ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
За доходите, туристическата екипировка и още нещо
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
За доходите, туристическата екипировка и още нещо
Автор Съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
loudidd написа:
Може да ме нахулите, но ще споделя това, тъй като и аз съм имал дилемата дали да ходя по планините, когато не мога да отделя 200+лв. за качествени туристически обувки.
Давам го като вариант за хората, които искат да катерят по трудните планински терени, а не могат да отделят пари за качествени обувки.
Поздрави! Smile[/url]

Прав си, кой не знае , че основната маса туристи в България са със заплати и пенсии, които не могат да отделят 200+лв. Тук пишат такива, които са със заплати и пенсии 3-6 пъти над средните. А какво да кажат тези с минималните? Да си стоят в къщи, където освен един чернобял телевизор нямат нищо друго. Ееех, да си купят маркови дрешки. Уляхте се!!!

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Пон Дек 26, 2011 12:01 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kibik



Регистриран на: 16 Апр 2008
Мнения: 387

Мнение Отговорете с цитат
meco puh написа:
Ееех, да си купят маркови дрешки. Уляхте се!!!


Бай Мечо,
досега НИКОЙ в този форум не ти е казвал " Купи си това или онова" и да е *марково* или от определен магазин.

Когато търсиш екипировка кажи какво търсиш, за какво ще го ползваш, с какви пари разполагаш и ще получиш адекватни отговори. ГАРАНТИРАМ ти!
Пон Дек 26, 2011 12:15 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
kibik написа:
meco puh написа:
Ееех, да си купят маркови дрешки. Уляхте се!!!


Бай Мечо,
досега НИКОЙ в този форум не ти е казвал " Купи си това или онова" и да е *марково* или от определен магазин.

Когато търсиш екипировка кажи какво търсиш, за какво ще го ползваш, с какви пари разполагаш и ще получиш адекватни отговори. ГАРАНТИРАМ ти!

Много се извинявам, но не се отнася само за мен, аз писах, че това е проблем на основната маса туристи.

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Пон Дек 26, 2011 12:21 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kibik



Регистриран на: 16 Апр 2008
Мнения: 387

Мнение Отговорете с цитат
Прочети пак това, което съм написал с удебеленият шрифт.
Пон Дек 26, 2011 12:31 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
Може и да си прав, но аз не съм убеден

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Пон Дек 26, 2011 12:38 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ROSOMAX



Регистриран на: 30 Дек 2011
Мнения: 4

Мнение Отговорете с цитат
KJUS,ARC,TERYX,BERGANS OF NORWAY,MAMMUT
http://www.outdoorsports24.com/OUTDOOR-WORLDS/ARCTERYX-Store/Mens-Fashion/Hardshells---82_580_583_585.html
Нед Яну 22, 2012 11:45 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Max22



Регистриран на: 22 Мар 2011
Мнения: 43

Мнение Отговорете с цитат
Майко , какви цени Shocked
Нед Яну 22, 2012 3:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
outfaced



Регистриран на: 08 Юли 2010
Мнения: 159

Мнение Отговорете с цитат
Max22 написа:
Майко , какви цени Shocked


баси ... добре де, какво толкова трябва да има и да може едно яке, че да струва 700-1000? ? ... кой плаща за тия неща баси!!!
То верно, че има хора дет не си знаят парите, ама това е просто абсурдно. Все пак това е ЯКЕ ... не е ферари.
Нед Яну 22, 2012 6:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
outfaced написа:

баси ... добре де, какво толкова трябва да има и да може едно яке, че да струва 700-1000? ? ... кой плаща за тия неща баси!!!
То верно, че има хора дет не си знаят парите, ама това е просто абсурдно. Все пак това е ЯКЕ ... не е ферари.

Off Topic
Айде, айде... Rolling Eyes
Това е се едно да питаш "какво толкова трябва да има и да може една рамка, че да струва 4000+лв." /NIKOLAI, Santa Cruz и др. - ти ги знаеш по-добре от мен/ Wink
Ферарита са тия рамки, нали? Laughing
За чудещите се - става на въпрос само за цена на рамката на един маунтийн байк/колело за планина/, съпоставим с класа на Arcteryx, Rab...
Croc

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки

Последната промяна е направена от Ристо Туристо на Нед Яну 22, 2012 8:01 pm; мнението е било променяно общо 2 пъти
Нед Яну 22, 2012 7:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
joropc



Регистриран на: 25 Яну 2011
Мнения: 649

Мнение Отговорете с цитат
outfaced написа:
..баси ... добре де, какво толкова трябва да има и да може едно яке, че да струва 700-1000?....

Ако го ползваш по предназначение - много работи, или казано по друг начин...в дадени ситуации без него е невъзможно. Wink

@Ристо
Хахаха, тъкмо щях да попитам Владо същото... Very Happy
Нед Яну 22, 2012 7:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
albena :-)



Регистриран на: 16 Яну 2009
Мнения: 700

Мнение Отговорете с цитат
Качеството струва пари
с щерката бяхме в един як ветрилник - тя облечена с яке и грейка на Dare2Be /марка на Regata/ аз с GoreTex яке и панталон на Адидас клима нещо си - на нея и беше студ, на мен ми беше добре - не губиш топлината си с хубавите якета/панталони което е важно, щото освен движейки се няма от къде да събереш нова
Пон Яну 23, 2012 12:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
meco puh написа:
Тук пишат такива, които са със заплати и пенсии 3-6 пъти над средните.

Въх, къде се бутам в шамарите? Blink
Дано управляващите не "вадят" статистика от това...

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Пон Яну 23, 2012 4:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
pgg



Регистриран на: 29 Мар 2010
Мнения: 27

Мнение Отговорете с цитат
Тук, нещо се създаде напрежение. В съвременния свят има за всеки му по-нещичко, който иска скъпо, който иска евтино или кой каквото може да си позволи. Ако някой може да си позволи още от първия момент като тръгне по планината да се снабди с хубава екипировка лошо няма не вярвам да му е некомфортно, но както каза Мечо пух (цитирам по памет) "Нека това, че няма върховната екипировка не спира някой да тръгне по планината" макар, че това се отнася най-вече за лятото, зимата мен лично планината ме плаши много, може би защото съм морско чадо Smile. Аз мисля, че в началото е по добре хората да не се хвърлят на скъпата екипировка и да не се вманиачават, ще походят, ще придобият опит и ще разберат какво им липсва и какво трябва да сменят и тогава ще са наясно, какво да си купят според възможностите. Аз лично си накупих в началото най-евтините неща обувки Karrimor за 60 лв, раница пак тяхна за 70 лв. и т.н. След 4-5 летни прехода за по 1 седмица (далечко е планината от Бургас Sad ) и един зимен за 3 дни мисля, че за себе си съм съвсем наясно какво да сменя и какво да търся. Идеята ми е, че да се залита в крайности е безмислено и тъпо. Само скъпи неща - само евтини неща, само изкуствено - само естествени, сигурен съм че и най големите фенове на едни или други неща не могат да бъдат 100% праволинейни Smile. Хубавата екипировка си е нещо прекрасно но струва пари и който не може да си е позволи може да си я замести с по-достъпни неща, това не трябва да му спира мерака по планината, морето, пустинята или каквото и да е, но не трябва и да се отрича прогреса на човечеството и да твърдим, че старото било най-хубаво. Еми дай да перем в реката тогава, а да не ползваме пералня...
Пон Яну 23, 2012 5:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Лахесис



Регистриран на: 15 Яну 2012
Мнения: 237

Мнение Отговорете с цитат
pgg написа:
Тук, нещо се създаде напрежение. В съвременния свят има за всеки му по-нещичко, който иска скъпо, който иска евтино или кой каквото може да си позволи.....

Много добре казано Аз първо походих и видях какво ми трябва, с какво мога да направя компромиси и тогава сериозната екипировка. Човек трябва да знае точно къде ще ходи, какво ще прави и колко е готов да жертва. Екипировката съм си я купувала в продължение на няколко години. Събираш, събираш...и така.
Пон Яну 23, 2012 7:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение И аз да кажа нещо Отговорете с цитат
pgg написа:
Еми дай да перем в реката тогава, а да не ползваме пералня...

Сакън! Само не с перилни препарати! Cool

Малко ще променя тоналността на дискусията. От много години - вече десетилетия - наблюдавам, че по пистите не се прави никакво разделение според цената на екипировката. На лифта се качват и със ски за хиляди евро, и с трийсетгодишни атомици за стотина лева (то комай само аз останах сред вторите, но още ни има Very Happy ). На пистите не съм се сблъскал с надменност - нещо от типа "я карай втрани, бе, сиромах!". В чайната - същото. Всички някак усещат, че пред планината всички сме равни, а социалното неравенство е изтикано на заден план. За да разберете какво имам пред вид, сравнете поведението на пистите с поведението по пътищата: хайде опитайте се, ако карате някакъв очукан москвич - аналога на моите атомици, да се чувствате равен с шофьора на мощен джип. Не ви съветвам - опасно е за живота! Та, думата ми е, че в условия, където управляват природните стихии, а не човешкото себелюбие, атмосферата е съвсем различна. И слава Богу!

А сега малко личен опит. Две лета бях на гости на моя колега в Германия, който е планинар от мащаба на Хималаите и Андите (писал съм за него). Понеже нямаше как да нося в самолета пълен зимен екип, взех си само обувките - старите кожени, дето съм ги и снимал. Дрехите ми даде той. Направи ми впечатление балансът между изкуствени и естествени материи, за които спорим тук. Когато поехме към Монблан, горните дрехи бяха от някакви твърде леки материи, които предпазваха от вятър, но в никакъв случай не бяха от типа на традиционните грейки. Отдолу обаче ми даде качествени вълнени чорапи като на футболистите, топло памучно бельо - да обира потта, тънка вълнена блуза и все от тоя род. Това, че не стигнах до Монблан, си беше моя грешка - уж за да не ми тежат, намалих долните дрехи - всъщност топлите, а тръгнах с горните. Навик от България, където под "полярното" скиорско яке мога и да съм по потник. Е, заради тая грешка щях да пукна от студ, та провалих изкачването, но вече съм се изповядал по тая тема. Та искам да кажа, че умело подбраната екипировка от изкуствени и естествени материи хем е лека, хем топли, хем пък не е и безумно скъпа. Все пак не съм се качвал по Хималаите, де, там е друга работа!
Пон Яну 23, 2012 7:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov