ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Избор на гети.
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Избор на гети.
Автор Съобщение
torah



Регистриран на: 30 Авг 2011
Мнения: 336

Мнение Отговорете с цитат
Ристо Туристо написа:
...
А нима си заслужава да купуваш 2 чифта гети, като може с едни високи целогодишно? Rolling Eyes
А тези от линка не са моите. Моите са тези - Alpinus Hydrotex XTR - и тежат точно 280гр.


Явно кой както е свикнал.
Вто Яну 10, 2012 11:09 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ПАВЕЛ



Регистриран на: 28 Окт 2011
Мнения: 597

Мнение Отговорете с цитат
Моите са тези Arrow http://www.ebay.co.uk/itm/Trekmates-Cairngorm-GORE-TEX-walking-gaiters-L-XL-/250888918075?pt=UK_Sporting_Goods_Sports_Clothing_LE&hash=item3a6a25143b

В долната си част(около ластика )от вътрешната страна имат някакво подобно на гумирано покритие, върху което се образува малко конденз, но не е болка за умирачка. То при топло време едва ли може да се избегне запарването от гетите, не и при мен Laughing ......Повече ме притеснява факта, че покритието почна да се напуква - китайска му работа.......

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=KDPW_g2AhAU
Вто Яну 10, 2012 11:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
torah



Регистриран на: 30 Авг 2011
Мнения: 336

Мнение Отговорете с цитат
Лятото та до късна есен предпочитам къси панталони та затова когато се наложи имам едни леки летни гети.
Вто Яну 10, 2012 11:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
albena :-)



Регистриран на: 16 Яну 2009
Мнения: 700

Мнение Отговорете с цитат
ПАВЕЛ написа:
Ристо Туристо написа:
:
Питай Албена скоро по Витоша преди снеговете без гети как беше.


Питахме я Laughing ......Христо, какво имаше предвид за ластика в средата на гетите ?


имаше сняг, на места до кръста затъвахме с колегата от форума ....
без гети беше неприятно

гети и котки в комбинация - едните ми гети са целите нарязани от котки, та като очаквам да слагам котки новите гети са в раницата, а на краката ми са старите
Сря Яну 11, 2012 9:07 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
joropc



Регистриран на: 25 Яну 2011
Мнения: 649

Мнение Отговорете с цитат
Аз също препоръчвам гети с мембрана.Препоръчван също да са Alpine Fit, демек да са лепнали по краката.По този начин се елиминира част от ударите/застъпването от котки.И знам, че пак ще ме обвините, че "рекламирам" много скъпи неща, но мисля, че най-доброто, което може да се купи в момента от България е това:
http://www.ekipirovka.com/index.php?p=8&pid=1200
...страхотно проветрение/дишане) - не ми се е случвало, когато сваля гетата да ми е влажен панталонът.Вътрешната част е изключително подсилена и просто няма шанс да я скъсаш с котките, дори и да я настъпиш зверски.Не се свличат, а стоят като ботуш заради кройката.На краката стоят така:



аз съм тоА с жълтите обувки. Very Happy Пичът зад мен е с такива:
http://www.stenata.com/obuvki/chorapi-i-geti/produkti/snowline-gaiter
и те вършат страхотна работа!
Опс, сега гледам, че от Екипировка пак са свършили гетите BD..
Забравих да допълня, че гетите, които са Alpine Fit се купуват САМО с мерене в магазина с подходящата обувка, панталон и термобельо.Моят прасец не е голям, но "М" са ми малки и се наложи да си купя "L"
Сря Яну 11, 2012 3:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
TheGrave



Регистриран на: 09 Дек 2008
Мнения: 92

Мнение Отговорете с цитат
Да похваля и аз BD за дишаемостта. Две-три години ходя с такива, просто усещаш нон-стоп вентилацията вътре. Мокър панталон досега не съм виждал след употребата им. Уви, ниски са ми и се изпокъсаха в шипки и къпини вече та трябва да взимам нови (моят модел не е като на колегата).
Вто Окт 22, 2013 10:35 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
rosen_talov



Регистриран на: 12 Ное 2007
Мнения: 235

Мнение Отговорете с цитат
Докато бяха на промоция си купих http://www.adventuresport-bg.com/products.php?Geti_2218_Trekking_Gaiter и за другия турист вкъщи http://www.adventuresport-bg.com/products.php?Geti_2216_HIKING_GAITER_L
Нед Апр 27, 2014 6:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
Hristoa76



Регистриран на: 24 Окт 2014
Мнения: 112

Мнение Отговорете с цитат
Странно,Гелерт я водят евтина марка,а виж,има и доволни от тях..!А някой да ми подскаже с мойте мога ли да нося гети?Въобще,от къде и какви да си купя,щото досега не съм носил такива екстри?
Вто Дек 01, 2015 10:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
t.hristov



Регистриран на: 23 Юни 2010
Мнения: 1057

Мнение Отговорете с цитат
Лично аз от три години ползвам модела Ташев Трек и съм доволен.

http://www.tashev.bg/shop/product_list.php?idcategories=12
Вто Дек 01, 2015 10:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Hristoa76



Регистриран на: 24 Окт 2014
Мнения: 112

Мнение Отговорете с цитат
Е,те пък са само червени..Smile .Очевидно,на равна подметка не може да се ползуват?
Вто Дек 01, 2015 11:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
t.hristov



Регистриран на: 23 Юни 2010
Мнения: 1057

Мнение Отговорете с цитат
Няма проблеми с подметките. В предната си част всяка гета има малка метална кука която се закача за връзките на обувките.
Сря Дек 02, 2015 9:03 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mircho



Регистриран на: 05 Мар 2011
Мнения: 315

Мнение Отговорете с цитат
Горетекс и тем подобни мембрани не работят в судени условия тоест когато парава замръзва а това е формата под която влагата излиза през мембраната няма начин как да излезе през гетите. Поради тази причина не е рентабилно да се дават пари за гети с мембрана. Гетите с платнена лента за под обувките както са на Ташев не стават или поне не с тази лента причината е че набират сняг ако се намокрят и непрекъснатао ходиш на кокили или риташ в земята да падне снега. Гумена лента като кайшка на цървули или нещо подобно което може да замени тази лента е много по-добре. Гети на Gelert ползвам от 4 години и само лентите под обувката съм сменил с тези на Ташев. Доволен съм като цяло от тях. За лятото ползвам гети на Rab за планинско бягане, влажно време Gelert а за сняг Deuter Montana. Като цяло с едни гети не става трябват си два или три модела тъй като лятото с високи гети аконе газиш висоак трева няма смисъл само се овлажняват панталоните. Някой ако знае гумена лента с плат в нея за да се ползва за лента на гети може да сподели знания .
Пон Дек 07, 2015 7:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1693
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Мирчо има марки и модели които не са с лента отдолу под обувката, а с метално тънко въженце, мисля, че не набират сняг и е доста по-износоустойчиво от лената.Но не помня кои са марките ..........това лесно може да се провери с чичко Гугъла.
Вто Дек 08, 2015 10:39 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mircho



Регистриран на: 05 Мар 2011
Мнения: 315

Мнение Отговорете с цитат
Знам ги тези гети но не ми допадат заради трисезонните ми обувки който вече сдават фира норт фейс като маратонки са с мрежа и горетекс. Все имам чувството че ще ги изпокъсат, тези гети дето съм ги виждал поне де.
Вто Дек 08, 2015 3:54 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1693
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
ААААААА НЕВЯРВАМ ДА ГИ СКЪСАТ.Пък и нали вече ти дават фира обувките пробвай с металното въженце тъкмо няма да е много яд за чепиците Very Happy
Вто Дек 08, 2015 3:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Страница 3 от 5

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov