ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Избор на спален чувал
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 28, 29, 30  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Избор на спален чувал
Автор Съобщение
verislavaus



Регистриран на: 18 Сеп 2010
Мнения: 6

Мнение Отговорете с цитат
Аз не бих ти препоръчала да си взимаш спален чувал от Метро. Преди 2 години и аз така направих, без много да проучвам какъв е и после се оказа, че не само не ми топли достатъчно пък и му се насъбра подплатата. От миналата година съм със спален чувал на фирма Coleman http://www.campingrocks.bg/coleman-xylo-p-5.html. Много по-доволна съм и е супер мек и топлещ, само малко по-обемист е, но пък това не ми е чак такъв проблем.
Сря Апр 20, 2011 10:49 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
latzi



Регистриран на: 05 Апр 2010
Мнения: 75
Местожителство: Струмско

Мнение Отговорете с цитат
Чувал отдавана купих и не е този. Никой като не даде отзиви за него не съм го и взимал. От разпродажба на стената взех някакъв.
Сря Апр 20, 2011 12:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stflyfisher



Регистриран на: 02 Сеп 2009
Мнения: 75

Мнение Отговорете с цитат
Аз имам ето този:

Ferrino QUASAR 1400

и съм много доволен за цената си. Все пак го ползвам съобразно: "Гама от двусезонни / летни спални чували". И за 67 лв, от +22 до -4, 1,5 кг. е предоволно за мен.
Сря Апр 20, 2011 3:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
alexvan



Регистриран на: 20 Апр 2010
Мнения: 705
Местожителство: България

Мнение Отговорете с цитат
Какво ще кажете за този чувал
Nitestar 250 Sleeping Bag
http://www.vango.co.uk/sleeping-bags/nitestar-250.html

И този
http://www.winwood-outdoor.co.uk/acatalog/Gelert_Tryfan_300DL_Sleeping_Bag.html
Сря Май 04, 2011 9:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
ZCEZBPM написа:
От тези двата кой бихте си избрали за по-хладното време като това в момента? http://www.mammut.ch/en/productDetail/241001240_v_180/Ajungilak+Nordic+3-Season.html?cid=1405604 http://www.deuter.com/en_DE/sleepingbag-details.php?id=1555&category=37&title=Orbit%20-5%C2%B0%20 Има ги в нашенските магазини за туристическа екипировка, но да не им правя излишна реклама пък и тук има някои допълнителни подробности които в българските сайтове не са споменати. При Мамут са дадени комфортни температури от +3 за жените и -2 за мъжете. Винаги съм си мислел че жените дори и слабите имат повече подкожна мазнина от мъжете с подобен на техния размер. Така че откъде накъде ще издържам 5 градуса повече на студ от някоя жена с моите размери и кг не ми е ясно. При Дойтер ако може някой да ми разясни какво точно имат предвид с тези три оцветени в цветно температури? За екстремната ми е ясно ама другите две ми се губят. Ако едната от тях е комфортната другата каква е?

Няколко поста по-нагоре dido е пуснал необходимата информация за температурите на спалните чували по евро-стандарт EN 13537 - ползвай translate.google.bg за превод.
Конкретно за дойтера - червеното е долен комфорт за жени, охрата е долен комфорт за мъже и синьото е екстремната температура. Температурите важат за облечен човек с термобельо, чорапи и маска на лицето.
А природата си знае работата - жените трябва да им е по-студено, за да търсят мъжката топлина Razz
Не съм ползвал нито един от двата модела спални чували, така че не мога да те посъветвам нищо. Но от mammut са по-коректни в температурните означения.

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Съб Ное 12, 2011 9:43 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mjjmiro



Регистриран на: 04 Авг 2010
Мнения: 59

Мнение спален чувал Отговорете с цитат
Здравейте,
За да не пускам нова тема ще питам тук. Търся си лек спален чувал за по-топло време ( късна пролет и лято) и се спрях на тези http://www.stenata.com/spalni-chuvali/letni/produkti/lc-600 и http://www.makalusport.com/index.php?code=0&cid=44 . Някой има ли впечатления?
Сря Фев 15, 2012 9:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Todor



Регистриран на: 03 Юни 2009
Мнения: 1161

Мнение Пухените чували на Мило /Търговище/? Отговорете с цитат
Кажете нещо за продукцията на тази фирма? Интересувам се най-вече от пухените им спални чували.
Пон Фев 20, 2012 4:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
joropc



Регистриран на: 25 Яну 2011
Мнения: 649

Мнение Re: Мило гр.Търговище ? Отговорете с цитат
Todor написа:
Кажете нещо за продукцията на тази фирма? Интересувам се най-вече от пухените им спални чували.

Петя Колчева ползваше техните пухенки и САМО техните чували при изкачването на Еверест, демек няма да сбъркаш-много са качествени!
Croc
Пон Фев 20, 2012 5:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ognedishasht



Регистриран на: 29 Сеп 2009
Мнения: 249
Местожителство: Мордор

Мнение Отговорете с цитат
Имам пухено яке на Мило от няколко години и съм много доволен. На всичкото отгоре го купих от магазина за 1/2 - 1/3 от цената на аналогични западни модели.
Пон Фев 20, 2012 5:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
outfaced



Регистриран на: 08 Юли 2010
Мнения: 159

Мнение Re: Пухените чували на Мило /Търговище/? Отговорете с цитат
Todor написа:
Кажете нещо за продукцията на тази фирма? Интересувам се най-вече от пухените им спални чували.

де ги има тия чували ... линкче нещо ?
Пон Фев 20, 2012 7:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ivo@home



Регистриран на: 05 Ное 2011
Мнения: 114

Мнение Отговорете с цитат
Колко души от форума ползват спални чували на Мило и кой модел?Ако може да пуснат кратко ревю , ще е супер.
Добре изглеждат нещата, като параметри поне, но за несертифициран чувал цената ми се види височка.
Иначе имам 2 полара от Мило, ползвам ги вече 3 години, мога само да ги хваля.

П.С. Чувалите ги има в "Яко".
Пон Фев 20, 2012 7:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
joropc



Регистриран на: 25 Яну 2011
Мнения: 649

Мнение Отговорете с цитат
ivo@home написа:
Колко души от форума ползват спални чували на Мило и кой модел?Ако може да пуснат кратко ревю , ще е супер.
Добре изглеждат нещата, като параметри поне, но за несертифициран чувал цената ми се види височка.
Иначе имам 2 полара от Мило, ползвам ги вече 3 години, мога само да ги хваля.

П.С. Чувалите ги има в "Яко".

Пак казвам, че с такива чували хората качват Еверест.Какъв по-добър сертификат има от това?!
Аналогичен такъв(с подобни параметри) на лидерите THE NORTH FACE, MOUNTAINE HARDWEAR,MARMOT и WESTERN MOUNTAIEERING(които шият чувалите на първите изброени), и които са тежката артилерия в спалните чували, струват точно двойно повече...даже малко отгоре.Надявам се, че ви е ясно, че в този чувал на MILO, като се почне от пухът, мине се през платът и се свърши до конците, няма нищо българско(пухът не е от търговишки гъски със сигурност Smile), а като се взимат материали от утвърдени световни производители..цената не може да е "без пари" Wink
Пон Фев 20, 2012 9:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bobsixkiller



Регистриран на: 09 Май 2011
Мнения: 62
Местожителство: Търговище

Мнение Отговорете с цитат
joropc написа:
......Надявам се, че ви е ясно, че в този чувал на MILO, като се почне от пухът, мине се през платът и се свърши до конците, няма нищо българско(пухът не е от търговишки гъски със сигурност Smile), .......

Това с нашенските гъски ме уби Laughing

Сега малко по-сериозно: линк MILO
Производствената база и магазинът на MILO са на едно място. Магазинът предлага доста стоки / за размерите на малкият ни град/

Късмет в избора

_________________
Приключения опасни за читатели прекрасни
Пон Фев 20, 2012 10:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ivo@home



Регистриран на: 05 Ное 2011
Мнения: 114

Мнение Отговорете с цитат
joropc написа:
ivo@home написа:
Колко души от форума ползват спални чували на Мило и кой модел?Ако може да пуснат кратко ревю , ще е супер.
Добре изглеждат нещата, като параметри поне, но за несертифициран чувал цената ми се види височка.
Иначе имам 2 полара от Мило, ползвам ги вече 3 години, мога само да ги хваля.

П.С. Чувалите ги има в "Яко".

Пак казвам, че с такива чували хората качват Еверест.Какъв по-добър сертификат има от това?!
Аналогичен такъв(с подобни параметри) на лидерите THE NORTH FACE, MOUNTAINE HARDWEAR,MARMOT и WESTERN MOUNTAIEERING(които шият чувалите на първите изброени), и които са тежката артилерия в спалните чували, струват точно двойно повече...даже малко отгоре.Надявам се, че ви е ясно, че в този чувал на MILO, като се почне от пухът, мине се през платът и се свърши до конците, няма нищо българско(пухът не е от търговишки гъски със сигурност Smile), а като се взимат материали от утвърдени световни производители..цената не може да е "без пари" Wink

Интересуват ме чували за туристи.Аз съм обикновен трекер. Качвам се на 2600-2800 метра, само веднъж съм бил на над 4000 метра и това по изключение.Експедициите са ясни - там се влагат най-добрите материали, малко повечко пух и т.н.Искам да знам как стоят нещата с чувалите за "простосмъртни", затова бих искал да прочета мнения на хора, които ги ползват редовно за излети в планината.
Не знам фирма , която да не се хвали, че е спонсорирала еди коя си експедиция.Рекламна брошурка мога да получа директно от фирмата - ще им напиша един мейл и ще ме залеят с информация от типа "по-по, най-най".
Още веднъж, искам реална, обективна информация от туристи за туристи.
Вто Фев 21, 2012 3:18 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Предполагам говориш за трисезонен чувал, не за зимен.
Тенденцията е с трупането на опит и "стаж" в планината да олекотяваш теглото и да намаляваш обема на нещата в раницата.
Това неизбежно води в един момент до пухен чувал.
За нашите планини комфортната температура на трисезонния ти чувал трябва да е от 0 до -5 градуса. Около тези параметри трябва да търсиш чувал. Без значение от производителя. Стига да отговаря на цифрите реално.
Друго - животът на пухените чували при правилна експлоатация, поддръжка и съхранение е в пъти по-дълъг от тези с изкуствен пълнеж. /Не съм сигурен за тези с Primaloft Sport/. Говоря за живот в смисъл да топли в параметрите на етикета. Като се пере и импрегнира със съответните препарати за пух и правилно поддържа - става вечен едва ли не.
Ето този примерно е добър като параметри - долен комфорт за жени +3 и долен за мъже -2 градуса.
Аз примерно ползвам чувал с комфорт +9 до -1 градуса, ама спя със зимно термобельо и чорапи, при минусови температури и с полара. Salewa. Доволен съм. Но сигурно другата година ще си загуби изолационните свойства и ще трябва да се купува нов...
Та така.
Апропо - експедиционните чували са с комфорти от -19 надолу...

Още няколко теми от форума по въпроса:
http://planina.e-psylon.net/viewtopic.php?p=14972&highlight=#14972
http://planina.e-psylon.net/viewtopic.php?p=21025&highlight=#21025

пп - сега чак уточни, че се интересуваш точно от чувалите на Мило

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки

Последната промяна е направена от Ристо Туристо на Вто Фев 21, 2012 10:29 am; мнението е било променяно общо 2 пъти
Вто Фев 21, 2012 9:10 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 28, 29, 30  Следваща
Страница 5 от 30

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov