...
А, не аз не коментирам подсичане, а по-скоро завъртането на север и после на изток. Не става ли директно на изток ?
Не става там така. От чучката, която се намира източно на езерото коловете започват изкачване към т.нар. в. Попова капа посока ЮИ и малко преди него завиват на СИ. Демек баш са си така - Иво ги е маркирал - нема грешка.
А ако имаш предвид след върха на изток да вървят колците - не става - много е стръмно там. Най-безопасно е така, както са монтирани КЗМ.
Е тука много добре се вижда източния склон на този връх с Поповокапския превал в ниското:
Поредния индианец с пишеща машина По-точно аз с Etrex 20
Значи прочетох каквото прочетох прочетох и бързо бързо изтеглих и качих топографската карта с което затрих тази която ми беше с модела на Бг. Регистрирах се в сайта им и успях да изтегля последната версия 5.80 с еднодневния си лиценз. След това смених името на топографския .img и сега ги имам и двете. Мисълта ми е - мога ли по този начин да добавям карти, като сменям имената на вече качените. Нещо не ми стана ясно с тези отключващи файлове.
Освен това не ми стана ясно как /от къде/ да качвам маршрути.
Разглеждайки близките околности на Западните Родопи видях, че има няколко липсващи маркирани пътеки. С удоволствие бих ги проходил и предоставил на авторите на картата, ако ми кажете какви неща /точки, следи/ са необходими за да им върши работа на тях.
Пет Май 04, 2012 11:17 am
igurbev
Регистриран на: 23 Авг 2008 Мнения: 2406 Местожителство: София
Re: Присъединявам се и аз
Todor написа:
Мисълта ми е - мога ли по този начин да добавям карти, като сменям имената на вече качените.
Аз така правя с 62-ката и си е ОК.
А за правенето на тракове защо не погледнеш ръководството?
Пет Май 04, 2012 12:12 pm
Todor
Регистриран на: 03 Юни 2009 Мнения: 1161
Имах предвид от къде се вземат тракове? например искам да кача трак от т.А до т.В и да се движа по него. Разбрах как да си го направя като маршрут предварително но това си е бая работа. Въпросът ми е за каталог с тракове?
Как се правят тракове също разбрах и си записвам следите до работа и обратно. Въпросът ми е по-скоро има ли някакво изискване като брой точки, описване на характерни места и пр. за да може да се добавят маршрутите в картата в последствие. Става въпрос за маркирани пътеки, коитозасега не са включени в картата.
Пет Май 04, 2012 1:22 pm
dido
Регистриран на: 03 Яну 2007 Мнения: 6382
Ето малко линкове към BGMountains, мисля дават отговор на въпросите ти:
Не мога да разбера как мога да отворя картата която имам с устройството си с мапсорса. Като дам изтегляне от бутона, изтегля ги, но казва, че не могат да бъдат отворени защото не са инсталирани. Как да ги инсталирам на РС?
Пет Май 04, 2012 11:17 pm
igurbev
Регистриран на: 23 Авг 2008 Мнения: 2406 Местожителство: София
Не е много ясно какво имаш предвид под
Todor написа:
картата която имам с устройството си с мапсорса.
Принципно картите за Гамин изискват независимо от Mapsource инсталиране (което си е глупост, разбира се, да не говорим, че са приложими само за Windows). Трябва да имаш към тях някакво .exe или друго от сорта, което да стартираш, преди мапсорса да може да ги намери.
Пет Май 04, 2012 11:41 pm
Todor
Регистриран на: 03 Юни 2009 Мнения: 1161
Оф извинявайте - снощи съм написал неясно. Имам предвид, че тази карта, която получих с приемника, и после си я ъпдейтвах от сайта на карта.бг я имам само в .img формат. Когато свържа приемника към РС и натисна бутона на мапсорс за източване на карти и тракове от приемника към РС, ми излиза съобщение че са изтеглени 3 карти /те са явно във файла с оригиналното име gmapsupp.img, защото след като качих топографската карта със същото име я преименовах и после качих тази на България версия 5.80/, но не могат да бъдат отворени защото не са инсталирани. По този начин се прехвърля само текущата следа върху топографската карта, но естествено попада в празна област. Това не е проблем, защото мога да дам да се отварят следи от директорията на приемника и се получава. Проблема ми е, че не мога да отворя картата на България, която си имам / и съм си платил явно заедно с приемника / с мапсорс за да си я гледкам на компютъра. Вероятно пропускам нещо?
Така или иначе най-важните функции съм ги усвоил и утре ще запиша 1 трак в близките до мен Родопи. Пътеката е маркирана, но липсва в картата на бгмаунтайнс
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети