ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Помогнете за избор на екипировка за туризъм
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Помогнете за избор на екипировка за туризъм
Автор Съобщение
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
Да ти кажа, че за термобельото и щеките хич не са прави!
Съб Яну 14, 2012 12:28 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
mlqko s oriz написа:
Днес нещата не минаха така както ги бях запланувал.
Подробности
Та от цялата дандания днес не купих нищо от София Confused .
Поздрави на всички, и винаги следва продължение Arrow

Цялата дандания, за нищо, само реклама.

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Съб Яну 14, 2012 1:14 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ПАВЕЛ



Регистриран на: 28 Окт 2011
Мнения: 597

Мнение Отговорете с цитат
За туристическите обувки - най важното е да са ти максимално удобни - останалото е свързано с финикийците........
За щеките - и на мен преди ми изглеждаха като някаква измишльотина от WS Teleshop Lam .....Нищо подобно , щеките са благинка, която след като опита веднъж човек, трудно се отказва от нея ! Единственият аргумент , който съм чувал от хора неползващи щеки, е че така се натоварвала горната част на тялото. Но нали това е идеята , да се включат повече мускулни групи , а не само на краката . Да не говорим за ставите ! За хората които се колебаят предлагам много добър метод , чрез който да направят своя избор -да направят два пъти двудневен летен преход от Карлово до връх Ботев и обратно по зимната маркировка .Един път без щеки, следващият път със......Нищо екстремно като терен , само хубава денивелация....

За термобельото - писано е толкова много по въпроса........

p.s. нали знаеш, че най-добрият приятел на човека след кучето е бебешката пудра Laughing

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=KDPW_g2AhAU
Съб Яну 14, 2012 12:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Прави са сливенските туристи с богат опит.
Нищо не му трябва. Освен обувки на първо време.
Човека ще обикаля около Сливен.
Като навлезе в горския пояс ще си отреже една тояжка.
Като заслиза още една.
Нито термобельо му трябва нито гети.
Те едно време туристите с гащи са ходили Rolling Eyes
Още от сега колегата да си вземе това докато още не му се е вдигнала цената. Очаквам в скоро време търсенето му да нарасне от туристите с богат опит от Сливен и съответно цената да скочи. Smile
Безаварийни разходки в планината от мен.
Croc

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Съб Яну 14, 2012 12:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ПАВЕЛ



Регистриран на: 28 Окт 2011
Мнения: 597

Мнение Отговорете с цитат
Цитат:
ПАВЕЛ написа:


p.s. нали знаеш, че най-добрият приятел на човека след кучето е бебешката пудра Laughing
Бебетата едва ли са съгласни да ги овалват в пудра, ама като не могат да говорят как да се оплачат. Very Happy
Все пак проветрението на тези атрибути е особено важно, така че памучното и задържащо потта и влага бельо е противопоказно.


Няма как да не се съглася с това Laughing ! Няколко думи за бебешката пудра "Мечо "Laughing - купих си я малко на майтап това лято( бях прочел някъде за това ....). Ами мно-ооооо-го полезен продукт, но не вярвам да предпазва от мечки Razz

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=KDPW_g2AhAU
Съб Яну 14, 2012 1:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
mircho



Регистриран на: 05 Мар 2011
Мнения: 315

Мнение Отговорете с цитат
Щеки си купи пич. и по интернет да поръчаш пак си на кяр. Аз ползвам щеки от 1 година а ходя по балкана от 16години и чак сега видях разликата и повече без щеки не. Обувки ами купи си outdoor маратонки на адидас или найк. Има ги за по 100лв. в спортдепото или в някой мол за намалени цени. Тук ще ме оплюват може би за това но не се плаши за глезените те заякват с времето а и е леко на краката. Само гледай да са с дебели чорапи еди шушони ще ти свършат перфектна работа. Сложи от горе едни гети малка раница с вода и храна и 20 км. гарантирано са твой. Варди само топките че като се изпотиш и ще ходиш разкрачен цял ден. За термобельото пак не се замисляй него може и да си го купиш на тънки цени от месния пазар. Купи си един вълнен потник ~3-4лв. и си го носи него. Преди като се изпотех свалях памучния потник да го издуха вятъра и слънцето на някой клон за 10-15мин. и пак продължавах че иначе гърба ми беше на лед. Сега с вълнения потник само спирам взимам въздух и продължавам да вървя че макар и мокър пак ми е топло.
Съб Яну 14, 2012 6:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
_dmp_



Регистриран на: 28 Яну 2009
Мнения: 64

Мнение Отговорете с цитат
Аз съм...кух, да речем! Осем страници четох, и така и не разбрах защо този човек се хвърля на зимна екипировка при положение, че долу-горе хал хабер си няма и от лятна планина!?
Явно съм хейтър(много модерна думичка апропо)!
Съб Яну 14, 2012 7:10 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
_dmp_



Регистриран на: 28 Яну 2009
Мнения: 64

Мнение Отговорете с цитат
Абсолютно! Когато си прав и гъзовете като мен мълчат!

Но като цяло не е подходящо(според мен) да се дават съвети за зимна екипировка на хора, които си нямат понятие от лятна. Малко е подвеждащо! И опасно!

РПТ-Определено има какво да се научи от темата!
Съб Яну 14, 2012 7:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mircho



Регистриран на: 05 Мар 2011
Мнения: 315

Мнение Отговорете с цитат
Ами да уточня тогава вълнения потник е за студеното време. Лятото тениска с къс ръкав и ветровка ако е хубаво времето. Обикновено съм с тен така че от слънцето не се плаша много но си нося някаква дреха с дълъг ръкав както и шапка с широка периферия че веднъж така ми изгоряха ушите че след 2 дена като се усетих от какво е било щях да се гръмна. Мислех че на работата съм се изгорил и там стават такива неща. То като по млад бях с дълга коса и не ми е правило впечатление но вече косато оредя и без шапка не излизам.
Който и турист да е и начинаещ и стар да спазва следното правило:
Лятоска с аба (дреха) зимата с храна в балкана!!!
ножка и запалка се носят задължително.
Аз съм практикувам еднодневен туризъм и ползвам три сезонно със следната екипировка:
30л раница сега ташев съмит а 12 години бях с един 30 литров модел на Салева.77лв ташев салевата я купих за 60и няколко лева
Обувки какви намеря но с туристическите се родих както и с маратонки за планина с гети перфектна комбинация. 197лв Норт фаце на промоция маратонките се скъсаха
Фотоапарат Канон 30Д с мноого тежка сигма 24-70/2,8 2400+890лв=3290лв
ветровка 5лв втора употреба
дъждобран сега на Ташев с място за раницата преди един за колело но е 500 грама 49лв
1 до 1.5 литра вода или по-малко зависи от сезона и в коя посока съм зимата с шише на Налгене държи водата топла ~ 4-5часа. 26лв. налгене и 22лв лятното шише сгъваемо.
храна сандвич от дома или консерва с комат хляб или кутия с манджа. 3 лв кутията някъде струва
челник на Принецон тек модел Фуел и се прибирам когато искам 40лв
сгъваем нож и запалка -16лв.
щеки зайо клип 70лв
гети на Gelert 27лв
общо сума 530лв без фотото че там има и други неща.
В последно време съм станал манекен но ми е по-удобно.
Разликата межу сега и преди няколко години е:
Не падам толкова често (грайфер на обувките и щеки)
прибирам се по тъмно (челник)
ходя по-малко (коляно) преди правех до около 25км може и повече за деня да се съберат
не ме прежилват раменете (раницата на ташев е с по-широки презрамки и е здрав кръстния колан)
пия топла или хладка вода докато се изкачвам после пия по малко (Nalgene wide mount но е тежко близо 200грама)
Не си свалям обувките от краката да ги чистя от семена, трева и шума (гетите са за тази работа)
Очила не ползвам боли ме глава от тях а шапка с широка периферия лятото и не ми гори врата и ушите.
Купих си тениски да стоя на студено лятото SmileSmile не съм ги провал още.

Мисля че се изчерпах кое за какво и какъв е резултата от употребата му. Който иска да е турист за начало му стига това и само това да ходи навънка, поле планина или където живее!
После като види кое как и дали ще му хареса едно по едно да започва да си купува.
1,раница и обувки после е всичко останало.
Съб Яну 14, 2012 8:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
mircho написа:
Ами да уточня тогава вълнения потник е за студеното време. Лятото тениска с къс ръкав и ветровка ако е хубаво времето. Обикновено съм с тен така че от слънцето не се плаша много но си нося някаква дреха с дълъг ръкав както и шапка с широка периферия че веднъж така ми изгоряха ушите че след 2 дена като се усетих от какво е било щях да се гръмна. Мислех че на работата съм се изгорил и там стават такива неща. То като по млад бях с дълга коса и не ми е правило впечатление но вече косато оредя и без шапка не излизам.
Който и турист да е и начинаещ и стар да спазва следното правило:
Лятоска с аба (дреха) зимата с храна в балкана!!!
ножка и запалка се носят задължително.
Аз съм практикувам еднодневен туризъм и ползвам три сезонно със следната екипировка:
30л раница сега ташев съмит а 12 години бях с един 30 литров модел на Салева.77лв ташев салевата я купих за 60и няколко лева
Обувки какви намеря но с туристическите се родих както и с маратонки за планина с гети перфектна комбинация. 197лв Норт фаце на промоция маратонките се скъсаха
Фотоапарат Канон 30Д с мноого тежка сигма 24-70/2,8 2400+890лв=3290лв

Бях се зарекал да не пиша във форума, но тъй като съжалявам начинаещите, реших да се намеся. Може и да ядосам някого, но запомнете начинаещи туристи: Не четете по-надолу горе изложеното, ако не сте милионер, тръгнете на планина с това, което имате. Бил съм винаги така, все още съм жив и здрав. Само не забравяйте, че трябва да се запознаете с планината през лятото, и то под зоркото око на опитен планинар. Бъдете сигурни, ще успеете. С шапка или без, със щеки или без, ще станете планинари. Но ако ще покорите Еверст, послушайте тези, които са тръгнали за там, дори и да не са успели. Пожелавам ви приятни дни в планината , начинаещи.

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Съб Яну 14, 2012 10:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mlqko s oriz



Регистриран на: 06 Яну 2012
Мнения: 104

Мнение Отговорете с цитат
Да всичко което сте написали е много вярно, явно е че избързах, трябваше да се допитам по отрано и до близките туристи в града.Някой бе споменал още от началото на темата, да не избързвам-но като се поомотае човек, може би тогава донякъде му се намистат нещата в главата.Иначе ми обясниха и за зимата какво ще ми трябва и колко пари естествено ще е всичко.Времето ще покаже, засега няма да вземам стабилни неща за зимата.Ще я карам по полека от към екипировка, а вече времето ще покаже.Със ефтини обувки, разбрах че се продавали и евини термочорапи в града.
Благодарен съм на всички за съветите и мненията, със сигурност са ми послужили.
Живи и здрави и всеки нов, трябва да е наясно, че трябва време за всичко Confused за една седмица е трудно да станат нещата, както бях тръгнал да правя.Ще се радвам да се видя с някой от вас по планините за в бъдеще и да си говорим на дълго и широка за страстта, хобито, живота на планинаря.Ще продължа да чета форума, тук информацията е наистина доста и не е за изпускане.
До нови мнения, поздрави на всички и дано да има някаква полза от темата за четящите, лично за мен имаше такава.

_________________
https://picasaweb.google.com/109958894669559549432
https://picasaweb.google.com/116113121496537184258
https://picasaweb.google.com/105843518265333620416
https://picasaweb.google.com/103463121802304203567
Съб Яну 14, 2012 10:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mircho



Регистриран на: 05 Мар 2011
Мнения: 315

Мнение Отговорете с цитат
meco puh написа:
mircho написа:
Ами да уточня тогава вълнения потник е за студеното време. Лятото тениска с къс ръкав и ветровка ако е хубаво времето. Обикновено съм с тен така че от слънцето не се плаша много но си нося някаква дреха с дълъг ръкав както и шапка с широка периферия че веднъж така ми изгоряха ушите че след 2 дена като се усетих от какво е било щях да се гръмна. Мислех че на работата съм се изгорил и там стават такива неща. То като по млад бях с дълга коса и не ми е правило впечатление но вече косато оредя и без шапка не излизам.
Който и турист да е и начинаещ и стар да спазва следното правило:
Лятоска с аба (дреха) зимата с храна в балкана!!!
ножка и запалка се носят задължително.
Аз съм практикувам еднодневен туризъм и ползвам три сезонно със следната екипировка:
30л раница сега ташев съмит а 12 години бях с един 30 литров модел на Салева.77лв ташев салевата я купих за 60и няколко лева
Обувки какви намеря но с туристическите се родих както и с маратонки за планина с гети перфектна комбинация. 197лв Норт фаце на промоция маратонките се скъсаха
Фотоапарат Канон 30Д с мноого тежка сигма 24-70/2,8 2400+890лв=3290лв

Бях се зарекал да не пиша във форума, но тъй като съжалявам начинаещите, реших да се намеся. Може и да ядосам някого, но запомнете начинаещи туристи: Не четете по-надолу горе изложеното, ако не сте милионер, тръгнете на планина с това, което имате. Бил съм винаги така, все още съм жив и здрав. Само не забравяйте, че трябва да се запознаете с планината през лятото, и то под зоркото око на опитен планинар. Бъдете сигурни, ще успеете. С шапка или без, със щеки или без, ще станете планинари. Но ако ще покорите Еверст, послушайте тези, които са тръгнали за там, дори и да не са успели. Пожелавам ви приятни дни в планината , начинаещи.



Ами мечо пух аз не съм милионер и това е купуване с течение на годините и май не си стигнал до края на поста ето ти самото заключение:
Мисля че се изчерпах кое за какво и какъв е резултата от употребата му. Който иска да е турист за начало му стига това и само това да ходи навънка, поле планина или където живее!
После като види кое как и дали ще му хареса едно по едно да започва да си купува.
1,раница и обувки после е всичко останало.

Съвсем ясно съм обяснил кое за какво съм го писал и какви са плюсовете не казвам че трябва да се купуват то и ловджия да станеш не караш първо курсовете за ловец и да си купиш пушка. Първо те водят взимаш на заем куче си взимаш и лека полека тръгваш към магазина че избор нямаш. Наркоман се става първо като пробваш веднъж дваж и те така. Аз си ходех с домашните дрехи като ученик и една мешка си уших. Но сега като работя не значи ли това че не мога си купя или направя че не всичко купувам?
Първо е желанието и опита после е всичко останало.
Да и тук в туризма както във фотографията важи лафа: Разликата между малкото момче и големия мъж е цената на играчките. За жалост фотографията е колкото искаш да е по-качествена една снимка толкова повече пари се ръсиш за композиция не говорим там си иска и ръка и око.
Съб Яну 14, 2012 11:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Разбрахме ви гледните точки.
Мисля вече се поизчерпахме.

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Съб Яну 14, 2012 11:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6
Страница 6 от 6

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov