ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
безумни канавки по пътеката до боянски водопад и нагоре

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Витоша Предишната тема
Следващата тема
безумни канавки по пътеката до боянски водопад и нагоре
Автор Съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3038

Мнение безумни канавки по пътеката до боянски водопад и нагоре Отговорете с цитат
Някой знае ли нещо повече за чий миналата есен се направиха ни в клин, ни в ръкав някакви канавки по пътеката до Боянския водопад? От една страна това е опасно, тъй като след падането на листата се замаскираха и лесно можете да счупите крак в засадата скрита под шумата, но от друга най-вече идиотизмът е в местата, където са накопани - няма и индиция за течаща вода, която да отвеждат... Сериозно обмислям започването на демонтажа им, за да спестяпо някое счупване на ходещите по пътеката. Все пак моля, ако някой знае, има ли конкретна цел този градеж - да не би да не е канавка, както си мисля, а фараонска засада за гробници, или пък поредно "усвояване " на "едни пари" по "европроект".
Вто Апр 17, 2012 1:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Svetlio70



Регистриран на: 13 Май 2010
Мнения: 140
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Есента като ходих до Боянското езеро видях че влачат чували с цимент и инвентар и ги попитах какво ще правят (бяха сложили торбите през определено разстояние) та по спомени ми смотолевиха че правят точно канавки за да отвеждат водата от пътеката,тоест да ни е по-комфортно но явно някой е усвоил някакви пари,то при нас вече е традиция това Rolling Eyes
Вто Апр 17, 2012 7:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Von Blücher



Регистриран на: 07 Яну 2012
Мнения: 113

Мнение Отговорете с цитат
Светльо опитах се миналата година, да го взема аз проекта....греда бате, дойде някакъв и обяви два пъти по евтина оферта, те ти резултат...А бях подготвен с работници и хубав материал камъни не бетон.
Сря Апр 18, 2012 9:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Канавки и стъпала Отговорете с цитат
Баш в топящите се снегове слизах по тая пътека. Канавки не забелязах, но имаше поставени напречни колове като стъпала. В много държави правят същото и то в далеч по-голям мащаб. В Япония - километри стълби, направени от монасите. Към Олимп - същото. На мен лично хич не са ми удобни, защото ми оразмеряват крачката с дължина, която не е моята. Освен това, вместо да вървя, съм принуден да катеря стълби и съответно на слизане да скачам от стъпалата. Вероятно обаче тая дейност има своя практически смисъл - опазва се теренът. Сигурно зависи и от изпълнението. Не знам...
Сря Апр 18, 2012 11:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Von Blücher



Регистриран на: 07 Яну 2012
Мнения: 113

Мнение Отговорете с цитат
Охо, гн Сотиров чест и почитания...умълчахте се? Някой да снесе инфо ама бързо. Как е нагоре,какво става и дали в събота и неделя ще има мераклии за шетане по планинските дебри...бързо казвайте.
Чет Апр 19, 2012 5:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Пролетни приоритети Отговорете с цитат
Да, фелдмаршале, за съжаление нямам планинарски подвизи за споделяне. Пролет е и аз съм се хванал с пролетното рязане на дърветата. Планините - от юни нататък. Wink
Чет Апр 19, 2012 5:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Von Blücher



Регистриран на: 07 Яну 2012
Мнения: 113

Мнение Отговорете с цитат
Хайде да е от края на месец май, моля аз ги изрязах вече и ме сърбят краката ужасно пък и от време на време се самонавивам,като има резултат ще пиша...идва хубаво време.
Чет Апр 19, 2012 6:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Витоша надалече, ама приближена Отговорете с цитат
Аз пък си загубих фотоапарата! Изпаднал ми от джоба на седалката в автобуса. Все се надявах да го е намерил някой от хилядите читатели на нашия форум, че в апарата бяха останали последните ми снимки от Витоша, та да разбере на кого е и да ми пише... Ама не би! Затова днес си купих нов. Canon, туристическа класа, но за 300 лева толкоз. Спрях се на него заради големия му зум - 12 пъти оптически. И още по 3 цифрови (макар че тях не трябва да ги броя), общо става 48. И ето първата снимка с това приближение: Боянският водопад от моя прозорец



Не е зле май? Хем съм си у дома, хем водопадът пред мен! Very Happy
Чет Апр 19, 2012 7:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Von Blücher



Регистриран на: 07 Яну 2012
Мнения: 113

Мнение Отговорете с цитат
Типично за математик,като брат ми...Но за хубаво май? Водопада е перфектен. Нашия фотоапарат го взе маршалката и отиде в Ирландия а аз пия бира и гледам бурята горе с бинокъла,страхотно е вятъра сваля облаците от Резньовете върху Скопарника но не стигат до Казана....разсейва го. Красиво е.
Чет Апр 19, 2012 7:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Re: Витоша надалече, ама приближена Отговорете с цитат
Сотиров написа:
...

Не е зле май? Хем съм си у дома, хем водопадът пред мен! Very Happy

Не е зле, как.
Да не стане така, че да си го гледаш само от вкъщи. Новите чепици трее да се доокършват Smile

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Чет Апр 19, 2012 9:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Von Blücher



Регистриран на: 07 Яну 2012
Мнения: 113

Мнение Отговорете с цитат
Тихо бе,костенурка ... каска, ще се появи недораслия и ще оспами темата, утре не но в събота кратък набег предлагам от Железница през Купена до Симеоново бързо, кратко и без обиколки....има ли някой желаещ????
Чет Апр 19, 2012 10:10 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Не бери грижа! Отговорете с цитат
Ристо Туристо написа:
Новите чепици трее да се доокършват Smile

Ще, ще! С новите чепици - нали треат и снимки с новия апарат, зер! Shocked
Чет Апр 19, 2012 10:46 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Витоша Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov