).И понеже съм абсолютно сигурен, че и с Тъжа е същата ситуация, моето мнение е да изчакате..... Croc
Сря Яну 11, 2012 3:10 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
lz1gjd



Регистриран на: 30 Мар 2011
Мнения: 98

Мнение Отговорете с цитат
"И понеже съм абсолютно сигурен, че и с Тъжа е същата ситуация, моето мнение е да изчакате..... "

Ами аз ходя сам из планината, така че единствения по-безопасен вариант ми се струва Добрила с лифта от Сопот ( ако работи ) и после пеш, от междинната до горната лифтена станция само ми е под въпрос нататак доколкото си спомням е почти равно.
Сря Яну 11, 2012 7:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov