ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
х. Вихрен - х. Пирин

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Предишната тема
Следващата тема
х. Вихрен - х. Пирин
Автор Съобщение
Pepoa



Регистриран на: 20 Юли 2008
Мнения: 2

Мнение х. Вихрен - х. Пирин Отговорете с цитат
Здравейте!!
Имам едно такова питане за познавачите на Пирин??
Гледайки пътеводителите на Пирин виждам доста вариенти за времетраенето на прехода от Тевно до х. Пирин......
Идеята ни е да премааме разстоянието от х. Вихрен до х. Пирин през Тевното за един ден към 10 август някъде.
Та, въпроса ми е: този преход не е нещо геройско за през лятото. 8-9 часа как ви се струва??? Мисля че трябва да може да се вмъкнем там, въпреки че мисля още 2 ч. да имаме на разположени за разпределяне. До Тевно ясно - са към 7 часа. После надолу към Пирин два часа дали ще стигнат?
Които може да даде някаква информация за времето и евентоални невралгични моменти по маршрута или каквато и да е полезна информация ще ни бъде от полза, за което предварително Благодаря.

Чао за сега, който знае да пише.........
Пон Юли 21, 2008 12:14 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6364

Мнение Отговорете с цитат
Тевно езеро - х. Пирин, около 2:30-3:00 часа ще ви трябват. 7:00 часа от х. Вихрен до Тевно езеро ми се виждат доста. По-скоро 5:00 мисля. Разбира се, времената са доста относителни - индивидуално състояние, товар и прочее. Невралгични моменти няма. Има 1-2 участъка около Типиците, които трябва да бъдат преминати с внимание. Съобразявайте се с обстановката на заслон Тевно езеро - не дразнете хижаря Very Happy
Пон Юли 21, 2008 1:16 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
koce



Регистриран на: 04 Сеп 2007
Мнения: 81

Мнение Отговорете с цитат
dido написа:
Тевно езеро - х. Пирин, около 2:30-3:00 часа ще ви трябват. 7:00 часа от х. Вихрен до Тевно езеро ми се виждат доста. По-скоро 5:00 мисля. Разбира се, времената са доста относителни - индивидуално състояние, товар и прочее. Невралгични моменти няма. Има 1-2 участъка около Типиците, които трябва да бъдат преминати с внимание. Съобразявайте се с обстановката на заслон Тевно езеро - не дразнете хижаря Very Happy

Този хижар яко ва е наплашил.Взел е страха на хората.Скоро ще вземат да го благотворят и да му пращат подаръци, за да не си стоварва гнева върху хората.Ако е толкова лош да си върви от заслона,място за лоши хора в планината няма.Сори за офф топика.

_________________
Мила Родино,
ти си земен рай,
твойта хубост,
твойта прелест,
ах, те имат край.
Пон Юли 21, 2008 3:20 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Pepoa



Регистриран на: 20 Юли 2008
Мнения: 2

Мнение Pepoa Отговорете с цитат
За 7-те са ги сложил с резервата без да се бърза, че ще има и новобранци. Значи долу горе правилно съм се ориентирал като съм ги планувал 8 - 9 часа. На маратонци не мислим да се правим. Laughing За Типиците като казваш имаш впредвид предполагам тъй нареченото Малкото конче.
Пък заа Тевно много писане много нещо се изписа бе - ебати дзверо Very Happy
Хич нямам намерение да го дразним / с или без палатки / въпреки че аз съм нямал никви проблеми с този Тип за това е трудно да има такова мнение от собствен опит, но съм склонен да вярвам на хората щото и да има тенденциозни изказвания от всичкото писане повечето ми се струва трябва да е вярно. И ако е вярно що така този човечец неможи да си намери майстора незнам. Там поне сте по близо и сте много / ама май повечето на приказка/я се организирайте и му покажете къде зимуват раците щот с тълкуване на закони и правилници в тази държава не стават нещата. Пък после да го видим ще ли си развява байряците как и където ще.
Мерси за инфото и до скоро.
Поздрави от Голямата хурка!!!
Пон Юли 21, 2008 8:44 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
От х. Вихрен до х. Пирин през Тевно ез. е 8 часа чисто ходене с нормално темпо. От тук насетне си начислете почивките и някакви непредвидени спирания - демек ще стане 10-12 часа прехода. Маршрутът е доволно тежък и дълъг, така че направете си добре сметката ако ще има нетренирани хора.

Местата на които може да има затруднения и да се внимава ако е кофти времето са:
1. Каменния сипей над Дългото Бъндеришко ез. - загуба на маркировка при мъгла;
2. Стеснението м/у 2-та Типица по главното било - ако е мокро има опасност от подхлъзване;
3. Слизането от Кралевдворската дясна порта където се минава през неприятен сипей - да не си изсипвате камъни на главите;
4. Вероятност да ви подгонят кучета, крави и бикове в участъка Митревски поток - Комитски чарк.

Това е личното ми мнение, с което не искам да ви ангажирам. Все пак вие си решавате какво що.

И една вметка. В Пирин има само едно място което се нарича Кончето - това м/у върховете Бански суходол и Кутело. Стеснения по главното било тип кончета има поне 10-на така че употребата на "името" Малко Конче е неудачна. Няма нужда и стават обърквания. Посочва мястото, където е въпросния участък и толкова.

_________________
Пирин - географски и етимологичен речник
Пирин - пътеводител
Пон Юли 21, 2008 1:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov