ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
искам съвет за проблем със снегоходки тсл 226

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
искам съвет за проблем със снегоходки тсл 226
Автор Съобщение
emiliqn 78



Регистриран на: 09 Яну 2012
Мнения: 71

Мнение искам съвет за проблем със снегоходки тсл 226 Отговорете с цитат
здравейте.дайте съвет за снегоходки ,които купих от стената преди няколко дни -тсл 226 -втора ръка,на два сезона, за 100 лева.
значи снегоходките са запазени на външен вид ,но понеже не съм много в час ,сега като ги гледам и гледам и други такива по разни сайтове ,виждам ,че моите нямат метална скоба отзад ,която е на петата.възможно ли е по принцип да нямат такава скоба ,ако са по-стар модел примерно, или трябва да я има при всички и да е била счупена при ползване ,а да не са ми казали.
изобщо каква е ролята на тази метална скоба и може ли без нея или всички снегоходки трябва
да я имат? мерси
Нед Апр 01, 2012 9:53 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Re: искам съвет за проблем със снегоходки тсл 226 Отговорете с цитат
emiliqn 78 написа:
здравейте.дайте съвет за снегоходки ,които купих от стената преди няколко дни -тсл 226 -втора ръка,на два сезона, за 100 лева.
значи снегоходките са запазени на външен вид ,но понеже не съм много в час ,сега като ги гледам и гледам и други такива по разни сайтове ,виждам ,че моите нямат метална скоба отзад ,която е на петата.възможно ли е по принцип да нямат такава скоба ,ако са по-стар модел примерно, или трябва да я има при всички и да е била счупена при ползване ,а да не са ми казали.
изобщо каква е ролята на тази метална скоба и може ли без нея или всички снегоходки трябва
да я имат? мерси

Ако имаш в предвид скобата посочена с червена стрелка на изображението по-долу отговорът е "ДА" - трябва ти тази "скоба". Това е повдигащата пета, която се ползва при стръмно изкачване - променя ъгъла на равнината на обувката в по-благоприятен такъв по склона.
Ако имаш в предвид скобата посочена със синя стрелка на същото изображение, то отговорът е по-скоро "НЕ". Това е заключващата /транспортна скоба/, която заключва подвижното рамо на снегоходката и пантите и не действат. Използва се при транспортиране на снегоходките и е сравнително полезна като ги закачаш на раницата.

Аз тези последните скоби ги махнах и двете още първия път като ги обух снегоходките, защото самоинициативно започнаха да я заключват в най-неподходящото място по маршрута тогава - по ръба между Зелени камък и Раздела в Рила и то в снежна буря. Много неприятно беше.



_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Нед Апр 01, 2012 10:38 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
emiliqn 78



Регистриран на: 09 Яну 2012
Мнения: 71

Мнение Отговорете с цитат
ами те моите ,като гледам дадената снимка са малко по-различни ,точно на петата.
значи няма скобата ,посочена с червена стрелка ,а е пластмаса и петата си се повдига и спуска и стъпва на нея, а тази със синя стрелка също я няма ,но има на нейно място пластмасова такава.
имам предвид ,че петета си се повдига и спуска ,без да съм ходил с тях , а само като с ръка я мърдам . абе имах няква информация за снегоходките горе-долу ,ама на това май нещо не съм обърнал внимание Oops а и не ги купувах лично ,а един приятел,който нямаше много представа , та по телефона коментирахме. ако трябва ще направя и снимка и ще кача.
Нед Апр 01, 2012 12:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
torah



Регистриран на: 30 Авг 2011
Мнения: 336

Мнение Отговорете с цитат
emiliqn 78 написа:
ами те моите ,като гледам дадената снимка са малко по-различни ,точно на петата.
значи няма скобата ,посочена с червена стрелка ,а е пластмаса и петата си се повдига и спуска и стъпва на нея, а тази със синя стрелка също я няма ,но има на нейно място пластмасова такава.
имам предвид ,че петета си се повдига и спуска ,без да съм ходил с тях , а само като с ръка я мърдам . абе имах няква информация за снегоходките горе-долу ,ама на това май нещо не съм обърнал внимание Oops а и не ги купувах лично ,а един приятел,който нямаше много представа , та по телефона коментирахме. ако трябва ще направя и снимка и ще кача.


Такива ли са?
http://www.tsloutdoor.com/en/product/198/tsl-226-approach-easy
Нед Апр 01, 2012 12:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
emiliqn 78



Регистриран на: 09 Яну 2012
Мнения: 71

Мнение Отговорете с цитат
мерси много за инструкциите и информацията.да моите тсл -ки са точно като тези,дет ми показваш на снимките . всичко си е о.к. разбрах ,че няма проблем със снегоходките.
благодарско колеги още веднъж. понаучих някои важни неща . Smile
Нед Апр 01, 2012 4:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
Да, моите са същите... и имат едно проблемче, точно заради пластмасата- като ходя понякога сама си се изправя до определена степен и не мога да си вдигна петата достатъчно (спира ме един вид).
Някой друг да е имал някакви такива драми? (за TSL 226 иде реч)
Пон Апр 02, 2012 11:22 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
ПАВЕЛ



Регистриран на: 28 Окт 2011
Мнения: 597

Мнение Отговорете с цитат
Да използвам темата на колегата за едно въпросче свързано с това дяволско изобретение снегоходката Smile : Става въпрос за движение по терен със страничен наклон - има ли някаква техника , улесняваща живота на морния турист, или караме на принципа "мълчи и плувай" Smile ? Лично на мен при такива условия ми е по-удобно да движа със" заключени " снегоходки , като това ми помага да закантвам странично и съответно да не си усуквам глезените Rolling Eyes .......

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=KDPW_g2AhAU
Пон Апр 02, 2012 8:46 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Абе криво си е, по-добре сменяй с котки ако е дълъг пасажа.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пон Апр 02, 2012 9:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Gamina написа:
Да, моите са същите... и имат едно проблемче, точно заради пластмасата- като ходя понякога сама си се изправя до определена степен и не мога да си вдигна петата достатъчно (спира ме един вид).
Някой друг да е имал някакви такива драми? (за TSL 226 иде реч)

Аз имам подобен проблем с лявата снегоходка (мойте са 227) - при слизане няма няма и сама се заключва. Просто е вбесяващо, все път се заричам, че в момента, в който се докопам до клещи ще прережа заключвалката. Но после забравям. Хм, ето сега се сетих. Ама е много късно, айде утре
Пон Апр 02, 2012 10:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
igurbev написа:
Gamina написа:
Да, моите са същите... и имат едно проблемче, точно заради пластмасата- като ходя понякога сама си се изправя до определена степен и не мога да си вдигна петата достатъчно (спира ме един вид).
Някой друг да е имал някакви такива драми? (за TSL 226 иде реч)

Аз имам подобен проблем с лявата снегоходка (мойте са 227) - при слизане няма няма и сама се заключва. Просто е вбесяващо, все път се заричам, че в момента, в който се докопам до клещи ще прережа заключвалката. Но после забравям. Хм, ето сега се сетих. Ама е много късно, айде утре


Не, не заключвалката, тя си здраво седи където й е мястото, че даже ми е трудно да я мърдам. Проблемът идва от коконата (бахти тъпото име има това нещо) - тя се вдига до някъде и спира хода на ходилото нагоре. Трябва да го снимам май Rolling Eyes
Аз обмислях ъпгрейд с малко тел - да ги връзвам коконите за снегоходката, единственото е, че като трябва да ги изправям ще е занимавка, а при кофти време... ще е гадно.
Вто Апр 03, 2012 12:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Stefak



Регистриран на: 09 Мар 2011
Мнения: 282
Местожителство: Видин

Мнение Отговорете с цитат
Настина тази контра зацепва на най-неподходящото място.На мен преди Синаница ми идваше да сваля пикела и да го развъртя,спря ме само мисълта ,че мога в яда си да отпусна повече ръката и да направя по-голяма беля.Тогава приятел от групата оправи проблема като ги завъртя наобратно.И тогава се зарекох да махна тази скоба както е сторил Ристо и както се е наканил Иван.
Вто Апр 03, 2012 4:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ПАВЕЛ



Регистриран на: 28 Окт 2011
Мнения: 597

Мнение Отговорете с цитат
Споменатите от всички Вас проблеми(дефекти) би трябвало да се покриват от гаранцията, която е две години Rolling Eyes .........Или вече сте им превъртели километражите Laughing .......

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=KDPW_g2AhAU
Вто Апр 03, 2012 8:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
ПАВЕЛ написа:
Споменатите от всички Вас проблеми(дефекти) би трябвало да се покриват от гаранцията, която е две години Rolling Eyes .........Или вече сте им превъртели километражите Laughing .......


Свърши тя моята Laughing
Сря Апр 04, 2012 11:20 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov