ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Цветино - Ковачевица /и малко по-нататък/

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Родопи Предишната тема
Следващата тема
Цветино - Ковачевица /и малко по-нататък/
Автор Съобщение
Todor



Регистриран на: 03 Юни 2009
Мнения: 1161

Мнение Цветино - Ковачевица /и малко по-нататък/ Отговорете с цитат
Много малко свободно време имам в последните дни и затова все не намирам време да опиша първомайското ни пътешествие.
Искам да ви разкажа само 1 случка от пътешествието, но тя за мен е най - ярката.
Спуснахме се в Медени поляни и влязохме в магазина да си купим хляб и кашкавал. Магазинера каза, че "в неделя не носят..." но сега ще прати едно момче да провери дали не е останал в другия магазин. Излезе навън и прати първото попаднало пред погледа му ~ 14 годишно /може би/ момче, което вместо да го напопържа /както би се случило в някой други среди/ се обърна и тръгна към другия магазин без да каже думичка. След като се оказа, че и в другия няма, въпреки нашите увещания, че "няма страшно - имаме си овес, имаме си бисквити..." с думите "аз хляб от къщи ще ви донеса!" човека си остави магазина и хукна ! Ама оборот в чекмеджето, ама стоки..... - никакви притеснения! Донесе ни 1/2 хляб... Това е. Не просто са любезни тези хора - раздават се. Това е част от магията на Западните родопи.

А това са снимките с кратко описание.
Извинявайте, но нямам време да ги слагам и във фотоалбум - занапред обещавам Smile
Чет Май 10, 2012 9:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
Много готин маршрут сте избрали, на красоти сте се нагледали!

_________________
Пирин - географски и етимологичен речник
Пирин - пътеводител
Чет Май 10, 2012 11:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Todor



Регистриран на: 03 Юни 2009
Мнения: 1161

Мнение Отговорете с цитат
Speedy написа:
Много готин маршрут сте избрали, на красоти сте се нагледали!


Много съжалих, че нямам твой контакт, когато минавахме през твоя град... Пристигаме на стоп в автогарата и виждаме, че много скоро има автобус за Благоевград и с него можем да стигнем до Добринище и да се приберем с теснолинейката. Искам 2 билета, а мъжът на гишето каза " ами за да го хванете трябва да отидете на светофара..." на моето !!!???!!!???? той каза "да, да - ей тук отпред на 1 пресечка е светофара, не се притеснявайте № на автобуса е "еди кой си""
Не мога да опиша смесените чувства които ме обцеха докато търсех светофара. Пресечката "тук отпред" има светофари в дясно и в ляво. Повисяхме малко на десния но много ни се видя съмнително там да спира автобус, затова поехме към другия. За наше успокоение там имаше някакво малко кафене/павилионче, където момчето потвърди, че точно там спира автобуса. /до някаква градинка, в която правеха ремонт/. А едни момчета в гумаджийницата по пътя между двата светофара казаха "не се притеснявайте - като сте по пътя за София, всички автобуси от там минават и махате и те спират- няма проблеми"
Та така де... ако имах твой телефон, щях да се обадя за потвърждение и насоки Smile
Пет Май 11, 2012 12:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
Нищо де, другия път като заидвате насам ще свирнете. Иначе хората са прави. Всички автобуси спират на помахване. Много станаха линиите, а пътниците намаляват все повече, така че...


_________________
Пирин - географски и етимологичен речник
Пирин - пътеводител
Пет Май 11, 2012 2:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
mimka



Регистриран на: 21 Окт 2007
Мнения: 29

Мнение Re: Цветино - Ковачевица /и малко по-нататък/ Отговорете с цитат
Цитат:
Извинявайте, но нямам време да ги слагам и във фотоалбум - занапред обещавам Smile


Е...аз като нямам рег.във Фейсбук-не мога да ги погледна...А ме заинтересува маршрута.
Пет Май 11, 2012 2:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
И аз нямам ФБ. Добре че на съседното бюро колегата има, та рагледах фотките през неговия профил Think

_________________
Пирин - географски и етимологичен речник
Пирин - пътеводител
Пет Май 11, 2012 3:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Родопи Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov