ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
питане за Боховска планина - вр.Огорелица от Горна Мелна

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Всички останали Предишната тема
Следващата тема
питане за Боховска планина - вр.Огорелица от Горна Мелна
Автор Съобщение
ilievvli



Регистриран на: 22 Мар 2012
Мнения: 254
Местожителство: Плевен

Мнение питане за Боховска планина - вр.Огорелица от Горна Мелна Отговорете с цитат
Здравейте, някой качвал ли е вр.Огорелица от с.Горна Мелна, защото по руските карти се вижда, че има черни пътища, а в планинарската карта не ги намирам? Мисля по 1-ви май да се пробвам по този край и затова събирам информация. Ще съм благодарен за всяко мнение, а ако имате и действителен трак - още по-добре. Другото, което ме интересува е дали обикновено има сняг по Кървав камък, Милевец и Огорелица?
Съб Апр 14, 2012 6:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ilievvli



Регистриран на: 22 Мар 2012
Мнения: 254
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Питах, питах... никой не ми даде отговор на въпроса "има ли такъв път...?" и реших да го пробвам.
И така:
Боховска планина - вр.Огорелица от с.Горна Мелна

До църквата "Св.Троица" в Горна Мелна стигнахме по асфалтов път. Оттам продължихме по черен път, който е проходим с кола. В края му си оставих колата. Паркинга е на една голяма поляна и наоколо има доста къщи. От поляната се тръгва по хубав черен път, най-вероятно този Г.Мелна - Бохова. На превала м/у Огорелица и Попов връх има разклон, където се тръгва към вр.Огорелица през борова гора. Разклонът (наляво е пътя за вр.Огорелица, а направо - за Бохова) се намира на поляна, където се събират 4 пътя - от Г.Мелна, за Огорелица, за Попов връх(където има антена на GSM-и) и за Бохова. Там трябва да се внимава да не се вземе по грешен път. От тук до върха пътят е все през борова гора и е приятно хладно за разходка. Минава се покрай обрасъл паметник и ръждиви табелки на лобните места на загинали партизани. Все по пътя, по пътя и се стига до под вр.Огорелица. Оттам през гората около 200м се излиза на върха. От върха през поляната (някога може и да е имало път, но сега не личи) излязохме на браздата. Движих съм се по браздата, за да я маркирам, но е страшно обрасла и много трудна за движение по нея. Моите хора предпочетоха да се движат през поляните, точно по границата. Така стигнахме до вр.Връйгавица, където има сръбска вишка. От нея се откриват чудесни гледки, особено към Сърбия. Оттам слязохме направо през гората без пътека до един заслон. От него по горски път стигнахме до раззклон, където се появи път идваш от вр.Връйгавица (както разбрахме по-късно от местните). Който реши да минава по този маршрут от вр.Връйгавица ще слезе по-лесно по пътя, а не като нас през гората, без пътека. После през запуснатата застава слязохме до поляната, където беше колата. Цялата обиколка е около 8км и без бързане я изминахме за около 4часа и малко.
Пон Май 07, 2012 9:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Всички останали Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov