ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Армейски работи.
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Предишната тема
Следващата тема
Армейски работи.
Автор Съобщение
Kubineca



Регистриран на: 03 Ное 2011
Мнения: 165
Местожителство: Народна Република България

Мнение Отговорете с цитат
Вчера Сименоново - х.Алеко, доста се затъваше, ама нали съм тактик, пратих двама чичковци и жене двойка найлонаджии да правят пъртината Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Не оправдаха очакванията ми, за жалост. Липса на всякакво логическо мислене... Никой от четиримата не беше ходил в следите на другият, въпреки че са за една цел (те чичковците се отказаха на Витошко лале, а искаха Алеко), та задрудняваха мене и моят приятел, защото имаше доста чифтове стъпки Laughing Laughing Ама пак е по-добре де. Twisted Evil

Та срещнахме се с един приятел на х.Алеко, който ни свали с колата, та станах свидетел на нещо нечувано, невиждано и стриктно премълчавано в този форум (не само). Беше с найлонки и с гети и карбонови сгъваеми щеки. Найлонките бяха, ехххх, марката почваше с М... и бяха целите прогизнали от 5ч. поход по върховете около Черни връх, а бил дал 160лв. за тях от чужбина - ходене без пътека и пъртина. Гетите му бяха направили жесток конденз, материала няма да коментирам.
Та драги ми 'туристи', спрете да хвалите тези гадни боклуци, спрете да ги препоръчвате на заблудени хора, които си мислят, че тръгнеш ли на планина, трябва да идеш първо в "туристически" магазин! Знам, че част от вас печелят от това, ама това е просташкo и може да ви тежът човешки нещастия на съвестта ви, ако има те де. Другият приятел беше с обувки "Вихрен", та резултата беше същият....

Аз имам оплаквания от моя шев на подметката, мамицата му фалшива, та още се чуда какво да сложа... това е прецедент за мен с кубинките... Е поне вълнените чорапи, дебели и шити от баба ми си казаха думата! Та ходете си с бамбукови чорапи, може и с кокосови, по-добри са. Laughing Cool
Моят приятел също беше идиот и гадина с кубинки... При него защото не ме слуша, не беше слагал никакъв парафин и вакса, та му пропиха през кожата след 1ч. ... Ама сега си взе поука и няма да има проблеми.

Нито, ни се подбиха краката, нито ни се изпотиха, нито се изкълчиха, нито ни беше нужен вибрам, просто проблемите бяха моят шевен дефект и неговата несъобразителност! И двете са отстраними, само моят с повече експерименти ще стане!

Отивам на разходка! Приятен ден!

_________________
Екипировкaта не прави туриста, само помага...

Последната промяна е направена от Kubineca на Нед Мар 25, 2012 3:51 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Нед Мар 25, 2012 10:30 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Von Blücher



Регистриран на: 07 Яну 2012
Мнения: 113

Мнение Отговорете с цитат
Кубинче, естественото си е естествено,това го знае всеки. Всички професионали по хималаите и антрактида ползуват вълна и памук. Жалко само преди години някой беше вкарал от Швеция армейско зимно оборудване 2ра употреба аз взех само чорапи няколко чифта още са живи,чиста вълна.
Нед Мар 25, 2012 1:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
torah



Регистриран на: 30 Авг 2011
Мнения: 336

Мнение Отговорете с цитат
Kubineca написа:
Вчера Сименоново - х.Алеко, доста се затъваше, ама нали съм тактик, пратих двама чичковци и жене двойка найлонаджии да правят пъртината Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Не оправдаха очакванията ми, за жалост. Липса на всякакво логическо мислене... Никой от четиримата не беше ходил в следите на другият, въпреки че са за една цел (те чичковците се отказаха на Витошко лале, а искаха Алеко), та задрудняваха мене и моят приятел, защото имаше доста чифтове стъпки Laughing Laughing Ама пак е по-добре де. Twisted Evil

Та срещнахме се с един приятел на х.Алеко, който ни свали с колата, та станах свидетел на нещо нечувано, невиждано и стриктно премълчавано в този форум (не само). Беше с найлонки и с гети и карбонови сгъваеми щеки. Найлонките бяха, ехххх, марката почваше с М... и бяха целите прогизнали от 5ч. поход по върховете около Черни връх, а бил дал 160лв. за тях от чужбина - ходене без пътека и пъртина. Гетите му бяха направили жесток конденз, материала няма да коментирам.
Та драги ми 'туристи', спрете да хвалите тези гадни боклуци, спрете да ги препоръчвате на заблудени хора, които си мислят, че тръгнеш ли на планина, трябва да идеш първо в "туристически" магазин! Знам, че част от вас печелят от това, ама това е просташкo и може да ви тежът човешки нещастия на съвестта ви, ако има те де. Другият приятел беше с обувки "Вихрен", та резултата беше същият....

Аз имам оплаквания от моя шев на подметката, мамицата му фалшива, та още се чуда какво да сложа... това е прецедент за мен с кубинките... Е поне вълнените чорапи, дебели и шити от баба ми си казаха думата! Та ходете си с бамбукови чорапи, може и с кокосови, по-добри са. Laughing Cool
Моят приятел също беше идиот и гадина с кубинки... При него защото не ме слуша, не беше слагал никакъв парафин и вакса, та му пропиха през кожата след 1ч. ... Ама сега си взе поука и няма да има проблеми.

Нито, ни се подбиха краката, нито ни се изпотиха, нито се изкълчиха, нито ни беше нужен вибрам, просто проблемите бяха моят шевен дефект и неговата несъобразителност! И двете са отстраними, само моят с повече експерименти ще стане!

Отивам на разходка! Приятен ден!


Браво Кубинец, качи се до Алеко и стана експерт. Laughing
Пон Мар 26, 2012 9:52 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Kubineca



Регистриран на: 03 Ное 2011
Мнения: 165
Местожителство: Народна Република България

Мнение Отговорете с цитат
Оооо, бате Торакс, ти се завърна бе! Викам, че тукашната секта те е отлъчила, но явно пак са те мобилизирали сред оредяващите найлонени редички.
Та как върви мембранният бизнес, виждам, че пак те стегна около гушата найлоненото въже... Laughing Laughing Laughing Фактите са си факти... миналата година на Вихрен, една моя позната, беше с някви като вашите гортексови обувки, тя и съпругът и не жалят пари, та виге бре много ми е жега на краката, ужас завирам. И като слязохме долу до хижата и като седна да се събуе, лелеее, краката и червени като маймунски гъз и стъпваше по камъните да се охлади. Мъжът и също, но геройски изтрая.
А пък аз нали съм си ахмак и бях с кубинките, та нищо ми нямаше освен комфорт...
Та такива работи, лоши говоря...
Razz

_________________
Екипировкaта не прави туриста, само помага...
Пон Мар 26, 2012 10:43 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Леко леко с кубинките, че толкова много смях сабале ми иде много Very Happy

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пон Мар 26, 2012 10:50 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
torah



Регистриран на: 30 Авг 2011
Мнения: 336

Мнение Отговорете с цитат
dido написа:
Леко леко с кубинките, че толкова много смях сабале ми иде много Very Happy


Що бе Дидо, имаме си експерт, дето е ходил на Алеко по стъпките на чичовци в найлон. Ще порасне момчето и сам ще се смее на глупостите дето е писал, ама така е грешки на растежа, хайде че трябва да бачкам , за да си купя кубинки и камуфлаж. Laughing Laughing Laughing
Пон Мар 26, 2012 10:54 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Кубинецът си знае работата! Отговорете с цитат
Дидо, Кубинецът винаги е актуален. Днес в Куба пристига папа Бенедикт XIV. Според медиите щял да си купува кубинки, Кастро бил връзката.Laughing
Пон Мар 26, 2012 11:09 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Kubineca



Регистриран на: 03 Ное 2011
Мнения: 165
Местожителство: Народна Република България

Мнение Отговорете с цитат
Е те чичковците не бяха с найлон, единият с анцуг, другият с шушляк. Бяха обути с маратонки от пазара, малко чудно за тоя сняг де ама... А ходих по тяхните стъпки и по двойка найлонаджий, използвайки тактически приьоми Laughing Laughing Пак нищо не четеш, а и най-важното не четеш, че съм ходил да Алеко по различни пътища доста пъти, та така. Меренето на пишки с мембрана на бачка при мене.

Дидо радвам се, че съм те развеселил днеска! Кубинците сме жизнерадостен народ с много чувство за хумор и гавра! Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

Приятен бач, тораксчо, за два дена надник и си готов с кубинки и камуфлаж и ела тогава да рапортуваш при мене, ама уставно!
Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Айде отивам да гоня колежките, че съм на спорт - пешеходен туризъм от 1ч.! Laughing Twisted Evil

Сотиров написа:
Дидо, Кубинецът винаги е актуален. Днес в Куба пристига папа Бенедикт XIV. Според медиите щял да си купува кубинки, Кастро бил връзката.Laughing


Е да си купува, даже ще му ги харижи др.Кастро, ама няма да може да го износи, май той ще си иде преди тях. Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Twisted Evil

_________________
Екипировкaта не прави туриста, само помага...
Пон Мар 26, 2012 11:10 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
excalibur



Регистриран на: 30 Юли 2009
Мнения: 681
Местожителство: гр.София

Мнение Отговорете с цитат
dido написа:
Леко леко с кубинките, че толкова много смях сабале ми иде много Very Happy

За някои е добре да върнат казармата, за да не си помислят никога повече за това нещо КУБИНКАТА Laughing Само мога да кажа , че бяха по- доброто от цинтарите, т.е. онези дървета /обувки/ с цинтове по подметката. И понеже от школата в Плевен ни караха пеш да ходим по стъпките на Ботевата чета /Козлодуй - вр. Вола/ по черни и бели пътища, много школници попаднаха в болницата заради обувки, вкл. КУБИНКИ. Аз носех кубинки и стигнах докрая, за да стана сержант, т.е. преди ФАЗАН Laughing Но се бях научил да навивам партенки и мисля, че това ме спаси.
И все пак с тез кубинки си е смях... Laughing
Пон Мар 26, 2012 1:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Тъй тъй, ама Kubineca има жълто около устата, доматите с колците ги яде още Very Happy
За казармата - прав си, полезно нещо е щото важните неща лапетата ги научават още на 18. Без казарма ще влачат кубинки, ватенки и партенки досами 30-те години докато им дойде акъла в главата Laughing

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пон Мар 26, 2012 3:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
satzata



Регистриран на: 29 Окт 2009
Мнения: 256
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Кубинец, подозирам, че от често пишещите тук (не само в секцията за продажба) хора едва ли има търговци на "найлонки". Ти обаче можеш да приложиш някой тактически похват като се поразходиш до Черни връх близкия месец, примерно от Княжево или от Железница и да слезнеш пак до долу (София) за един ден и после да рапортуваш как е било.
Пон Мар 26, 2012 9:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Von Blücher написа:
...
Само аз не разбирам нещо? Какво е /найлонковец/,и кой предлага екипировка? И какви са са тези спорове? Уважаеми съфорумци,не стига че последните седмици имам ангажименти и гледам само от долу,ами и вие си пишете с позивни и пароли, аз ли одъртях? или изглупях? кажете.

Ти пък - Кубинеца кара виртуална казарма във форума Smile
Ама понеже е хард - ще я кара 3 години като подводничарите.
Той е върло опозиция на НТП в материите и материалите за екипировка.

Цитат:
Много ми е мил тоя Черни връх, дали защото ми беше първият? : )))

Това като моя Манчо.
Croc

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Пон Мар 26, 2012 10:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Von Blücher



Регистриран на: 07 Яну 2012
Мнения: 113

Мнение Отговорете с цитат
Ааа това ли било, екипировката е кой каквото иска, и кой каквото намери евтино и здраво аз си ровя постоянно по втори употреби, ходил съм и с гуменки лятото. какво значение има нали си на чист въздух. А Кубинеца ако му се служи наистина няма нищо лошо то си е професия. Пък има и Legion Etangere също Fuerta Wentura Esp.p.corp там си плащат много добре. Пък и сериозни планини ще видиш Алпи,Хиндокуш и тн.
Пон Мар 26, 2012 10:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Kubineca



Регистриран на: 03 Ное 2011
Мнения: 165
Местожителство: Народна Република България

Мнение Отговорете с цитат
Такаааа, гледам много жлъч и простота се е изляля докато аз минавах с 6 колежки Бистрица - Железница! Twisted Evil Twisted Evil
Ехххх, пак съм бръкнал с пръст под термобельото на повечето от вас.... ТЦ тц тц
Та тъкмо малко да оживя тоз форум, не сте ли забелязали как стремително расте броят на темите в, които аз съм писал? Laughing Laughing Laughing

Так, дорогие мои друзья:

До меча на крал Артур - Та чета твоят безумен коментар за обувното зло наречено кубинка, развеселявам от сърце (или умирам си от смях), както компанията обича да казва (това е типично за възрастовата група в ОУ-тата, не е ли така? Така че, не ползвайте повече тези хубави бг думички).
Цялото бившо НШЗО се е натръшкало, защото са ходили с чорапки и неразтъпкани кубинки. Точно партенките са те спасили (та за злите езици още не съм ходил с партенки, но това лято ще пробвам, може да не ми хареса, така че не скачайте)! Много пъти съм казвал, че недостатъка на кубинката е, че трябва да се разтъпче! Но това е поправим недостатък, после пасва на крака ти. С чорапи и лепенки не местата където претъркват (при всеки различно) се слага, на 7те езера така бях и за 11ч. ходене с 25мин. стабилна почивка омекнаха, та още съм с тях... ама пустият шев да еба.... Crying or Very sad
Иначе много добре, че сте ходили по следите на четата, тази година ако има време ще ида и аз. Wink

Дидо-бидо - твоят коментар е необоснователен - не е базиран на факти и е с цел оскърбление. Аз имам стаж с кубинките повече от 700 дни Laughing и то по сякъв терен, от 2010 по планините, като 2011(беше) и 2012 (ще има тепърва) сериозно ходене! Та има хора служили и преслужили, като например авджиите (истинските) ходят с кубинки, има и млади и стари с кубинки по планините - виждал съм стари и познавам лично няколко млади. Та например старите цял живот си влачат и поддържат кубинките и си гледат кефа, с тях ще ги загробят още малко Laughing Laughing Laughing
А домати ги ям с колците, че да ги ползвам за клечки за зъби, а жълтото по устата ще да е от едно натурално краве мляко дето го зимаме от една баба на село! Laughing Всяко сутрин тука в Сф праскам по една чаша за хубав ден Smile

Сатзата - Наборе, в по-горните коментари съм писал къде ходих съботата, цяла тема имам написана тука... та и днеска ходих за 2ч. с колежките... явно не четеш, а има и друга причина, че не споделям всичко в този форум, няма и смисъл, има един друг потърси го, ще скиваш. Wink

Ооооо бате Ристо, приятелю мой, еми то в тая държава всичко е "вируално" - и храната, и заплатите (е инфлацията е РЕАЛНА Laughing Laughing Laughing ), и политиката, и музиката, и културата и тн. Та кво остава и за казармата Laughing Laughing Laughing Та една клетва и служба не те прави войник и патриот, то си е в тебе. Като ви гледам как циврите, просто сте си отбили и без това леката връзкарска служба (както един ваш добър познат казва - за първи път там сте си оправяли леглата Laughing Laughing ). Някои хора си карат службата цял живот и са яко тъф, примери в мойто ТД сред доста по-старши по възраст от вас. Laughing Laughing Ааа да задам въпрос: Та, батковци, я ми обяснета, защо старите бойци, които са служили преди перестройката и зората на демокрацията си спомнят службата с ДОСТОЙНСТВО и разказват за техните неволи не с НЕПРИЯЗЪН като вас, а с ГОРДОСТ? Аз ще ви кажа, моето немиродавно мнение - Защото са българи, патриоти и имат чувство за изпълнен дълг.
Хич не съм враг на НТП, просто ваще мембрани и горкетсове не са прогрес. Прогрес ли наричаш дреха направена от последните остатъци (ПВЦ за шишета за мин. вода Laughing) на химпрома? Това е просто машина за къртене на кинти от невежеството и глупостта царяща в модерната цивилизация.

Generalfeldmarschall Gebhard Leberecht von Blücher, точно тая професия никак не ме привлича, па камо ли да слугувам на западни паравоенни окупационни сили. Ще е много гнусно.

_________________
Екипировкaта не прави туриста, само помага...
Пон Мар 26, 2012 11:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Von Blücher



Регистриран на: 07 Яну 2012
Мнения: 113

Мнение Отговорете с цитат
Кубинец. браво за разходката, ползвам и кубинки и туристически обувки имам и кирзови ботуши, защото стоя много навън/сега почти постоянно/ някой път дори забравям с какво съм обут/факт/, така че няма никакво значение с какво си обут или облечен. Аз мислех че си кадрови, Униформата е за служащи ,иначе е съпричастност към пара военни организации,каквито всъщност са и политическите офицери .колко до предложението ми,се извинявам не знаех че има гнусни професии......
Вто Мар 27, 2012 12:08 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
Страница 1 от 3

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov