ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Зимен поход на Витоша (10.03.2012г.)
Иди на страница Предишна  1, 2
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Витоша Предишната тема
Следващата тема
Зимен поход на Витоша (10.03.2012г.)
Автор Съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6374

Мнение Отговорете с цитат
Интересно ми беше отде иде грешката - да не би да е споменато в доминовската карта наопаки ???

Принципно тези защитени зони са публикувани от изпълнителната агенция по околната среда (ИАОС) тук:
http://pdbase.government.bg/zpo/bg/index_download.jsp

На сайта е даден зип файл с полигони на зоните. Интересно е, че аз имам доста по-ранно копие на тоя зип, сгрешено - с разместени имена на двата резервата. Ето как изглеждат те насложени върху "военната" топокарта:





_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Сря Мар 14, 2012 12:44 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Бистришкото и Торфеното бранище Отговорете с цитат
Руснаците са разменили имената на двете "бранища". Добре, че това не се е оказало фатално в бран и бой. А може и нарочно да е - за заблуда на НАТО. Cool

Дано картите на "Домино" да са сгрешени. На двете мои карти - издания на Парка, горната граница на резервата минава по Голем Резен, Трите Комина, Скопарник, Карачаир и Купена. Табелките по пътеката може да не означават границите, а просто да указват, че сме в резерват. Дано! Направи ми впечатление подземният електропровод до Черни връх, който е показан на военната карта. Значи, могли за преди 80 години трудоваците да вкопаят кабелите (както впрочем и до Мусала), а сега прорязват цялата планина с отвратителни гигантски стълбове! Като погледнете силуета на Витоша, той е разцепен от огромна просека между Бояна и Драгалевци. И не само там. Свинщина!

Дидо, никой от файловете в ЗИП-а не можах да отворя. Някакви странни типове са. Що така? Shocked
Сря Мар 14, 2012 10:07 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6374

Мнение Re: Бистришкото и Торфеното бранище Отговорете с цитат
Сотиров написа:
Руснаците са разменили имената на двете "бранища". Добре, че това не се е оказало фатално в бран и бой. А може и нарочно да е - за заблуда на НАТО. Cool

Дано картите на "Домино" да са сгрешени. На двете мои карти - издания на Парка, горната граница на резервата минава по Голем Резен, Трите Комина, Скопарник, Карачаир и Купена. Табелките по пътеката може да не означават границите, а просто да указват, че сме в резерват. Дано! Направи ми впечатление подземният електропровод до Черни връх, който е показан на военната карта. Значи, могли за преди 80 години трудоваците да вкопаят кабелите (както впрочем и до Мусала), а сега прорязват цялата планина с отвратителни гигантски стълбове! Като погледнете силуета на Витоша, той е разцепен от огромна просека между Бояна и Драгалевци. И не само там. Свинщина!

Дидо, никой от файловете в ЗИП-а не можах да отворя. Някакви странни типове са. Що така? Shocked


Тези розови карета с границите на резерватите идат точно от ЗИП-овете на ИАОС, т.е. грешката е нашенска. "Руската" карта съм я сложил отдолу само за справка да видиш границите към кои върхове са закачени.

ЗИП-овете се отварят със специални програми, които разбират от картографски формати. Примерно GlobalMapper ( http://www.bluemarblegeo.com/global-mapper/product/download_complete.php ) Пробвай тази програма, че имам да ти давам едни 25 000 карти (GlobalMapper е идеален за гледане на растерни цифрови карти).

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Сря Мар 14, 2012 11:49 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Благодаря, Дидо! Отговорете с цитат
Ще знам за "отварачката" и ще я сваля. С имената на "бранищата" е голям майтап, щом грешката е нашенска! Току-що пуснах в съседната тема по-ясна карта за "Погледец". А сега тичам да търся новата карта на "Домино". До скоро!
Сря Мар 14, 2012 12:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Hobo



Регистриран на: 01 Ное 2011
Мнения: 50

Мнение Re: Истина било! Отговорете с цитат
Сотиров написа:
Че как съм я пропуснал тази карта? ... Като я купя, ще я сравня с картата, издадена от Парка "Витоша" ( 1:40 000), и с картата на Информационния център (1:30 000).

Сотиров, предполагам вече си ги сравнил. Може ли да споделиш впечатления? Аз имам картите на Домино (1:25000) и на Картография (1:50000). Определно двете се допълват, тоест някои неща са нанесени в едната, а липсват в другата и обратно.

Да не съм офтопик, Кубинец, как посмя в този сняг да тръгнеш с кубинки?Respect Ще се радвам ако се срещнем някъде по витошките пътеки. Ще ме познаеш по това, че си нося моите кубинки в ръка. Събувам си ги още на Драгалевския манастир. По-нагоре е опасно с тях. Tooth

_________________
www.bushcraftbg.com
Пон Апр 09, 2012 9:55 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Витоша Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov