ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
хижаря на Джаре гони семейство с бебе
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Предишната тема
Следващата тема
хижаря на Джаре гони семейство с бебе
Автор Съобщение
катя82



Регистриран на: 08 Фев 2012
Мнения: 2

Мнение хижаря на Джаре гони семейство с бебе Отговорете с цитат
Ако някой иска да си затвори очите пред факта, че планината ражда не само хора, да не чете това. Решихме да караме ски на Добринище - аз (Катя), Киро и нашето бебе Боян. Смятахме да спим на х. Гоце Делчев, но видяхме наши приятели, отседнали в Джаре и останахме при тях. Носехме малка електрическа печка "Елва", за да може при нужда да затопли стаята заради 8 месечното бебе. Хижарят бай Гошо каза, че няма проблем и всичко беше ок. На следващият ден дойде жена му. Когато вечерта видя включена печката, заяви, че така не можело и че не била крива тя за това, че водим детето си на планина. Намръщи се, вдигна скандал. Не я утеши и нашето предложение да и оставим някой лев в повече за тези 1-2 часа изхарчен ток. Вечерта бай Гошо пи някоя ракия и също се навъси. Напрежението растеше докато не ескалира до скандал с мен. Резултатът беше, че в 9 вечерта, при температура -16 градуса на 10ти януари, бай Гошо ни изгони - върна ни парите за втората предплатена нощувка, но така или иначе си удържа пари за ток. В хижа Гоце Делчев заявиха, че отопление няма, и външни електроуреди не се допускат и ние след известни мъки запалихме колата и си тръгнахме.
Когато на по-следващия ден се качихме, за да покараме малко през деня пък господата от ски-гардеробите привикаха кучето ни (малко, улична превъзходна, дружелюбно) за да го наритат.
Така че ако някой търси човешките отношения в планината, по-добре да си спести посещението там
Сря Фев 08, 2012 6:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
radi



Регистриран на: 01 Дек 2009
Мнения: 681
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
Че в града да не са други... с куче и бебе сте попрекалили. Не всеки би приел такива гости без предварително уточняване на всичко. Печки не се допускат от пожарната, и има солени глоби.
Това е по принцип. Във вашия случай щом сте предплатили и сте казали за печката, вероятно и за кучето, лошо са направили с такова изгонване.
Чет Фев 09, 2012 12:27 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
G_P_S



Регистриран на: 27 Окт 2011
Мнения: 204
Местожителство: Троян-Пловдив-Лондон

Мнение Отговорете с цитат
Кате,съпруга ти определено е много кротък и сдържан човек, но това не винаги е плюс. Анти -реклама за бай Гошо и старата му сврака. Аз там няма да стъпя.
Чет Фев 09, 2012 3:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
G_P_S написа:
Кате,съпруга ти определено е много кротък и сдържан човек, но това не винаги е плюс. Анти -реклама за бай Гошо и старата му сврака. Аз там няма да стъпя.

В Пирин Е. Wink
Независимо, че споделеното от Катя е само нейната гледна точка, фактът че са ги "изгонили"? с бебе е нехуманно...

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Чет Фев 09, 2012 4:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Съчувствие ли? Отговорете с цитат
Отдавна липсваща стока. Тая пишман хижарка не можеше ли да покани бебето в своята стая, където сигурно бумти печка? Можеше! Но би го направила, ако беше човек, а не животно. Каквито и да са подробностите по скандала, важното е, че родителите с бебето са били принудени през нощта да си бягат. А ако по пътя ги беше засипал сняг? Съчувствам на младото семейство и мога да пожелая само най-лошото да им се случи на тия хижари. И дано не закъснее! Cool
Пет Фев 10, 2012 5:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ancient



Регистриран на: 16 Апр 2010
Мнения: 56

Мнение Отговорете с цитат
Хич не се и учудвам. То по българските планини освен лошо отношение от хижарите , друго не можеш да очакваш. Затова ходете само на палатки, доколкото е възможно.
Пет Фев 10, 2012 5:46 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Дойдохме си на думата Отговорете с цитат
Точно така! Аз защо все повтарям, че в хижа не стъпвам - само на палатка. С деца, без деца - на палатка! Лошото е, че се намират хижари, които удрят и по палатките (тука цяла тема са развихри за Тевното езеро). Естествено има и благородни хижари - човекът на Седемте езера ни е помагал с одеяла. Но как да знаем предварително на какъв ще попаднем? Ето тези с бебето - как да очакват, че влязат в къщата на Баба Яга? Общо взето обаче примката около "класическите" туристи все повече се затяга. Отминаха в историята времената, когато туристите имаха "туристическа кухня" с печка, на която да си готвят и да се греят, а на печката вреше безплатният чай. Очаквам още по-лоши времена, когато бай Цеко ще огради Витоша с мрежа и ще иска входна такса от всеки, който не ползва лифтовете му. Натам вървят нещата, на бас се хващам! Cool
Пет Фев 10, 2012 6:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
torah



Регистриран на: 30 Авг 2011
Мнения: 336

Мнение Отговорете с цитат
Aми Ристе да намести някъде една тема за добри и лоши, хижи, хотели, транспорт, с една дума всеки да оставя пресни впечатления по въпроса там където е бил. Wink
Пет Фев 10, 2012 6:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
albena :-)



Регистриран на: 16 Яну 2009
Мнения: 700

Мнение Отговорете с цитат
не са хубави тези неща, но преди да дам мнение бих желала да знам какво мисли и другата страна......
Пет Фев 10, 2012 6:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
torah написа:
Aми Ристе да намести някъде една тема за добри и лоши, хижи, хотели, транспорт, с една дума всеки да оставя пресни впечатления по въпроса там където е бил. Wink


Идеята е да запазим чист форума - помните какво беше с bina.
Има си къде да се оплаче човек - http://www.bulgarian-mountains.com/

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Пет Фев 10, 2012 7:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Всеки нещо си мисли... Отговорете с цитат
Но за мен най-важно е какво си мисли бебето. Пък ако ще родителите му да са виновни за всичко. Аз бих добавил, че дори те да са били някакви скандалджии, хижарите не е трябвало да ги пускат по тъмно и по заснежените пътища да тръгват. А спорове няма да водя - винаги има две страни, но в случая има и бебе, а неговото мнение някой да вземе? Shocked
Пет Фев 10, 2012 9:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
radi



Регистриран на: 01 Дек 2009
Мнения: 681
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
Eто решение - вместо мама да разнася печки, да се замисли и да купи по едно електрическо одеало (постелка) за 20 лв. Има и за 200, ако трябва, но са почти същите.
Това одеало харчи почти никакъв ток, не се вижда от хижари и пожарникари, не толкова пожароопасно по ред причини, носи се лесно и топли повече.

Не искам да ограничавам правата на никой, но ако бебе е нещо носещо допълнителна отговорност, кучето още нещо, и собствените електроуреди - стават три бръквания в торбата с късмета.
добавка - връзка към одеялата, правени са в Сливен http://stepbol.dir.bg/_wm/gallery/?df=17&dflid=3


Последната промяна е направена от radi на Съб Фев 11, 2012 8:08 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Съб Фев 11, 2012 2:21 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Електромайтапи Отговорете с цитат
Ради, не можем да навлизаме в подробности, които не знаем. Но за да има и малко майтап в тая неприятна история, ще ви разкажа за една наистина уникална електро-дребнавост. Преди години отиваме в хотела на Ястребец-4. Не е хижа, а чудесен хотел! Тогава бях с един фолксваген "костенурка" с 6-волтов акумулатор, правете му сметка, кои години е било! Дъщеря ми беше на 3-4. Акумулаторът естествено издъхна още вечерта. Наложи се да го зареждам през нощта, преди да си тръгнем. На сутринта обаче момичето от рецепцията ме видя с акумулатора и нададе боен вик: "Харчили сте ток, ще го платите!" Казвам, добре, само ми кажете колко. Тук момичето се сбърка, явно не си спомни по коя формула да ми пресметне електроенергията, пък и аз с нищо не можех да й помогна, та ме пусна с препълнения акумулатор. Впрочем някой да знае колко ток побира един 6-волтов акумулатор?? Shocked
Съб Фев 11, 2012 2:53 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Racho



Регистриран на: 13 Юли 2011
Мнения: 12
Местожителство: на юг от Бургас

Мнение Re: Електромайтапи Отговорете с цитат
Сотиров написа:
Ради, не можем да навлизаме в подробности, които не знаем. Но за да има и малко майтап в тая неприятна история, ще ви разкажа за една наистина уникална електро-дребнавост. Преди години отиваме в хотела на Ястребец-4. Не е хижа, а чудесен хотел! Тогава бях с един фолксваген "костенурка" с 6-волтов акумулатор, правете му сметка, кои години е било! Дъщеря ми беше на 3-4. Акумулаторът естествено издъхна още вечерта. Наложи се да го зареждам през нощта, преди да си тръгнем. На сутринта обаче момичето от рецепцията ме видя с акумулатора и нададе боен вик: "Харчили сте ток, ще го платите!" Казвам, добре, само ми кажете колко. Тук момичето се сбърка, явно не си спомни по коя формула да ми пресметне електроенергията, пък и аз с нищо не можех да й помогна, та ме пусна с препълнения акумулатор. Впрочем някой да знае колко ток побира един 6-волтов акумулатор?? Shocked


Амии! 6 волтовия акумулатор събира към... 3-3,5 литра ток Very Happy
Ако питаш наистина сериозно- зарядното ти едва ли е давало повече от 3 Ампера. или това е около 22 вата на 7,4 волта.
Или. За 10 часа си похарчил много по-малко електричество от нощната лампа дето я остави да свети цяла нощ. Wink

По въпроса с детето, хижаря и печка+ куче.... Много е тъпо да изгониш някого в снега още повече и с дете! Не зависимо какво е станало, то има елементарни човешки норми.
А, сами ли бяхте в хижата? Имаше ли и други гости? И ако да, то каква беше тяхната реакция?
Съб Фев 11, 2012 12:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ПАВЕЛ



Регистриран на: 28 Окт 2011
Мнения: 597

Мнение Сега сериозно Отговорете с цитат
Искам да кажа няколко думи за проблема с отоплението . Според мен ако конкретният обект(хижа в случая ) събира пари за нощувка, трябва да има осигурено отопление .....Ако ли не - това да бъде обявено коректно на сайта на хижата, или на туристическото дружество , което я стопанисва !Така всеки предварително може да знае какво да очаква и какво не....Що се отнася за електрическите уреди - категорично съм против Exclamation Като ученик направихме пожар в нашата стая в пансиона на техникума точно по същия начин - бяхме вкарали нелегално ел. радиатор , защото парното не работеше добре !!! В сградата имаше над 100 деца - представете си какво можеше да се случи Idea В днешно време с всичките тези китайщини неподлежащи на какъвто и да е качествен контрол риска е още по голям .....

п.с. Нямаш право да изгониш майка с дете, ако ще и да е пристигнала с акумулираща печка натоварена на кучешки впряг Wink ....Можеш да викаш, да се дърлиш , да псуваш, но не и да я отпратиш навън в студа !Противоречи на всички общочовешки закони !

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=KDPW_g2AhAU
Съб Фев 11, 2012 12:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov