ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Раница - отново... За дълъг преход.

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Раница - отново... За дълъг преход.
Автор Съобщение
fautleroi



Регистриран на: 04 Апр 2012
Мнения: 1

Мнение Раница - отново... За дълъг преход. Отговорете с цитат
Здравейте,

Знам, че това е поне 20-та тема за раница, но се обърках и вече не мога да преценя по чуждите теми.
Цената е наистина най- важният фактор. Поне живея в Англия и мога да си намеря промоции, така че споменатите от мен цени за моделите няма да са тези, които обикновено срещате в сайта или в България.

Това ми е първата голяма раница и първият ми голям преход. Ще я ползвам за 7 дневен преход в Рила в края на Юли, през 3 хижи, в които групата ми ще отсяда и ще правим преходи в околността. Не знам дали ще спя на палатка или на хижа. Храна ще си купувам от хижите, може да си нося малко.

Тук идва първият ми въпрос. Колко голяма трябва да е? До сега съм се ориентирал към 60-70 литрови.

Моделите които съм си харесал са:
Osprey Kestrel 68, пробвал съм я в магазина със тежести, стоеше ми доста удобно, но ремъците които се пристягат над раменете, като че ли постоянно се връщаха по мъничко, след като ги опъна. Освен това, отделението за спален чувал ми се стори някак малко, особено сравнено с това на Vangoto. Но иначе раницата стоеше доста добре и добре пренасяше тежестта на таза. Системата за регулиране е с едни лепки тип котешко езиче, и да попитам - надеждна ли е? Тази е най-скъпата която мога евентуално да си позволя (около 210 лв), ако ме убедите, че си заслужава.

Vaude Triset 60 + 8, тази не съм я пробвал, но като я погледнах в Интернет беше на добра цена (около 180лв). Освен това забелязах че използва окачване, което е едно към едно копие с airspeed на Osprey (не знам кой от кого е преписвал), а аз съм влюбен в това окачване, но съм го пробвал само в магазин. Но за него съм чувал че е много неудобно когато се напълни хубаво раницата, но пък в сайта на Vaude мисля че пишеше 20-25 кг багаж, което би било напълно достатъчно. Освен това самата форма на окачването възпрепятствала лесното пълнене с багаж, защото е извита малко като банан, но пък това я прави невероятно удобна - почти не се докосва до гърба, освен там където трябва, въобще не се усеща. Но пък не знам дали има възможност за нагласяне на дължината на гърба.

Vango Pumori 60+10, и тази съм пробвал в магазин с тежести, тя също ми беше много удобна. И е с по голямо отделение за спален чувал. Има и доста удобни и широки презрамки около кръста. Но съм малко притеснен от битуващото мнение, че марката е некачествена. Тази е най- евтината до сега (около 120 лв).

Замислям се и за Ташев като междинен вариант с раниците им с цени около 140-160 лв. Но пък тях няма да мога да пробвам.
Ако знаете може да ми кажете и други раници в този ценови диапазон.
И последно да попитам как са като здравина и водоиздръжливост раниците които съм харесал?
Сря Апр 04, 2012 1:57 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mircho



Регистриран на: 05 Мар 2011
Мнения: 315

Мнение Отговорете с цитат
И последно да попитам как са като здравина и водоиздръжливост раниците които съм харесал? Такова нещо няма като водоиздържливост има найлонов чувал вътре в раницата и в него си слагаш багажа. Този размер раници побират много така че вземи си която ти е най-удобна. Може и по-малка ако багажа не ти е обемист. В случай че ползваш компресируеми дрехи и малък по-обем спален чувал и палатка имаш достатъчно място.
Сря Апр 04, 2012 11:10 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
joropc



Регистриран на: 25 Яну 2011
Мнения: 649

Мнение Отговорете с цитат
Осприто е твоята раница.Сега, не ми се обяснява защо, но като собственик на три различни от тази марка те уверявам, че няма да сбъркаш.Само не ми е ясно откъде ще я намериш за 210 лева, 'щото за тази цена раницата е без пари.Искам да те уверя, че тази фирма произвежда изключително класни неща, които обикновено са в горния ценови сегмент, а определено има за какво да са там.Wink
Croc
Сря Апр 04, 2012 11:14 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov