ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Петлите

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Рила Предишната тема
Следващата тема
Петлите
Автор Съобщение
moj



Регистриран на: 14 Юни 2007
Мнения: 2
Местожителство: София

Мнение Петлите Отговорете с цитат
Здравейте...
отдавна се каня да ги мина...
/ карлинга между Орловец и Беззименния на Мальоввица / Very Happy
Някой дали може да ми даде инфо за тях?
или снимки?

_________________
животът е магия....
Чет Юни 14, 2007 12:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Карлинг май не е, водят го скален ръб ако не се лъжа. Ето ти една снимка. Снимано е от процепа между малката и голямата Мальовица, част от панорама, кропнал съм интересуващата те част. Отляво надясно трябва да са Орловец (високия черен чукар), Петлите и Елени връх. Възможно е да бъркам с географията на камънака, но това би трябвало да бъде. Дано Жоро левскаря го огледа, той май е светнат по Рила.

По снимката изглежда като да има седло/преход между Петлите и Елени връх но не знам може ли да се мине оттатък, южно към дерето на Манастирската река. За друго "минаване" - не се сещам де Smile
Чет Юни 14, 2007 2:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
borisssss



Регистриран на: 20 Юни 2007
Мнения: 2

Мнение + Отговорете с цитат
тръгни от БАК подсичаш злия зъб и от там нататък напред - няма как да сбъркаш , но е желателно да имаш добра видимост и сухо време. НЕ СЛИЗАЙ В УЛЕИТЕ МЕЖДУ ПЕТЛИТЕ И ПЕЛИТЕ И ОРЛОВЕЦ, НЕ СЛИЗАЙ НА ЮГ, НЕ КАТЕРИ СТЕНИ НАД 2-3 М. Оставяй си маркери от струпани камъни и ако имаш съмнения връщай се по твоя път.
Чет Юни 21, 2007 12:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
moj



Регистриран на: 14 Юни 2007
Мнения: 2
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
много забрани............... Very Happy
ти минавал ли си по траверса?

_________________
животът е магия....
Чет Юни 21, 2007 12:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
borisssss



Регистриран на: 20 Юни 2007
Мнения: 2

Мнение + Отговорете с цитат
да минавал съм го. за съжаление последния път беше доста отдавна. А за забраните - всъщност са съвети.
Вто Юни 26, 2007 9:03 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vasil111



Регистриран на: 20 Мар 2008
Мнения: 183
Местожителство: велинград

Мнение уаа Отговорете с цитат
оууу, е от тук слезнах пък аз оня ден на 13. юли, от улея между орловец и петела. хич не се гордея с това нещо - не правете това. аз "минах" само с леко окъсана и раздрана раница.
Вто Юли 15, 2008 2:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
pepino_bg



Регистриран на: 24 Юли 2007
Мнения: 197

Мнение Отговорете с цитат
Exclamation Важното е на юг да не слизаш. На север все някакси може да се преживее. Laughing
Вто Юли 15, 2008 2:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
vasil111



Регистриран на: 20 Мар 2008
Мнения: 183
Местожителство: велинград

Мнение Отговорете с цитат
абсолютно си прав пепино. на юг и през ум не ми мина - при Св. Иван Рилски не ми се ходи още. но все пак - нека не подценяваме тези улеи на петлите, това си е дърпане на дявола за опашката. а как минахте вие през стеничката на орловец?
Вто Юли 15, 2008 4:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
pepino_bg



Регистриран на: 24 Юли 2007
Мнения: 197

Мнение Отговорете с цитат
И двата пъти го минах в посока Орловец -> Мальовица, т.е. и двата по-трудни участъка ги слизах, което според мен е по-лесния вариант.
Вто Юли 15, 2008 4:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
vasil111



Регистриран на: 20 Мар 2008
Мнения: 183
Местожителство: велинград

Мнение Отговорете с цитат
еми ние обратно се зачудихме къде да се хванем там по тоя пасаж щото преди това мина една голяма група, но после разбрах на хижата, че са с организиран водач и с алпинист, та и аз помислих айде юруш, ама не стана работата с тия тежки раници. стана една голяма глупост - да се подсича отляво орловец, та накрая улея. ама нищо - всичко е ок.
Вто Юли 15, 2008 4:46 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
dobrudjan4e



Регистриран на: 24 Авг 2007
Мнения: 365
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
pepino_bg написа:
... т.е. и двата по-трудни участъка ги слизах, което според мен е по-лесния вариант.


Интересно. Аз мисля, че винаги качването по кофти терен се прави по- лесно от слизането по същия. Петлите не съм минавал де, може и да е така както казваш Cool .

_________________
Който пие бира не умира!
Вто Юли 15, 2008 5:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
pepino_bg



Регистриран на: 24 Юли 2007
Мнения: 197

Мнение Отговорете с цитат
dobrudjan4e написа:

Интересно. Аз мисля, че винаги качването по кофти терен се прави по- лесно от слизането по същия. Петлите не съм минавал де, може и да е така както казваш Cool .


Да, тук две мнения едва ли има.

В случая съображенията ми са следните:
1. За сам човек слизането по двата проблемни участъка е по-лесно от качването им, особено ако си с тежка раница.
2. Ако посоката е Елени връх -> Орловец, то според мен финалното качване на Орловец чисто физически би било доста по-неприятно от слизането. От друга страна видимостта отгоре-надолу е по-добра отколкото отдолу нагоре.
Вто Юли 15, 2008 6:46 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Chamovsky



Регистриран на: 04 Ное 2007
Мнения: 57
Местожителство: БГ

Мнение Петлите Отговорете с цитат
И не на последно място , гледай да целнеш хубаво слънчево време! Понякога вятърът,градушките,дъжда и облаците се заиграват с туристите!Умната и успех там горе!

http://www.snow-forecast.com/resorts/Malyovitsa/6day/top

_________________
Хората идват и си отиват,но ПЛАНИНАТА остава!
Съб Юли 19, 2008 10:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Niksi



Регистриран на: 01 Окт 2007
Мнения: 562
Местожителство: софия

Мнение Петлите Отговорете с цитат
Минават се...само малко повече внимание..
Има и подсичаща пътека..вие в началото от юг.
Минавах от Злия зъб до Мальовица и слизане към урдини езера на палатка миналия октомври..

Успех.. Cool

_________________
Планинското притегляне е обратно на земното - нагоре, а не надолу.
Нед Юли 20, 2008 8:54 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Рила Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov